yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2019

Polecane posty

Strongman    3211

Według mnie głupota wsystko nosić naraz bo jak by ktoś nam buchnął portfel to wszystko na raz ja tam nosze tym co jadę.

Dodam ze najważniejsza rzeczą przy sobie to tel ile razy komuś uratował życie czy jak by pożar powstał w żniwa.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
31 minut temu, Agrest napisał:

Przy kradzieży ubezpieczyciel nie wypłaci Ci szkody z AC jeśli takowe posiadasz.

słucham? pierwsze słyszę.

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
31 minut temu, jacus napisał:

wedlug nowych przepisow nie trzeba ze soba wozic ani dowodu rejestracyjnego ani oc, takze za brak prawa jazdy od listopada policja nie powinna karac mandatem

Z prawem jazdy to nieprzeszło i nadal jest 50 zł mandatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
6 minut temu, Strongman napisał:

Według mnie głupota wsystko nosić naraz bo jak by ktoś nam buchnął portfel to wszystko na raz ja tam

Całe życie tak nosił i nosi, i nigdy nie zgubił, a samych dowodów rejestracyjnych tam miał z pięć, prawo jazdy, dowód osobisty, i nikt nie wie co jeszcze.

A, i jak ustawić poznaniaka do danego zboża miał wypisane na kartce, też w portfelu zawsze miał tą kartkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
1 minutę temu, Strongman napisał:

Według mnie głupota wsystko nosić naraz bo jak by ktoś nam buchnął portfel to wszystko na raz ja tam nosze tym co jadę.

 Orginały powinne leżeć w chałupie jak karty pojazdu,a wtórniki,czyli ich odbitki np. odbitka nr.1,2 wciśnięta gdzieś w kabinę,no oczywiście za potwierdzeniem notariusza,czy urzędnika. I to na takie wypady polowe już by stykło. No oczywiście org.np. do banku.zakup pojazdu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
2 minuty temu, Strongman napisał:

Nawet jak nie masz 2 par kluczyków,jak zgłosiłeś 2.

tzn?

jeżeli zgłosiłeś 2 pary i po kradziezy masz 1 to lipa.

z tego co ja się ostatnio orientowałem to w zależności od ubezpieczyciela wypołacają AC pod różnymi warunkami.

np immobiliser w ciągniku, zamknięte podwórko, monitoring itd. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3211
3 minuty temu, bratrolnika napisał:

Całe życie tak nosił i nosi, i nigdy nie zgubił, a samych dowodów rejestracyjnych tam miał z pięć, prawo jazdy, dowód osobisty, i nikt nie wie co jeszcze.

A, i jak ustawić poznaniaka do danego zboża miał wypisane na kartce, też w portfelu zawsze miał tą kartkę

Zgubić to co innego niż jak by ktoś ukradł, ile razy na rynku jakieś kieszonkowcy ukradli portfel i szczęście w nieszczęściu ze wyrzucali puste portfele z dokumentami do rowu przy rynku, więc jak kogoś okradli to dokumenty potem znalazł w rowie, ale to było 15lat temu a teraz to by kredyt wzięli i kto wie co.

A jak ktoś zgubi papiery to przeważnie potem jak ktoś znajdzie to oddają,no i trzeba dać nagrodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

ja juz wszystko zostawilem w domu-prawko,oc dowody-juz pare razy zgubilem ,na szczescie zawsze znalazca byl uczciwy , jeden do domu przywiozl a ja nawet nie wiedzialem ze zgubilem 😛

policja chyba po cos ma nowoczesna technike- maja tylko radarow uzywac ??? po co wydano setki milionow na bazy danych  ???  po co sa tysiace urzednikow  w wydzialach komunikacjii ??

ty, gdzie dalem portfel............


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
1 minutę temu, sumek666 napisał:

tzn?

jeżeli zgłosiłeś 2 pary i po kradziezy masz 1 to lipa.

z tego co ja się ostatnio orientowałem to w zależności od ubezpieczyciela wypołacają AC pod różnymi warunkami.

np immobiliser w ciągniku, zamknięte podwórko, monitoring itd. 

 z tym ac,to też różnie, U mnie samochód stoczył się na podwórku sam i uderzył w oborę,po prostu nie  został na hamulcu ręcznym. Ubezpieczyciel nie wypłacił,cytuję      Samochód został użyty nie zgodnie z jego przeznaczeniem.           O gdybym siedział i przypier papier  osobiście  to ok.  W   ASO powiedzieli ,gdybym zostawił go do remontu u nich,to na 100 procent  pieniądze by wyrwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

W 2004 roku jak kupiłem łursusa (nówka sztuka) i chciałem ubezpieczyć (OC) to zażyczyli sobie żeby autoalarm 😯 zamontować bo w przeciwnym razie nie ubezpieczą no i podziękowałem im za współpracę 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
1 minutę temu, PRIMO napisał:

W 2004 roku jak kupiłem łursusa (nówka sztuka) i chciałem ubezpieczyć (OC) to zażyczyli sobie żeby autoalarm 😯 zamontować bo w przeciwnym razie nie ubezpieczą no i podziękowałem im za współpracę 😏

 Dobrze że psa z budą nie kazali   [oczywiście ,,uczonego'' i buda na papierach ]

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@kizak do dziś dnia śmieję się z tego jak sobie przypomnę 🤣🤣🤣🤣🤣 a to nasza Polska ubezpieczenia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
19 minut temu, Strongman napisał:

Zgubić to co innego niż jak by ktoś ukradł, ile razy na rynku jakieś kieszonkowcy ukradli portfel i szczęście w nieszczęściu ze wyrzucali puste portfele z dokumentami do rowu przy rynku, więc jak kogoś okradli to dokumenty potem znalazł w rowie, ale to było 15lat temu a teraz to by kredyt wzięli i kto wie co.

A jak ktoś zgubi papiery to przeważnie potem jak ktoś znajdzie to oddają,no i trzeba dać nagrodę.

Ani nie zgubił, ani mu nie ukradli, a na tylu rynkach, targach co mój ojczulek był to nawet jakby pół forum zsumował to by brakło tych wizyt.

Od połowy lat 70 do kilku lat wstecz jeździł cały sezon na rynki, targi, giełdy, warzywa, zboże, bydło, i to nie lokalnie, ale po całym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

aaa no z dokumentami to zmienia postać rzeczy ;) 

26 minut temu, stempos1980 napisał:

Monitoring to już wymysł ubezpieczenia.wsxystko robią żebyś ty nie dostał kasy

podawałem przykład zabezpieczenia. 

 

żeby nie było znalazłem na olx ogłoszenie.

czy Waszym zdaniem przyczepa bel słomy (14 szt) za przyczepę obornika (koński z krowim) i koszt transportu na pół to korzystna wymiana?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Jakie dysze do rsm do 15 zł myślę nad mmat 5 otworowymi takie, żeby lały w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3211
1 minutę temu, Mich9 napisał:

Jakie dysze do rsm do 15 zł myślę nad mmat 5 otworowymi takie, żeby lały w dół.

Dobrze myślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25604
15 minut temu, Strongman napisał:

Trzeba wiedzieć co mówić a jak się nie wie to trzeba się dowiedzieć.

W nerwach rzuciłem telefonem na półkę. Uszkodziłem ekran radia i nawigacji.

Ubezpieczycielowi powiedziałem że na łuku drogi wybiegł mi pieszy . Depnąłem po hamulcach, odbiłem w prawo i jeszcze lekko uderzyłem w  krawężnik. 

Na oględzinach telefon wyjąłem z etui żeby był bardziej śliski. Rzeczoznawca dokładnie sprawdzał ruch i trajektorię lotu telefonu😁

Tak mu nagadałem że sam w to uwierzyłem. 😁

1900 dostałem

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12188
bratrolnika napisał:

19 minut temu, Strongman napisał:

Zgubić to co innego niż jak by ktoś ukradł, ile razy na rynku jakieś kieszonkowcy ukradli portfel i szczęście w nieszczęściu ze wyrzucali puste portfele z dokumentami do rowu przy rynku, więc jak kogoś okradli to dokumenty potem znalazł w rowie, ale to było 15lat temu a teraz to by kredyt wzięli i kto wie co.

A jak ktoś zgubi papiery to przeważnie potem jak ktoś znajdzie to oddają,no i trzeba dać nagrodę.

Ani nie zgubił, ani mu nie ukradli, a na tylu rynkach, targach co mój ojczulek był to nawet jakby pół forum zsumował to by brakło tych wizyt.

Od połowy lat 70 do kilku lat wstecz jeździł cały sezon na rynki, targi, giełdy, warzywa, zboże, bydło, i to nie lokalnie, ale po całym kraju

A w Krużewnikach był? 😃😉

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3211

Całe życie takie jest ze trzeba wiedzieć co mówić ale nie zawsze jest czas się dowiedzieć i człowiek wszystkiego nie ogarnie tym bardziej na już, ale ja widzę ze dużo ludzi chowa się przed kontrolami, lub co niektórzy psy puszczone mają cały dzień i bramy pozamykane jak w mieście i nie wejdziesz bez zgody a tel odbierają tylko od znajomych.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Nie zdziwionym się jakby był. Polskę zjeździł wzdłuż i wszerz, z towarem, i za maszynami, których w latach 70 nie bylo nigdzie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25604
5 minut temu, Strongman napisał:

Dobrze myślisz.

Według mnie źle.

6 minut temu, Mich9 napisał:

Jakie dysze do rsm do 15 zł myślę nad mmat 5 otworowymi takie, żeby lały w dół.

Przy nie równych polach, przechyłach belki uzyskasz jak to @griga mi gdzieś pisał efekt zebry. 

Mam z agroplastu 7 otworowe za około 8zł i mają bardzo dobre pokrycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj