yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2019

Polecane posty

yacenty    3838

Rozmawiamy o ciekawych ofertach używanego sprzętu rolniczego na allegro ale również i na innych serwisach typu olx czy sprzedajemy.

Wymieniamy się opiniami na temat ofert jak i sprzedających.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie proszę o poważne podejście do tematu to nie żarty  🤔🙄

Jako że ciągle szukam pomocnika dla mojej dwunastki i godziwego zastępcy najwspanialszej sześćdziesiątki. Tak, tak nie pomyliłem się, najwspanialszej w kategorii ,,ból głowy po całym dniu pracy''.😀😂  Rozmyslałem nad tym całą noc i wpadłem na cudowny pomysł. Ze względu że cały zachód się sypie z tego co widać i słychać na forum, zaczynając od Jasia naszego forumowego szefa skończywszy na jakimś innym zachodnim nowym ulepie. Zdecydowałem że zostanę prawdziwym patriotą i wezmę przykład z @Rolnik1873 i kupię ursusa 4514 🤔

Rysiu co o tym myślisz ?

Pany a tak bardziej poważnie to idzie dostać jeszcze części do tych ursusów 

https://m.olx.pl/oferta/ursus-mido-6824-CID757-IDBYAda.html#position=4&page=1

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

a co w nich jest innego jak w tych starych??? choć pewnie jak maskę rozwalisz to może być nieciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Bylo na forum jakis ursus ulep co mosty mial z krajow bog wie skad i jak peknal sobie to nie do kupienia bylo. Jak dla mnie skladak fest i moze byc kuku kiedys tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

Ee tam , lepiej kup 5211 to będziesz miał za jednym razem ciągnik i lokatę kapitału na lata😁

  • Haha 3

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może masz rację. Muszę przez kolejną noc przemyśleć ten temat😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075
1 godzinę temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

Panowie proszę o poważne podejście do tematu to nie żarty  🤔🙄Jako że ciągle szukam pomocnika dla mojej dwunastki i godziwego zastępcy najwspanialszej sześćdziesiątki.

Jak już bardzo chcesz to zamiast kopii kup oryginał. Tylko nie wiem jak cenowo taki MF 362 czy 375 czy odpowiedniki z landini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, griga napisał:

Jak już bardzo chcesz to zamiast kopii kup oryginał. Tylko nie wiem jak cenowo taki MF 360

Napisałem to tak bardziej żartobliwie, nadal szukam jakiegoś mf coś jak Twój  lub  renault bez przodka i ostatnio same zaczynają mnie interesować.

@Agrest  fajny ale cena też konkretna 

https://m.olx.pl/oferta/john-deere-5080gf-1300mtg-2013rok-sadownik-CID757-IDys88H.html#position=9&page=6

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075

Ostatnio ciekawego bez przodka brat Mi podesłał zaraz poszukam czy jeszcze mam link


Już go nie ma https://www.olx.pl/oferta/massey-ferguson-4235-rok-99-perkins-CID757-IDCgQAK.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

No najlepiej napisać jaki pieniądz i ile kunia bo są różne wersje. Popularne i tanie zachodnie to mechaniki reno, mfy i df chodź te ostatnie droższe w naprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

dokładnie bez budżetu i zakresu mocy nic nie powiemy bo to loteria a co do deutza to dodając do tego mido 10k masz nówkę z salonu 4080e więc ja bym się zastanawiał albo jeszcze jako opcja jakiegoś starszego nh td 80 d lub coś podobnego, wuj ma td 60d zamiast 3p kupił i chwali bardzo    

 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O tego mido pytałem z ciekawości. Szukam czegoś do 30 tyś już od dłuższego czasu Ale nic ciekawego nie znalazłem chyba że jestem jakiś mocno wybredny. Ale nie chce kupić jakiegoś trupa musi być ładny wizualnie ale i mechanicznie nienaganny. Coś typu mf 3060 renault 85xx oczywiście bez przodka bo to zastępczy za 360 do opryskiwacza i rozsiewacza plus koszenie łąk. Ostatnio zaczynam rozglądać się po same bo też są ciekawe egzemplarze w tej cenie 

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25248
52 minuty temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

Napisałem to tak bardziej żartobliwie, nadal szukam jakiegoś mf coś jak Twój  lub  renault bez przodka i ostatnio same zaczynają mnie interesować.

@Agrest  fajny ale cena też konkretna 

https://m.olx.pl/oferta/john-deere-5080gf-1300mtg-2013rok-sadownik-CID757-IDys88H.html#position=9&page=6

Za 25tys więcej jest nowy landini rex lub McCormick f80 którego posiadam.

Ten przedział mocy mam, przydało by się coś ok 50KM co spali 2,5l/h.

Na tą chwilę kasę utopiłem w hektarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A gdzieś pisałeś że już pola Ci wystarczy 😀

Prawdziwemu rolnikowi pola nigdy za dużo, mam tak samo😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25248

Tak było jeszcze 5 dni temu.

Mi niepotrzebne, ale żona ładnie prosiła to kupiłem. Niech się męczy.😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
bratrolnika    28702
Przed chwilą, Agrest napisał:

Tak było jeszcze 5 dni temu.

Mi niepotrzebne, ale żona ładnie prosiła to kupiłem. Niech się męczy.😁

@Agrest kiedyś pisał że ma tyle ha ile lat, widać się zestarzał to i licznik ha musiał się  podnieść

ile dokupiłeś???

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

Panowie, co powiecie o tych maszynach? https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-ford-8340-CID757-IDBhhJh.html

Poszukuje czegoś silniejszego około 100 - 115 km. Nie za dużo mam gotówki a do tego ostatnio wpadł mi w oko taki Ford, na internecie za dużo opinii o nim nie ma, a może Wy coś sensownego powiecie o tym sprzęcie lub doradzicie coś innego 😁

Edytowano przez pWnedMTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, igor10246 napisał:

Jak ja zapne rozsiewacze czy opryskiwacz do tego klocka🤔

Te dwa case to wymalowany jak pisanki na święta więc nawet na nie nie patrzę tą jedna Renia 68 nawet ciekawa reszta to już starsze modele więc też  niet

@Agrest A co twoja żona będzie robić na tych hektarach jeśli można spytać?

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
23 minuty temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

Jak ja zapne rozsiewacze czy opryskiwacz do tego klocka🤔

Te dwa case to wymalowany jak pisanki na święta więc nawet na nie nie patrzę tą jedna Renia 68 nawet ciekawa reszta to już starsze modele więc też  niet

no to wybredość totalna, długo będziesz szukał, a jak nie to do szwabskie ogłoszenia przeglądaj, tam jest w opór, ja słyszałem że im więcej i dłużej się wybiera to człowiek bardziej wyboru żałuje bo się jeździ, jeździ jesteś blisko kupna ale wychodzi jakaś pierdoła i jednak nie kupujesz i znowu szukasz perełki której nie ma co do tego mb to są jedne z najuniwersalniejszych traktorów, masz 2 wałki, 40km/h amortyzację itp w kietrzu to mieli/mają ich chyba 11 a ciągniki naprawdę no głupio to zabrzmi ale mercedes wśród ciągników 

 

Edytowano przez igor10246

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12
53 minuty temu, pWnedMTZ napisał:

Panowie, co powiecie o tych maszynach? https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-ford-8340-CID757-IDBhhJh.html

Poszukuje czegoś silniejszego około 100 - 115 km. Nie za dużo mam gotówki a do tego ostatnio wpadł mi w oko taki Ford, na internecie za dużo opinii o nim nie ma, a może Wy coś sensownego powiecie o tym sprzęcie lub doradzicie coś innego 😁

Mój wujek ma 8240 i bardzo sobie chwali komfort jazdy spoko i naprawdę niewielkie spalanie w stosunku do mocy. I jak do tej pory bez jakiś większych awari. A lekko niema w większości praca na walku (rebak do gałęzi do 20cm, mulczer leśny 2.25m, a oprócz tego transport bo jedzie 50km/h. I zimowe utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

@Rolnik_z_Podkarpacia Jesli ten jest w takim stanie mechanicznym jak i wizualnym to mocno bym sie nad nim zastanowił, mam takiego tylko 65 4x4 i powiem ci ze jak dla mnie super ciagnik, duzy udzwig, małe spalanie, mały promien skretu, ten to pewnie prawie na miejscu zawraca, sam z checia bym sie pozbył 3p i T25 i cos takiego kupił ale mam niskie garaze i musze miec cos bez kabiny.

https://www.olx.pl/oferta/same-explorer-70-CID757-IDC06xS.html#1f66e2d939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj