kamil164

lekki agregat uprawowo siewny bez hydropaku

Polecane posty

kamil164    1
Witam co myślicie o agregacie uprawowo siewnym lekkim firmy daw-met użytkuje ktoś taki agregat? ciągnik który będzie pracował z nim to Zetor 7340 i siewnik agro-masz SR270. który waży ok.550kg czy taki agregat sprawdzi się z tym siewnikiem bo myślę o kupnie takiego https://m.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-7m-super-lekki-wal-rurowy-promocja-CID757-IDrUJnw.html#position=1&page=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

ja mam agro litra i z siewnikiem poznaniak 5 radzi sobie dobrz 4512. wszystko zależy od tego czy będziesz na spokojnie jeździł z zestawem bo siewnik cięższy i może pękać rama oraz zależy jakie gleby masz czy zestaw poradzi sobie z uprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil164    1
gleby to raczej 5-6 klasa kawałkami 4 i niewielkie miejsca 3 klasy. z uprawa powinien dać radę bo będę uprawiał wstępnie kultywator 4 rzędy dzianej i podwójne walki strunowe. a ten agregat bardziej żeby przed siewem zawalić kolejny po ciągniku i ubić trochę żeby po siewie pole było równe bez kolein. tylko zastanawiam się czy brać wał rurowy czy surowo plaskownikowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil164    1
rozmawiałem z producentem i wał jest do wyboru albo rurowy albo rurowo-plaskownikowy. tylko który byłby lepszy? i ramę wzmocniłby jeszcze bardziej żeby spokojnie wytrzymało masę siewnika i żeby nie działo się nic z tym. agrolift też fajny tylko trochę dalej jest wysunięty chyba siewnik od ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil164    1
Zetor ma większy udźwig tylko że siewnik jest jednak sporo cięższy od poznaniaka i plus w skrzyni ok 300kg zboża to masę robi już trochę.a im dalej wysunięte w tył to przód ciągnika może podnosić. tak mi się wydaje bo nie pracowałem takim zestawem jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil164    1
tylko wszystko chodzi o masę taki agregat waży coś ok 300-350kg a z hydropakiem ok 500kg do tego dochodzi masa siewnika ok 550kg plus ok 300kg ziarna w skrzyni. a i z hydraulika musiałbym trochę kombinować bo teraz mam podlaczone znaczniki pod wyjścia hydrauliczne a do hydropaku musiałbym dorobić rozdzielacz i jeszcze jedną parę wyjść hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy 2,7 można się obejść bez znaczników, ziarna nie potrzeba sypać 300 kg,  zresztą ten Twój agregat ma słabą konstrukcję, że nawet bałbym się tyle sypać, a ten zetor poradzi sobie z takim agregatem.  Z hydropakiem inna robota, Całość jak  opuścisz zbyt gwałtownie przy ruszaniu, to czasem przód też może być w powietrzu, a tak opuszczasz agregat, a potem siewnik.

Ten ma dwa wały, z jednym i tak będzie lżejszy  i ciągnik bez przedniego napędu i obciążenia z przodu.

 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil164    1

jednak kupiłem ten bez hydropaku tylko że konstrukcja jest trochę wzmocniona. pierwsze podpięcie do ciągnika 3 osoby na podeście siewnika stały i nie było większego problemu z podnoszeniem. i przód ciągnika też stabilnie stał, zobaczymy na wiosnę w polu jak będzie się zachowywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj