Grog

Przetwórstwo mleka. Hit czy kit?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grog    15

Witam,

Wspólnie z żoną zastanawiamy się nad produkcją serów. I teraz pytanie czy to jest sens bawić się w to? Czy jest opłacalne tak jak mówią w telewizji? Czy będę miał na to zbyt? Może ktoś produkuje albo zna kogoś i będzie mógł sie podzielić opiniami.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grog    15
25 minut temu, Anetka1 napisał:

najpierw trza sie zorientowac o zbyt a pozniej o produkcji

A jak mam to zrobić? Chcę produkować w ramach RHD czyli muszę sprzedawać bezpośrednio do konsumenta. Więc skąd mogę wiedzieć ile mogę sprzedać? Mam chodzić po wsi i pytać a może kurende napisać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak właśnie masz zrobić . Otwieranie produkcji czegoś bez sprawdzenia czy będzie na to rynek zbytu , to delikatnie mówiąc ... trochę ryzykowne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Nie sztuka naprodukować a sztuka to sprzedać aj też mam na stanie 200 ton kukurydzy i misla gdzie to przedać bo nie chce oddac to za bezcen

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Zrób małą partię towaru ,,na czarno", rozdaj parunastu osobom na próbę. Niech znajomi dadzą znajomym i dadzą znac czy im się podoba i ile byliby skłonni zapłacic za taki produkt to będziesz wiedział na jaką sprzedaż możesz liczyć 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

 Na początek trochę musisz zaryzykować. Ale jak zrobisz super produkt za rozsądną cenę to się samo po okolicy rozejdzie, a jak zrobisz gówno i za to będziesz chciał jakoś dużo kasę to tez się rozejdzie tylko z odwrotnym skutkiem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
26 minut temu, tumiwisizm napisał:

Zrób małą partię towaru ,,na czarno", rozdaj parunastu osobom na próbę. Niech znajomi dadzą znajomym i dadzą znac czy im się podoba i ile byliby skłonni zapłacic za taki produkt to będziesz wiedział na jaką sprzedaż możesz liczyć 

Dokładnie, każda firma od tego zaczynała. Myślisz że chłop rano wstał, podrapał się po jajkach i pomyślał "od jutra będę robił 200kg sera dziennie"??? Zaczynasz po trochu, małe ilości, żeby zdobyć rynek, jak dojdziesz do takiego poziomu że będzie warto robić to legalnie to wtedy zakładasz firmę

W grę pewnie będą wchodzić też wycieczki z towarem po festynach, dożynkach itp.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

a jaki asortyment serów masz zamiar produkowac np podpuszczkowe czy twarogowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16858
Grog napisał:

a może kurende napisać?

o, u Was tez sie tak mowi? z jakich okolic jestes? podpowiem od siebie, ze do tych serow dolozcie chleb pieczony swojski, jakies kielby i wedliny i mozecie leciec do wiekszych miast na sprzedaz. tera, modma jest wiejska zdrowa zywnosc. zbyt na to znajdziesz zawsze. ale uwaga: jak spieprzysz sprawe i zaczniesz wrzucac chemie do zywnosci, bo bedziesz chcial zarobic wiecej mniejszym kosztem to zepsujesz sobie opinie i nie sprzedasz juz nic.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś takiego na poważnie zaczynają najczęściej ludzie którzy już to robili ale na mniejszą skalę. Zróbcie z żoną kilka produktów i porozdawajcie znajomym. Może komuś posmakuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

sprzedam ci ksiazke -domowy wyrob serow 😛..

jako hobby  takie sery to fajna sprawa-podpuszczka,troche przypraw, sprzetu i do roboty.... ponad 30-50 zl za kilo i trzepiesz kasiore az milo...na poczatek troche towaru zepsujesz ale jak nabierzesz doswiadczenia to praktycznie samo sie robi- sa rozne rodzaje jedne sprzedasz zaraz po zrobieniu inne po pol roku..

pieluch,garnki, termometry, tace itp- pare zlotych trzeba zainwestowac, do tego oddzielne pomieszczenie-to brudna robota, z 10 litrow ok kilograma sera, dodatki nie sa drogie , marketing w internecie,poczta pantoflowa- jest w calej polsce parenascie osob ktorym sie udalo wiec i wam moze to wypalic...

rolniczy handel detaliczny-w calej polsce cos kolo 4 tys zarejestrowanych z tego polowa to sprzedaz jajek i miodu ........tylko w telewizji to tak fajnie wyglada......

  • Like 1
  • Thanks 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj