rex15

Kompresor/spręzarka - co wybrać?

Polecane posty

rex15    265

Chciałbym kupić kompresor do pompowania opon i przedmuchiwania kombajnu. Teraz posiadam jakiś malutki, chyba 25L i tak mysle, zeby kupić 150L lub nawet 200L, żeby był to zakup na długie lata i, żebym pozniej nie żalować, ze mozna bylo wziac wiekszy. Tak na szybko poszukalem sobie na necie to koszt ok 2tyś. Są na 230v oraz na 400v, te drugie tansze

https://allegro.pl/oferta/kompresor-sprezarka-200l-3-v-tloki-400v-separator-8379022730

https://allegro.pl/oferta/kompresor-k6-olejowy-200l-sprezarka-powietrza-400v-8394149472

Są to zapewne produkty budżetowe i duzo po nich nie ma co wymagać, a może nie sa takie złe. Prosze o pomoc osoby rozeznane w temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

To jest kompresor do warsztatu. Po podwórku ciężko z takim biegać. Druga sprawa - 4000 Wat to juz raczej nie na 230V. Przynajmniej nie do instalacji zabezpieczonej standardowo 16A. Trzecie - musisz mieć świadomość, że to chiński wyrób (może nawet uzwojenia silnika są aluminiowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

O tych ci opini nie dam, ale kumpel w warsztacie ma Kupczyka 200l już z 10 lat i śmiga bez awari a oszczędzany to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
5 minut temu, Aktis napisał:

To jest kompresor do warsztatu. Po podwórku ciężko z takim biegać.

A są kompresory inne niż warsztatowe??? stałby i tak w miejscu, podjezdzałbym pod niego sprzetem, a w razie czego mam ten mały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Jeżeli zamierzasz użytkować kompresor doraźnie , pompowanie kół, przedmuchiwanie , nawet jakieś malowanie, to może coś takiego.W miarę wydajny sprzęt, zasilanie 230V prze co jest mobilny- nie potrzeba łączyć przewodów , które znacznie pogarszają efekt np przedmuchiwania. Może  nie jest to bardzo trwały sprzęt , ale coś za coś.

https://allegro.pl/oferta/kompresor-olejowy-sprezarka-50l-gratis-zestaw-6w1-8518599826?bi_s=ads&bi_m=leftpanel&bi_c=ZTZjYzIyYjMtYmE5MS00NmE4LWFlYzAtZDA3ZTgzMTJjOWIxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=61002afd-d3c2-445a-a171-be96aed0ca67

Osobiście myślałem nad zakupem podobnego  z  wskazanych przez Ciebie kompresorów , który zastąpiłby z nadwyżką  wysłużony 50 litrowy ( nienadający się do piaskowania i malowania). Ostatecznie kupiłem  w cenie złomu 150 litrowy kompresor , zamontowałem używany  silnik 400V , pompę V2090 , presostat , Uzyskałem kompresor o wydajności ponad 700 l/min ( wartość efektywna) za 1300 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

do kombajnu i warsztatowego malowania kupiłem waltera - 2 cylindrowy ale największy jaki był na 230v

teraz praca nim to czysta przyjemność - wczesniej miałem marketowego stanleya 50l i jednocylindorwy kompresorek


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

Ja mam samoróbkę, zbiornik od hamulców kolejowych teraz jest silnik 3kw i pompa od kupczyka. Nie pamiętam wydajności na wyjściu ale z używanymi przez siebie końcówkami nie jestem w stanie zejść poniżej określonego poziomu przy którym załącza się silnik


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

w tych markach dużo zależy od egzemplarza :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Każdy inny tylko nie 3jw60, to wogule wydajności nie ma. Ten z drugiego linku będzie najlepszy, więcej jak 3,5kw nie ma, tylko dokreć głowice przed użyciem.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
12 godzin temu, yacenty napisał:

do kombajnu i warsztatowego malowania kupiłem waltera - 2 cylindrowy ale największy jaki był na 230v

Dasz jakiś link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

aspa 3jw60 to chyba najgorszy kompresor ze wszystkich. Teraz tez mysle co zamiast tej aspy wrzucic na butle ale troche sie boje tej wloszczyzny/chinszczyzny co jest na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
2 minuty temu, rex15 napisał:

Dasz jakiś link?

nie, poszedłem u nas do sklepu z profesjonalnymi narzędziami, zamówiłem za 2 godziny przywieźli do domu.

spróbuję znaleźć coś podobnego

chyba cos takiego to jest

https://allegro.pl/oferta/sprezarka-kompresor-walter-gk-420-2-2-100-l-230v-7573653038


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Do przedmuchiwania- dmuchawa do liści, nawet jakaś marketówka. Do pompwania- coś mobilnego ok 50 litrów z dwoma cylindrami. I jeszcze kasy zostanie z tych 2 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

50L to zdecydowanie za mało, jakby przyszło pompować koła r42 to godzina zejdzie. A tania dmuchawa zapewne nie bedzie zbyt dobrze dmuchać. 1tyś na dmuchawe jak juz i wtedy 1 tyś na sprezarke, ale chyba wole jeden konkretniejszy sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Ok ale od kiedy pojemność zbiornika decyduje o wydajności? Chcesz mieć w miarę sprzęt to proponuję taki zestaw: kompresor o efektywnej wydajności min 400 l/min, silnik 3 fazowy w zależności od potrzeb sprężarki, zbiornik min. 100 l na kołach plus drugi np 100 l stacjonarny w warsztacie. Masz mobilne i w razie potrzeby więcej pojemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Temat zakupu sprezarki powrócił :DPotrzebuje jej do przedmuchiwania kombajnu oraz czasami pompowanie opon/hydroforu.

https://allegro.pl/oferta/kompresor-sprezarka-b3800b-200-lit-gg-560-kupczyk-8523354457?utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=YieldKit.com+(PL)&tduid=cd6ab5f0a741c13a5971f0095920e739#

znajde cos lepszego od tego kupczyka w  tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785

Weź pod uwagę włoską firmę ABAC. Bardzo dobry sprzęt i ewentualne wszystkie części dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785

Ja mam właśnie ABAC z beczką 270l ale kupowałem w 2011r to coś nieco ponad 3tyś dałem, teraz nie wiem ile stoi ale sprzęt godny uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785

Ja mam taką, i u mnie naprawde ma co robić, swego czasu sporo lakierowałem, klucze pneumatyczne, szlifierki oscylacyjne. Maszyna godna polecenia.

20200726_143653.jpg

20200726_143715.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj