Skocz do zawartości
VixLovelas

Problem z wodą w c330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
C330

masato    1

Co do wody w oleju. Mogą być: zaślepki w głowicy. Mechanik powinien włożyć tuleje na silikon. Założyć gumki i posmarować silikonem obficie. Blok oraz gumki. O ile oczywiście są wielkie wżery. Jeśli miejsce styku gumek jest ok to można posmarować tylko smarem.

Następna sprawa: ostatnio robiłem koledze blok po rozmrożeniu, rozsadziło go. Wysadziło prawą stronę no i niestety blok cały od góry do dołu pękł, aż do oleju.

I troszkę wody po długim postoju już było w silniku. Zrobiłem to, kosztowało mnie to troszkę czasu i nerwów, ale woda przez blok do oleju już na 100% nie pocieknie.

Sprawdzanie:

Odłączyć chłodnicę, zaślepić otwory wodne. Oczywiście nalać wody wcześniej. Można zaślepić drewnianymi kołkami, włożyć w węże i skręcić opaskami. Następnie przez kranik dać około 0,5 atmosfery ciśnienia. Sprężarką oczywiście. Nie ma co za dużo bo można pompę wody uszkodzić. Jak chłodnica wody jest dobra to można też tak zrobić. Tylko nie przesadźcie z ciśnieniem bo chłodnicę rozerwie. Max 0,8 atmosfery. Choć kiedyś dałem 1,2 i wszystko wytrzymało.

Jeśli jest jakiś przeciek to poleci. Oczywiście miska olejowa musi być zdjęta, rozłóżcie worek foliowy pod sprzętem, albo najlepiej się połóż pod ciągnik, lampka w dłoń i szukaj przyczyny. Obstawiam, że mechanik nie smarował tulei silikonem, a blok był w złym stanie i leci z pod gumkami. Teraz tak powinieneś widzieć od dołu gdzie leci, jak ze środka cylindra to albo coś z głowicą, albo pękł cylinder. A jak z zewnątrz to blok, albo gumki.

A propos, a czasem po remoncie ciągnik nie był odpalany bez wody, do sprawdzenia czy chodzi i czy odpali. A potem ktoś wpakował wodę na gorący silnik. I cylinder mógł pęknąć.

Co do głowic to jak kupisz nową to koniecznie popraw zawory bo możesz się zdziwić, jak są nieszczelne.

Jak coś to pisz.

P.s

Jeżeli to będzie wina gumek, to daj znać. Wytłumaczę dokładnie jak to smarować silikonem. To sprawdzony sposób od lat tak robimy. Z tych cylindrów włożonych na silikon nigdy nie cieknie, nawet jak się silnik przegrzeje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się