Twardziel99

Jaka brona talerzowa 5m amazone ,bednar ,horsch?

Polecane posty

Twardziel99    0

Witam planuje zakupić bronę talerzowa 5m poproszę o jakieś opinie  stoję przed wyborem 3 marek  Amazone  Catros 5001-2/*TS , Horsch joker 5rt ,

Bednar SWIFTERDISC XO5000F. Dodam ze maszyna będzie pracować na 150hektarach z ciągnikiem o mocy 200koni. Ewentualnie poproszę opinie na temat innych ciekawych maszyn . Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kolega ma horscha i powiem tylko tyle warta jest tej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

Na 150 ha spokojnie wystarczy 4 metry szerokości a i ciągnik 200km przy 10-14 cm głębokości uprawy będzie miał co robić ( ze względu, że te maszyny sporo ważą np. mój swifterdisc ponad 4 tony). Mam bednara i polecam go. Robotę robi konkretną, ładnie docina, nawet przy betonie w polu wchodzi w glebę. Jedyny minus to taki, że nie mam kół przednich podporowych i na piachach lekko nią buja. Współpracuje z ciągnikiem 160 km co jest delikatnie za mało choć radzi sobie w niej nie najgorzej. Myślę, że właśnie 180/200 km do niej to takie optimum z lekkim zapasem mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

witam vaderstad carrier 5000 będzie dobrym wyborem 200km elegancko by z nią smigalalo Talerze o kącie natarcia 17 stopni przez całe zywocie talerze przez kształt stozkowy talerzy dożywotnia gwarancja na elementy robocze i przeglądy przedsezowe maszyn Vaderstad Stal o twardości HRC 55 najwyższa na rynku jeśli chcesz przetestowac pisz pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
52 minuty temu, johniy861 napisał:

Na 150 ha spokojnie wystarczy 4 metry szerokości a i ciągnik 200km przy 10-14 cm głębokości uprawy będzie miał co robić ( ze względu, że te maszyny sporo ważą np. mój swifterdisc ponad 4 tony). Mam bednara i polecam go. Robotę robi konkretną, ładnie docina, nawet przy betonie w polu wchodzi w glebę. Jedyny minus to taki, że nie mam kół przednich podporowych i na piachach lekko nią buja. Współpracuje z ciągnikiem 160 km co jest delikatnie za mało choć radzi sobie w niej nie najgorzej. Myślę, że właśnie 180/200 km do niej to takie optimum z lekkim zapasem mocy

4t to rozumiem że zawieszana maszyna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

@Tomek90 mam maszynę ciąganą na zaczepie rolniczym. Zawieszanych bednar nie ma w gamie swifterdisca xo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

powiem tak jedynie maszyna ciągana zawieszane to dobre ale na 4 cm. zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Mam ciąganego 4 metrowego catrosa i niestety polecić jej nie mogę. Z wałem kw, na lżejszych glebach podskakuje jak piłka. Ma co prawda układ tłumienia drgań, ale niewiele on pomaga. Jedyną receptą tak naprawdę, jest jazda z prędkością albo niższą niż 8 lub około 12 km/h. 
poza tym, zgadzam się z opinią kolegi wyżej, że do ciągnika 200 km to raczej 4 niż 5 metrów szer roboczej. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Dragania są spowodowane tym że koła idą za wałem a nie przed nie wiem z czego to wynika. 

21 godzin temu, johniy861 napisał:

@Tomek90 mam maszynę ciąganą na zaczepie rolniczym. Zawieszanych bednar nie ma w gamie swifterdisca xo

To mandam gal k 4h waży grubo ponad 4t. W sumie sporo zależy od całej konfiguracji maszyny wal, opony talerze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Przyjrzyj się Unii Arex TX HP.

Finansowo na pewno wyjdzie znacznie korzystniej od zachodnich. Robotę robi konkretną. 15cm uprawa to dla niej nie problem. Nawet na ciężkich ziemiach w warunkach suszy. No ale pod 5m to jak nic 300KM. 

Przed takim zakupem obowiązkowo weź na testy. Jeżeli ktoś nie chce takowej udostępnić, to od razu sobie odpuść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

szkoda że Horsch nie robi ciąganych 4 albo 4,5 metrowych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

jaką macie ofertę na Jokera? ja mam na 5 rt classic na 135tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

z wózkiem, zawieszana 100 netto 

z wózkiem to wersja classic. A na Mandama 5m mam ofertę na niecałe 80k 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Jakie wyposażenie bo u mnie 65k za 4m.  Popatrz jeszcze rolmako i tigre z akpila. 

To chyba tylko do płytkiej uprawy będzie jak 5m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

nie potrzebuję głęboko robić talerzówką. W tym roku robiłem prawie 5m i na 15 cm szedł jak dzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
XTRO napisał:

nie potrzebuję głęboko robić talerzówką. W tym roku robiłem prawie 5m i na 15 cm szedł jak dzik

Jest czym ciągnąć to idzie kolega ma jokera 5m.z sts to class 185km pierdzi z tym strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

U Was tam inne warunki, sporo gór. U siebie mam praktycznie płaski teren 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Jaką bronę zawieszaną 4m byście polecili z polskich bo miałem na testach horsch jocker 4m i świetnie się nią pracowała ale cena spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Jeśli miałbym polecić bronę talerzową i cena by nie grała roli to tylko lemken Rubin 12 szer. 5m. Żadne horsch, czy vaderstad. Talerze małej średnicy i dlatego ciężko idą. Lemken Rubin 12 ma talerze 738mm, i ważna też rzecz, że wózek transportowy jest pomiędzy talerzami, a wałem (chociaż to mają też inne firmy), dzięki temu nie poderwie nam talerzówki tylko sunie bez podskakiwan. Duży prześwit między talerzami i duży prześwit pomiędzy wałem a talerzami. Dzięki tym przeswitom, nie ma opcji, że coś się zapcha. Mała średnica talerza, jest naprawdę bezsensowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoggyDogg    4
Napisano (edytowany)

Andzej23 ma rację co do Lemkena, również wg mnie Rubin to najlepsza kompaktowa talerzówka, kropka. Ja zamówiłem 10/400, dla mnie optymalna ø talerza 64,5 cm + zgrzebła odbojowe robi robotę. 12tką z talerzami 74 cm to można już orać praktycznie, tylko do 5 metrowej trzeba mieć ze 350 KM żeby odpowiednią prędkość osiągnąć.

Edytowano przez DoggyDogg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil9717    0

panowie a co myślicie o agrotom gth xl? ona jest zrobiona niby na kształt rubina.. szukam właśnie jakiejś dobrej maszyny i myślę albo nad nową z agrotomu albo używany rubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

po zdjęciach już widać że jest za mały odstęp między talerzami a wałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

zapychać Ci się nie powinno tylko będziesz musiał wolniej jeździć tak samo jak będzie mocno sucho i lżejsza ziemia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj