tomek_3336

Opinie na temat pługi euro masz 3 skibowy resorowany

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek_3336    0

Witam,  planuje zakup pługi jednobelkowych 3 skibowy na resorze o zmiennej regulacje orki z odkładnicami 18'typu  kverneland.  Gleby które użytkuje to głównie klasa 4 i 5 , więc bez glin.  Proszę o opinie osób które mają takie pługi, bo jest tylko prasę opinii i tylko na początku użytkowania. Z góry dziękuję. 

Specyfikacja

TYP IL. SKIB (SZT.) MOC (KM) WAGA (KG) WYDAJNOŚĆ (HA/H) SZER. ROBOCZA (M)
PJR 3 3 80-100 OK. 880 0,70 - 1,00 0,96 - 1,32

Resorowe zabezpieczenie przeciw kamieniom


Gumowe koło z możliwością regulacji głębokości pracy

Prześwit pod ramą 76 cm

Rozstaw korpusów 85 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ta chwałą bo kupili i wstyd się przyznać. Oglądałem nowe na składzie maszyn i podziekowalem. Wziąłem kv używany i se chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_3336    0

Jeśli chodzi o wygląd,  to nie ma czego się przyczepić,. Chodzi mi o ich pracę , bo mam ciągnik 82 km,  więc spokojnie mi by wystarczył taki pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

jeżeli kupujesz za swoje to biez używke za te pieniądze kupisz nawet fajna obrotowke


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_3336    0

robi57362 

Nie na dotacjię, za tzw. swoje kupuję.  Nie potrzebuje obrotowego,  bo mam długie wąskie kawałki pola. To co jest z tym pługiem nie tak? Wypowiedź się o nim , bo samo  drugi rok jestem " rolnikiem" i ciężko mam z tematem maszyn.  Zawsze słyszałem,  że nowe to nowe,  a pola mam 9 ha. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Jak masz pola wąskie tym bardziej brał bym obrotowy. Weź jedź teraz kółko orzac na półtora skiby bo tak wyszło przed oboraniem granic. I dwie bruzdy do zagarniania... Sam mam zachodni zagonowy i chce zmienić na obrotowke. Popatrz na kv np LD/VD 85   regulacja szerokości do 45 na korpus, rozstaw korpusów 85 cm lub 100, szerokość do 50, rozstaw 100 cm. Na YouTube jest film chyba orka gorczycy, robi robotę. Znajdę to wrzucę linka

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_3336    0

 

2 godziny temu, Buszmen11 napisał:

Jak masz pola wąskie tym bardziej brał bym obrotowy. Weź jedź teraz kółko orzac na półtora skiby bo tak wyszło przed oboraniem granic. I dwie bruzdy do zagarniania... Sam mam zachodni zagonowy i chce zmienić na obrotowke. Popatrz na kv np LD/VD 85   regulacja szerokości do 45 na korpus, rozstaw korpusów 85 cm lub 100, szerokość do 50, rozstaw 100 cm. Na YouTube jest film chyba orka gorczycy, robi robotę. Znajdę to wrzucę linka

Jest dużo filmików na Youtube uni, akpila, kv,  ale nie  ma euro masz, a jestem zainteresowany jak ten właśnie się spisuje 

Edytowano przez tomek_3336

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

powiem tak ten pług to kopia jakiegoś zachodniego jeżeli będzie równo pospawany powiercony itp to bedzie oral porównywalnie do zachodniego tylko kwestia jak długo jednak żeby było tańsze to muszą na czymś zaoszczędzić. osobiście bym nie kupil jak polski to akpil agromasz unia sa warte uwagi ale decyzja należy do ciebie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Jeden z dilerów w okolicy mówił mi że któryś z mechaników firmy kupił sobie euromasza 4 w obrocie i po 6 ha zgięła się rama pomiędzy 3 a 4 korpusem. Porównywali też spalanie proximy w orce tym pługiem i jakimś gregoirem bessonem, to w euromaszu spalił 2 l na godz orki więcej i ciężej szedl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

A mi jeden z mechaników mówił że tak lekko mu się orkę robiło do puki się nie odwrócił i zobaczył że pługów zapomniał przyczepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_3336    0
9 godzin temu, robi57362 napisał:

powiem tak ten pług to kopia jakiegoś zachodniego jeżeli będzie równo pospawany powiercony itp to bedzie oral porównywalnie do zachodniego tylko kwestia jak długo jednak żeby było tańsze to muszą na czymś zaoszczędzić. osobiście bym nie kupil jak polski to akpil agromasz unia sa warte uwagi ale decyzja należy do ciebie

I tu jest właśnie problem,  bo sam dealer  zaoferował mi go mając na placu inne mówiąc,  że firmy mają większe marże narzucone i dlatego są droższe. akpila 3 na resorze  ważą 850 kg , czyli 30 kg mniej,  i mają taką samą ramę 120x 122x8 jak euro masz. Wygląd podobny. Dlatego ciekawy jestem co użytkownicy sądzą  o tych pługach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj