raul1985

John Deere 6175m czy New Holand t7 230

Polecane posty

raul1985    10

Jaki ciągnik byście wybrali i dlaczego ?Ciągnik główny na gospodarstwo 120 ha do orki (5 obrotówka)i siania (potinger nadbudowany 3m) głębosz 5 łap i brona talerzowa 4.5 m może prasa pasowa jeszcze nie wiem .Rocznie będzie robić koło 300 godz.

Edytowano przez raul1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

serio taki  areal i tylko 300 godzin?

 Ja mam kilka razy mniej i ciagnik 175 km robi 250 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

Miałem okazję jeździć 6175m i naprawdę fajna maszyna. Silnik żywy i mocny z porządnym momentem, spalanie przy normalnym operatorze nie najgorsze. Kabina amortyzowana plus tls robi świetną robotę. Skrzynia akurat zwykły autoquad plus eco ale i tak przyjemnie się jeździło. Ten egzemplarz miał około 3000 godzin i problemów z nim nie było. Do pługa 5 spokojnie da rady, talerzówka i siewnik to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78
Nic się nie wydaje. Sam przy ponad 100ha ciągnikiem 160 km orka siew talerzowka transport robie 250-300 godzin. Do pomocy sa jeszcze 2 inne ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

To znaczy ze wam nie są potrzebne ciągniki dużej mocy do ciężkiej pracy w polu tylko po to by mieć większy i mocniejszy od sąsiadów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092

 

1 godzinę temu, johniy861 napisał:

Nic się nie wydaje. Sam przy ponad 100ha ciągnikiem 160 km orka siew talerzowka transport robie 250-300 godzin. Do pomocy sa jeszcze 2 inne ciągniki

To ile orzesz hektarów na godzine? Ile talerzujesz na godzine? Ile zasiejesz w godzine? I ile masz transportu? No i ile masz ha wszystkiego?Chyba ze tamte 2 ciagniki sporo pomagają. U mojego kuzyna ma 5 ciągników na 30ha bo nie chce mu sie ciagle przepinać sprzętu i efekt taki ze robi każdym po 100h rocznie. Gdzie sens?

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Sens jest taki że MF 145 km powoli zaczyna się sypać na wiosnę miałem 2 tygodnie przestoju bo wtrysk i pompka zasilająca padła . Efekt jest taki że po terminie posiałem kukurydzę i to co straciłem na plonie miałbym na ratę kredytu.

Edytowano przez raul1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092

Pisałem o czymś innym. Najlepiej to jakby udało Ci sie na testy obydwa spróbować. T7 chyba większy gabaryt niż 6m. Ja jestem zwolennikiem jd bo mam a na drugim miejscu valtra. Newholland nie przemawia do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, robert1226 napisał:

To znaczy ze wam nie są potrzebne ciągniki dużej mocy do ciężkiej pracy w polu tylko po to by mieć większy i mocniejszy od sąsiadów. 

Pewnie że tak.

Ja na 120 ha robię około 500 godz./rok.

W obejściu mam inny z turem i ten z obejścia robi dodatkowo transport w żniwa.

 

A wszystko pozostałe w polu od uprawy, siewu, oprysk, nawóz robię jednym i tym samym ciągnikiem 130KM - 120 ha z hakiem.

 

Do autora tematu chyba trochę złe ciągniki porównałeś.

Tu raczej JD 6210 do tego NH trzeba przyrównywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Dobre wziął do porównania za to skąd ty wziąłeś 6210? Chyba, że R 

NH podaje moc maksymalną z boost. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

T7 LWB ma 2884 mm lub 2977 mm rozstaw osi i DMC 13,6 t lub 13 t zależnie od wyposażenia 

7R zaczyna się od 230 KM mocy znamionowej, więc jest średnio 60 KM mocniejszy

6175M jest na dużej ramie i ma 2800 mm rozstaw osi i DMC 12300 kg.

Tyle suchych danych. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78
przemek28_28 napisał:

 

1 godzinę temu, johniy861 napisał:

Nic się nie wydaje. Sam przy ponad 100ha ciągnikiem 160 km orka siew talerzowka transport robie 250-300 godzin. Do pomocy sa jeszcze 2 inne ciągniki

To ile orzesz hektarów na godzine? Ile talerzujesz na godzine? Ile zasiejesz w godzine? I ile masz transportu? No i ile masz ha wszystkiego?Chyba ze tamte 2 ciagniki sporo pomagają. U mojego kuzyna ma 5 ciągników na 30ha bo nie chce mu sie ciagle przepinać sprzętu i efekt taki ze robi każdym po 100h rocznie. Gdzie sens?

W sumie obrabiam około 120 ha. Ciągniki 160, 130 i 100 km. 100 opryskiwacz i rozsiewacz, 130 do uprawy i transportu a 160 do ciężkiej roboty. Orka 1ha/h , talerzówka 2-3ha/h, siew 2ha/h a transport w obrębie 25 km od bazy oraz 50 km przy jeździe do skupu. Kierowców jest 2. Ktoś powie że to bez sensu a ja uważam że robota jest zrobiona dużo szybciej a ciągnik nie eksploatuje się w tak szybkim tempie. Co więcej rozglądam się za ciągnikiem powyżej 200 km do głębosza/ bezorkowca bo mam dużo iłów i gliny gdzie 160 km przy 3 metrach maszyny nie da sobie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Kup to co uważasz za stosowne. Nikt z forum ani nie dołoży Ci ani zabierze. Chociaż z tym drugim to prędzej, ale oby nie. ;)

  • Haha 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Chyba będzie John bo serwis bliżej co do ceny New Holland lepiej wyposażony bo monitor i elektrozawory wychodzi 20 tys taniej . Pytanie do użytkowników jd czy brak podłokietnika jest bardzo upierdliwy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalq66    121

Posiadam NH T7.230 AC od wiosny. Przepracowałem nim 470mth. Jeżeli chcesz więcej informacji pisz na maila michal.pielat@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Jak dla mnie wybór jest prosty- NH. Trwały bezproblemowy silnik, skrzynia też nie sprawia problemów. Jeśli już jd porównywać to raczej serię R. W jd nie przemawia do mnie na pewno silnik z którym wielu użytkowników ma obecnie problemy. To już nie te pancerne jednostki z serii 6010 czy 6020.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092

A seria 6030 to miała słabe silniki? Mój sąsiad ma nh 6175 i ciagle coś. Niby pierdoly ale serwis zaglada, bo to adblue, a to podnośnik nie dźwigał nawet ramion, ciagle coś. Każdy producent obecnie robi słabe maszyny żeby sie psuły i serwis oraz żebyś kupował nowe. Mercedes wypuścił kiedyś popularną  ,,beczkę” i o mało na tej beczce nie zbankrutował bo auto nie do zajechania, do Polski trafiały egzemplarze które miały po 2mln na taksie a jeżdżą do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj