nerdy111

zielonka owija sie na wałku w JD 545

Polecane posty

nerdy111    0

Witam!

 

Mam następujący problem, dziś robilem trochę sianokiszonki i rewelacja była :) :) :) super sie robiło tą prasą, ale bańka szybko prysła i robota stanęła, bo po 3 pierwszych belach zielonka zaczęła mi sie owijać na wałku pomimo listwy zgarniającej, która ma moze 1-2 mm luzu... co moze być przyczyną? czy źle wjeżdzam w wałek, czy gwiazdówka którą grabie moze po części być przyczyną? Proszę o radę posiadaczy podobnych pras, np 550 czy też macie podobny problem i jak go rozwiązujecie?

 

dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Był podobny temat komuś się owijało na rotorze doszli do wniosku że to właśnie wina zgrabiarki.Ale morze ktoś doradzi co coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupek    1

Miałem to sam!!! U mnie nie było noża tylko listwa zgarniająca dorobiłem nóz jest trochę lepiej według instrukcji nóż powinien być dosunięty na 0.5mm do wałka. U mnie zadziałało staruje w pokos trochę szybszym biegiem a mniejsze obroty wom ok.400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

tez mialem wczoraj podobny problem w 590, dalem nóż bliżej wałka bo był dość sporo odsuniety i już bylo lepiej, dodam ze na wałku mam takie 2 gumy i 3 albo 4 prenty, jutro zdejme ten nóż i go dobrze na ostrze i wyreguluje:) mam nadzieje ze to poprawi sprawe do konca, może po prostu brak mi wprawy bo pierwszy sezon mam prese, ja staram sie powoli wjezdzac w pokos i nawet przystane na chwile, moze ktos ma lepsze patenty na to? a tak poza tym uwazam ze nasze "pajaki" nie bardzo sie nadaja do robienia pokosu na sianokiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerdy111    0

A moze moderator zrobiłby z tego temat własnie o "patentach" na owijanie sie mokrej trawy wokół wałka w prascah John Deere?! :) Dawajcie swoje patenty na to, wielu osobom napewno to pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nastraszyłeś mnie trochę z tym owijaniem, bo ja też będę prasował pierwszy raz JD550 i mam listwę zgarniającą. W sobotę prasuję i zobaczę co z tego wyjdzie. Pisałeś, że to zielonka, jak bardzo jest mokra. Jak jest mokra trawa od deszczu to też chyba może się przyklejać. Może zbieraj trochę suchszą trawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupek    1

fordtw15 ja mam 2 lub 3 listwy gumowe które założył poprzedni właściciel dał za nie w serwisie 1000zł ale w instrukcji piszą że gumowe tylko do słomy kruchej i śliskiej. Do kiszonki powinny być w to miejsce wkręcone metalowe i koniecznie nóż 0,5mm przy wałku. W instrukcji piszą że w pokos trzeba wjechać z prędkością wom ok 400obr/min i szybkością aby podana została większa część materiału aby zrobił się rdzeń a później but... U mnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

napewno nie wjeżdżaj z szybkością to raz... i nie z prędkością wom 400 obr/min tylko gazem wciśniętym do końca :) W sianokiszonkę wjeżdżasz baaardzo powoli najlepiej jedynką polową i zaczynasz od prawej strony... Jak usłyszysz świst pasów to zmiana biegu i but... :) Nie radzę tą prasą prasować tzw "trawy" bo nawet z listwą potrafi się owijać i nawet nie na wałku tylko na wałkach napędowych pasów :) ... Kolejna sprawa to listwa musi być dosunięta jak najbliżej żeby tylko przechodziły listwy na wałku... Co tam jeszcze... aaa... Do sianokiszonki trzeba używać tylko i wyłącznie listew metalowych... Gumowe są do słomy i siana... chociaż mi się w słomie na metalowych też nic nie dzieje ... Mam tą prasę 3 sezon i innej niż pasowej już nie chce :) Jeżeli ktośby czegoś nie wiedział zapraszam na PW z pytaniami :)

 

P.S. Też tej listwy zgarniającej nie miałem w swojej 550 zadzwoniłem do serwisu JD jak mi powiedzieli cene to się aż zacząłem śmiać 9stów !!!! Masakra!!! Patent taty ... kupił 3 noże które chodzą na tłoku w Sipmie Z224 przewierciliśmy dziury dosuneliśmy i gitara :) koszt nie 900zł tylko bodajże 150zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

dzieki koledzy za przydatne informacje, w sumie to nie idzie zle na tych listwach gumowych, ale zawsze może być lepiej:) musze coś pomyslec nad tymi metalowymi albo cos po swojemu zrobie bo pewnie w serwisie to majątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prasowaliśmy w sobotę i niedzielę swoją trawę(nie przetrząsana) na sianokiszonkę, która leżała 1,5 dnia, ta w niedzielę była po deszczu a mimo to nic się nie owijało, mimo, że było niemal zielone. Jedyne co zrobiłem, to lekko naostrzyłem listwę zgarniającą i dosunąłem ją do wałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

krupek te 0,5mm to nie za blisko to niecały milimetr jak by wałek o nuż o wadził ;) ja mam 5mm, chociaż siano kiszonki nierobie swoją prasą robi mi kuzyn walcową.tak się zapytam pomogło wam przysunięcie tego noża bliżej wałka ? nie owija się już zielonka trawa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupek    1

0.5mm tak pisze w instrukcji ja mam 2 gumowe listwy one są trochę wyższe od metalowych więc ustawiłem listwę gumową na wprost noża i dobiłem młotkiem nóż do listwy i sprawdziłem czy o 2 nie haczy. Jak miałem 2-3mm to zaraz się owijało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

skoro tak pisze , a o jakich gumach piszesz na wałku który kreci belką ja nie mam gumowych listew wałek ma pręt oryginalnie przyspawane tak jak coś podobnego do (warkocza tylko jeden warkocz) na całym wałku , u mnie gum nie da się założyć wcześniej wspomniałeś ze je się przykręca ja na walku nie mam gdzie tego przykręcić ,a u mnie nóż jest taki jeśli to można nazwać nożem jest tam taki prostokątny profil przez całą długość podbieracza 0d wałka który kreci belka jest jakieś 5mm.A mógłbyś zrobić fotkę jak to wygląda u ciebie w prasie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz2615    0

Przepraszam że odkopuje tak stary temat ale mam ten sam problem, wczoraj robiłem zielonke (c360 i jd 545) ma dość ciężko ale jakoś idzie. Zrobiłem jakies 10 bel i później staneło, trawa zaczeła owijać się na wale podbierak stawał, tylko wiechałem w pokos (nie mam doświadczenia w prastowaniu, jechalem 1 polową i pedł nie mal że w podłoge, jakieś rade odnośnie tego). Na wale są takie gumowe listwy, i jest jeszcze taki profil obok wału jest dośc odsunięty, trzeba go dosunąć jak najbliżej  ?
Z góry dziękuje za rady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj