Paweł1111

jak zdemontować wzmacniacz momentu 8045

Polecane posty

Paweł1111    0

witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć jak zdemontować całkowicie wzmacniacz momentu obrotowego jak odpiąć wszystko żeby nie było ubytku ciśnienia oleju nie używam go więc chciałem się go pozbyć ciągniczek chodzi tylko i wyłącznie z turem także nie potrzebne mi jest coś takiego to tylko przeszkadza w używaniu przedniego napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

poczytać stare posty, było nie raz. Zamiast spawać satelity to wywalić całość i wstawić nowy wałek i coś tam jeszcze.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł1111    0

ok ale żeby wywalić bebechy jak zablokować obieg oleju żeby nie traciło ciśnienia względem przedniego napędu i wom-u


i które to kanały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
30 minut temu, michalzetor93 napisał:

Elektroda tańsza niż wałek.

przywracaliśmy do życia ten wzmacniacz po specu z elektrodą - od 2005 roku chodzi do dziś. Niestety cały nowy bo pospawał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł1111    0

nie używam tego dlatego chciałbym to wywalić a teraz kiedy padła mikropompa trzydziestką na 5 biegu bym go wziął a tak nie chodził by przedni napęd ale jechał by jak się należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

przywracaliśmy do życia ten wzmacniacz po specu z elektrodą - od 2005 roku chodzi do dziś. Niestety cały nowy bo pospawał.

Ja o tym wiem. Też u siebie wstawiałem nowy.

Robiłem też jednemu, co chciał to wyrzucić. Nowy wałek i zrobić to tak jak trzeba to koszt kilka stów, a zaspawanie to koszt elektrody. Wiesz co wybrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

elektrody??

My w Z10145 wstawialiśmy po zaspawaniu nowy, w C385 czy spaw puścił czy coś, nie pamiętam ale że ciągnik był na szybko potrzebny a brak kasy  i to że wzmacniacz i tak był niesprawny to skończyło na wstawieniu nowego wałka i czegoś tam jeszcze a ciągnik śmiga do dziś u gościa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

poczytać stare posty, było nie raz. Zamiast spawać satelity to wywalić całość i wstawić nowy wałek i coś tam jeszcze.

Nic nie wsadzisz musi zostać nie ma wersji bez tego co nspisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to nie ma samego wałka zamiast wzmacniacza? spawać to spawają Janusze a nie mechanicy.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł1111    0

pytałem się w sklepie z częściami do maszyn rolniczych facet stwierdził że oprócz wałka sprzęgłowego trzeba wymienić jeszcze jeden w skrzyni ten który łączy się z wałkiem sprzęgłowym porażka przecież nie będę wywalał skrzyni żeby wyciągnąć jakiś wałek no bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

przekopałeś archiwum?

posty m.in finna i zts bo pisali o tym nie raz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Paweł1111 napisał:

pytałem się w sklepie z częściami do maszyn rolniczych facet stwierdził że oprócz wałka sprzęgłowego trzeba wymienić jeszcze jeden w skrzyni ten który łączy się z wałkiem sprzęgłowym porażka przecież nie będę wywalał skrzyni żeby wyciągnąć jakiś wałek no bez przesady

Jak pośrednią zdemontujesz to jego wymienisz, a jak twierdzisz że siadła mikropompa, to pośrednią musisz i tak zdemontować, bo inaczej jej nie wymienisz  :) Pompka wspomagająca służy do wspomagania pompy głównej podnośnika, moim zdaniem zbędna, nie wiem na co to tam wsadzili.

 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł1111    0

Sean ciągnik już jest rozjechany wałek sprzęgłowy mam na wierzchu niby trzeba wymienić jeszcze ten co jest za nim ale tu bym się zastanowił a odnośnie pompy wspomagającej to jeśli ją wywalę to nie będzie uciekać olej z tych przewodów które zostały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

 

Wymieniasz sprzęgłowy na ten z tarczą, żeby hamował hamulec synchronizatora, tylko są dwa, do 4-rek i do 6-tek no i wałek napędowy, a tych jest chyba ze 4 rodzaje z ilością zębów, do szybkiej, do trójki, do 4-ki i ch8j wie jeszcze do jakiej    :D           

    A po co chcesz wywalić pompkę wspomagającą, co Ci przeszkadza?              image.png.cf2a91f70b1476002a0d931ddb462945.png

 

 

image.png

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł1111    0

powiem szczerze że ukręciłem rurkę od powrotu i kutfa nie mogę nigdzie jej znaleźć, każdy w sklepie rozkłada ręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2019 o 15:17, Sean napisał:

Jak pośrednią zdemontujesz to jego wymienisz, a jak twierdzisz że siadła mikropompa, to pośrednią musisz i tak zdemontować, bo inaczej jej nie wymienisz  :) Pompka wspomagająca służy do wspomagania pompy głównej podnośnika, moim zdaniem zbędna, nie wiem na co to tam wsadzili.

 

Wiesz po co jest mikro pompka? 

Wyobraź sb taką sytuację jedziesz siać zborze siewnikiem redliczkowym wżuca bieg na starcie i siejesz nagle gurka na polu może i mała ale dusi ciągnik jak nie dobrany dobrze bieg i teraz masz do wyboru :

A) zatrzymać się i zredukować bieg co prowadzi do zapchania redliczki i zostanie ślad 

B) jechać aż zdechnie i się zatka 0.5 m do tyłu i z powrotem opuszczanie siewnika 

C) przełączyć z zająca na żułwia i dalej siać jak człowiek 

Dnia 31.10.2019 o 15:17, Sean napisał:

Jak pośrednią zdemontujesz to jego wymienisz, a jak twierdzisz że siadła mikropompa, to pośrednią musisz i tak zdemontować, bo inaczej jej nie wymienisz  :) Pompka wspomagająca służy do wspomagania pompy głównej podnośnika, moim zdaniem zbędna, nie wiem na co to tam wsadzili.

 

 

Dnia 4.11.2019 o 07:52, Paweł1111 napisał:

do pompki wspomagającej dochodzą dwie rurki metalowe i to jest chyba powrót

 

Dnia 4.11.2019 o 07:52, Paweł1111 napisał:

do pompki wspomagającej dochodzą dwie rurki metalowe i to jest chyba powrót

Wyślij położenie tej rurki a znajdę ją nie ma takiej części kturej nie dostaniesz  😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, PiotrKozikowski napisał:

Wiesz po co jest mikro pompka? 

Wyobraź sb taką sytuację jedziesz siać zborze siewnikiem redliczkowym wżuca bieg na starcie i siejesz nagle gurka na polu może i mała ale dusi ciągnik jak nie dobrany dobrze bieg i teraz masz do wyboru :

A) zatrzymać się i zredukować bieg co prowadzi do zapchania redliczki i zostanie ślad 

B) jechać aż zdechnie i się zatka 0.5 m do tyłu i z powrotem opuszczanie siewnika 

C) przełączyć z zająca na żułwia i dalej siać jak człowiek 

  Baaaaaardzo ciekawy wykład.   xD

Chłopcze, mikropompa a pompa wspomagająca to nie to samo, jak już chciałeś odnieść się do mojej wypowiedzi,    :P   chodziłeś ty w ogóle do szkoły?   :D

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł1111    0

dziecko czy ty czytałeś mój post wiem co to jest mikropompa i do czego służy jak pisałem że ten ciągnik chodzi tylko w turze a nie w polu czy to jest dla ciebie zrozumiałe pytam czy można odłączyć pompę wspomagającą i czy pełni ona jakąś kluczową rolę w hydraulice tego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelekkk
      Witam. Mam Zetora Proxima 8441 z 2007 roku i wystąpił problem w nim że sprzęgłem ręcznym Wom. Mianowicie po zaciągnięciu sprzęgła i próbie włączenia dźwigni wom jest zgrzytanie. Gdy się już włączy i chodzi to przy próbie wyłączenia wom poprzez podniesienie  dźwigni sprzęgła ręcznego wałek dalej się obraca .  Gdy chcę dźwignie wom podnieść do góry żeby wyłączyć również jest zgrzytanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez endrju321
      Cześć, 
      można wymienić sprzęgło "słoneczko" na "łapkowe"? 
      Robił ktoś coś takiego? Polepszyłoby to wysprzęglanie? 
    • Przez Czarekczar
      Witam od niedawna jestem posiadaczem claasa ariona 630 . Nigdy wcześniej  nie użytkowałem takiej skrzyni . Chciałbym wiedzieć jak na niej jeździć by nie skrócić jej żywotności.  Jak na niej jeździć w polu i po drodze , lub czego nie robić .Jeżdżąc po drodze na automacie , zdejmując nogę z gazu strasznie mocno zrzuca biegi szarpiąc,  nie wiem czy to normalne , czy cos źle robie . Z góry dziękuję za pomoc .
      Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. 
      Gdzie szukać problemu, otóż podczas jazdy Zetorem 8045 i rozgrzaniu się oleju mam problem ze zmianą biegów, ciężko wbić wyższy bieg, podczas prac polowych żeby wbić bieg muszę wybijać biegi terenowe. Przedtem zalany był olejem przekładniowym (poprzedni właściciel takim zalał) to nie dało się normalnie ruszyć tylko szarpał. Teraz zalałem go hydraulicznym, nie szarpie ale biegi ciężko wchodzą. Teraz pytanie czy sama zmiana oleju na hydrauliczno-przekladniowy wystarczy? Czy trzeba zaglądać do skrzyni lub do sprzęgła? 
    • Przez Adam16482
      Witam. Czy w swoim zetorze wymienię wysprzeglik przez lewe okienko po demontażu pompy podnośnika?? Czy należy go rozpołowić? Bo raz mi się o uszy obiło że należy rozpołowić ale mi się zbytnio nie chce w to wierzyć aby do wymiany wysprzeglika było trzeba rozpoławiać bo widać go odrazu za pompą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj