silver90

Ursus C-360- Olej UTTO 10W30 do skrzyni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
silver90    0

Witam mam pytanie czy ktoś z was wlewał do ursusa c360 do skrzyni olej Jasol utto 10w30. Chciałbym go tym zalać żebym mógł wywracać  przyczepy nim i moim drugim ciągnikiem który chodzi na tym właśnie oleju. Co wy o tym sądzicie? Proszę o odpowiedzi. 

ma123    1

no nie wiem czy nie będzie za rzadki do tej skrzyni producent zaleca do c360 olej przekładniowy hipol 80w90 ale praktycznie powinna skrzynia chodzić na tym niektórzy mają w skrzyni olej nigdy nie wymieniany albo przepał i chodzi nie wiem jak z podnoszeniem czy nie będzie właśnie zarzadki 

Bartek933    3707

ja mam 10w30 w c360, lepszy od hipolu

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Wiadomość z agroFakt.pl

PaweLisowicz    37

Jasol= najniższa półka. Jasol czy axenol to najtańsze oleje i strasznie się pienią. Ja bym nie kombinował i zalał hipol 80w90 tylko ten orlenowski a nie jakieś podróby. Ja zalałem nim i wszystko ładnie chodzi w zimę i lato. Zresztą jest dużo info o tym na forum.

Maniek101    125

Tylko do lepszego ciągnika hipolu nie wlejesz, a jak się używa sprzęty to olej musi być taki sam żeby nie mieszać bo też się zastanawiam do c 330 nad agro utto 10w30 i nie jestem pewien do końca, niby jest to olej lepszej klasy ale żeby zaraz się nie lało z ciągnika jak przez sito :P @Bartek933 napisz coś więcej jak c360 pracuje na tym oleju

Edytowano przez Maniek101

Bartek933    3707

Nic się nie leję, ba jest nawet lepiej

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

plati    13
26 minut temu, Maniek101 napisał:

Tylko do lepszego ciągnika hipolu nie wlejesz, a jak się używa sprzęty to olej musi być taki sam żeby nie mieszać bo też się zastanawiam do c 330 nad agro utto 10w30 i nie jestem pewien do końca, niby jest to olej lepszej klasy ale żeby zaraz się nie lało z ciągnika jak przez sito :P @Bartek933 napisz coś więcej jak c360 pracuje na tym oleju

Ja w 912 jeżdżę na Agro utto i nie ma tragedii

andrzej78    84

W mojej ocenie nie powinno być problemu z  olejem Utto w C360. Kilka istotnych parametrów porównawczych : temperatura płynięcia Hipol ( -33 st.C) Utto ( -37st.C)  lepkość w 100st.C Hipol 6 ( 11mm2/s), Utto 10-12 mm2/s). Możliwe byłoby mieszanie oleju ciągników pod warunkiem zalania oleju w skrzyni Ursusa po jej dokładnym wyczyszczeniu ( myślę ,że sama wymiana oleju nie wystarczy aby pozbyć się osadu). Filtr zamontowany w skrzyni Ursusa nie zapewni prawidłowej czystości oleju wymaganej w tym drugim ciągniku, dlatego konieczna będzie w nim częstsza wymiana filtra( ew oleju).

akmaly    318

"Filtr zamontowany w skrzyni Ursusa nie zapewni prawidłowej czystości oleju " - możesz wyjaśnić w którym miejscu znajduje się takowy filtr w C360?

Hipol jest gęstym olejem, musiałbyś go dobrze zagrzać bay w miarę spłyną. Najlepiej byłby przepłukać wszystko.

Adi96    1471

Jak olej nie zmieniany i do tego przegrzany tak to jest że syf w skrzyni.Wypłucz syf za pomocą ropy dolewająć do środka.Nawet zalać jej 20 30 litrów chwile pojeździć nic się nie stanie.

Uziu92    3746

jeszcze do tej ropy nafty mozesz dolac i skrzynia w środku lustro.

andrzej78    84
3 godziny temu, akmaly napisał:

"Filtr zamontowany w skrzyni Ursusa nie zapewni prawidłowej czystości oleju " - możesz wyjaśnić w którym miejscu znajduje się takowy filtr w C360?

Tak na serio pytasz ?😃

Hipol jest gęstym olejem, .

Gęstość obydwu olejów jest jest praktycznie identyczna ( Hipol 6 : 0,890g/cm3 ; Utto 0,880 g/cm3).  Podejrzewam ,że mylnie masz na myśli parametr lepkości oleju ! O tych parametrach pisałem wcześniej.

. Najlepiej byłby przepłukać wszystko.

Płukanie ma sens pod warunkiem braku osadu w korpusach.

Edytowano przez andrzej78

akmaly    318

"Tak na serio pytasz ?😃"

Serio

Znam bardzo dobrze parametry oleju, nie pisze o porównaniu olei tylko o tym, że ciężko będzie mu aby cały olej usuną ze skrzyni, a takich olei nie powinno się mieszać. 

Jeśli jest dużo osadu to kategorycznie trzeba go usunąć 

silver90    0
23 godziny temu, PaweLisowicz napisał:

Jasol= najniższa półka. Jasol czy axenol to najtańsze oleje i strasznie się pienią. Ja bym nie kombinował i zalał hipol 80w90 tylko ten orlenowski a nie jakieś podróby. Ja zalałem nim i wszystko ładnie chodzi w zimę i lato. Zresztą jest dużo info o tym na forum.

My używamy oleju jasol i sie nic nie dzieje to chyba nie jest taki zły. Taki olej polecił nam gościu w sklepie

akmaly    318

Olej jak olej, do 60 tki na pewno nie będzie za słaby.

To gdzie ten filtr montowany jest w skrzyni?

PaweLisowicz    37
16 minut temu, silver90 napisał:

My używamy oleju jasol i sie nic nie dzieje to chyba nie jest taki zły. Taki olej polecił nam gościu w sklepie

Polecają bo tylko takie mają xD Jakby się coś działo to by tego oleju nie było w sprzedaży. Rzut beretem ode mnie mają swoją fabrykę i tam idą na ilość a nie na jakość. Zresztą 60 to i na przepalance albo rzepakowym będzie jeździło jakby się uprał.

plati    13

U mnie ojciec całe życie na luxie jeździł i nic złego się nie działo. Pewnie z racji tego, że maszyny takie jak kombajn ziemniaczany, przyczepa samozbierajaca czy nawet prasa pasowa polska tylko chwilowo potrzebowały obiegu oleju w układzie. 

Wszystko zależy od tego, co się tym ciągnikiem robi. 

ptaszyna    152
Dnia 28.10.2019 o 20:23, akmaly napisał:

Olej jak olej, do 60 tki na pewno nie będzie za słaby.

To gdzie ten filtr montowany jest w skrzyni?

Pewnie chodzi o filtr siatkowy przy pompie. Drugi jest pod siedzeniem.

akmaly    318

Nie no spoko o filtrach hydrauliki to wiem ale miał być filtr w skrzyni i to jeszcze wielce zdziwiony kolega @andrzej78, że tego nie wiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tyj123
      Temat dotyczący ogólnych pytań w sprawie jakiegokolwiek remontu Ursusa C-360 i pochodnych
    • Przez Mateusz_6340
      Cześć, montował ktoś taki zestaw do c360 lub pochodnych? Czy pompa naprawdę ma taką wydajność? 
       https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/Hydraulika-zewnetrzna-do-Ursusa-C-360-pompa-32cm3-z-napedem-z-walu./25907
    • Przez jack2006
      Witam, posiadam od niedawna ursusa 360 3p i zastanawia mnie jak napompować koło sprężarką w ciągniku, tzn z tego o wiem to sprężarka w 3p chodzi cały czas,
      ale np nakręcam wąż do pompowania i co dalej, wcześniej miałem c360 to było załączanie a w 3p nie mam pojęcia gdzie jest. Proszę o pomoc.
    • Przez Rolnikdx
      Witam co może być przyczyną, że 3p po kapitalce ok. 30 mth robi ciśnienie w odmę jak kompresor po przyłożeniu palca po chwili go odpycha.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj