silver90

Ursus C-360- Olej UTTO 10W30 do skrzyni

Polecane posty

silver90    1

Witam mam pytanie czy ktoś z was wlewał do ursusa c360 do skrzyni olej Jasol utto 10w30. Chciałbym go tym zalać żebym mógł wywracać  przyczepy nim i moim drugim ciągnikiem który chodzi na tym właśnie oleju. Co wy o tym sądzicie? Proszę o odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    26

no nie wiem czy nie będzie za rzadki do tej skrzyni producent zaleca do c360 olej przekładniowy hipol 80w90 ale praktycznie powinna skrzynia chodzić na tym niektórzy mają w skrzyni olej nigdy nie wymieniany albo przepał i chodzi nie wiem jak z podnoszeniem czy nie będzie właśnie zarzadki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Jasol= najniższa półka. Jasol czy axenol to najtańsze oleje i strasznie się pienią. Ja bym nie kombinował i zalał hipol 80w90 tylko ten orlenowski a nie jakieś podróby. Ja zalałem nim i wszystko ładnie chodzi w zimę i lato. Zresztą jest dużo info o tym na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Tylko do lepszego ciągnika hipolu nie wlejesz, a jak się używa sprzęty to olej musi być taki sam żeby nie mieszać bo też się zastanawiam do c 330 nad agro utto 10w30 i nie jestem pewien do końca, niby jest to olej lepszej klasy ale żeby zaraz się nie lało z ciągnika jak przez sito :P @Bartek933 napisz coś więcej jak c360 pracuje na tym oleju

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104
26 minut temu, Maniek101 napisał:

Tylko do lepszego ciągnika hipolu nie wlejesz, a jak się używa sprzęty to olej musi być taki sam żeby nie mieszać bo też się zastanawiam do c 330 nad agro utto 10w30 i nie jestem pewien do końca, niby jest to olej lepszej klasy ale żeby zaraz się nie lało z ciągnika jak przez sito :P @Bartek933 napisz coś więcej jak c360 pracuje na tym oleju

Ja w 912 jeżdżę na Agro utto i nie ma tragedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

W mojej ocenie nie powinno być problemu z  olejem Utto w C360. Kilka istotnych parametrów porównawczych : temperatura płynięcia Hipol ( -33 st.C) Utto ( -37st.C)  lepkość w 100st.C Hipol 6 ( 11mm2/s), Utto 10-12 mm2/s). Możliwe byłoby mieszanie oleju ciągników pod warunkiem zalania oleju w skrzyni Ursusa po jej dokładnym wyczyszczeniu ( myślę ,że sama wymiana oleju nie wystarczy aby pozbyć się osadu). Filtr zamontowany w skrzyni Ursusa nie zapewni prawidłowej czystości oleju wymaganej w tym drugim ciągniku, dlatego konieczna będzie w nim częstsza wymiana filtra( ew oleju).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

"Filtr zamontowany w skrzyni Ursusa nie zapewni prawidłowej czystości oleju " - możesz wyjaśnić w którym miejscu znajduje się takowy filtr w C360?

Hipol jest gęstym olejem, musiałbyś go dobrze zagrzać bay w miarę spłyną. Najlepiej byłby przepłukać wszystko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jak olej nie zmieniany i do tego przegrzany tak to jest że syf w skrzyni.Wypłucz syf za pomocą ropy dolewająć do środka.Nawet zalać jej 20 30 litrów chwile pojeździć nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579
3 godziny temu, akmaly napisał:

"Filtr zamontowany w skrzyni Ursusa nie zapewni prawidłowej czystości oleju " - możesz wyjaśnić w którym miejscu znajduje się takowy filtr w C360?

Tak na serio pytasz ?😃

3 godziny temu, akmaly napisał:

Hipol jest gęstym olejem, .

Gęstość obydwu olejów jest jest praktycznie identyczna ( Hipol 6 : 0,890g/cm3 ; Utto 0,880 g/cm3).  Podejrzewam ,że mylnie masz na myśli parametr lepkości oleju ! O tych parametrach pisałem wcześniej.

 

3 godziny temu, akmaly napisał:

. Najlepiej byłby przepłukać wszystko.

 

Płukanie ma sens pod warunkiem braku osadu w korpusach.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

"Tak na serio pytasz ?😃"

Serio

 

Znam bardzo dobrze parametry oleju, nie pisze o porównaniu olei tylko o tym, że ciężko będzie mu aby cały olej usuną ze skrzyni, a takich olei nie powinno się mieszać. 

 

Jeśli jest dużo osadu to kategorycznie trzeba go usunąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver90    1
23 godziny temu, PaweLisowicz napisał:

Jasol= najniższa półka. Jasol czy axenol to najtańsze oleje i strasznie się pienią. Ja bym nie kombinował i zalał hipol 80w90 tylko ten orlenowski a nie jakieś podróby. Ja zalałem nim i wszystko ładnie chodzi w zimę i lato. Zresztą jest dużo info o tym na forum.

My używamy oleju jasol i sie nic nie dzieje to chyba nie jest taki zły. Taki olej polecił nam gościu w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Olej jak olej, do 60 tki na pewno nie będzie za słaby.

To gdzie ten filtr montowany jest w skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88
16 minut temu, silver90 napisał:

My używamy oleju jasol i sie nic nie dzieje to chyba nie jest taki zły. Taki olej polecił nam gościu w sklepie

Polecają bo tylko takie mają xD Jakby się coś działo to by tego oleju nie było w sprzedaży. Rzut beretem ode mnie mają swoją fabrykę i tam idą na ilość a nie na jakość. Zresztą 60 to i na przepalance albo rzepakowym będzie jeździło jakby się uprał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

U mnie ojciec całe życie na luxie jeździł i nic złego się nie działo. Pewnie z racji tego, że maszyny takie jak kombajn ziemniaczany, przyczepa samozbierajaca czy nawet prasa pasowa polska tylko chwilowo potrzebowały obiegu oleju w układzie. 

 

Wszystko zależy od tego, co się tym ciągnikiem robi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
Dnia 28.10.2019 o 20:23, akmaly napisał:

Olej jak olej, do 60 tki na pewno nie będzie za słaby.

To gdzie ten filtr montowany jest w skrzyni?

Pewnie chodzi o filtr siatkowy przy pompie. Drugi jest pod siedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Nie no spoko o filtrach hydrauliki to wiem ale miał być filtr w skrzyni i to jeszcze wielce zdziwiony kolega @andrzej78, że tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

a czy można mieszać olej STOU z olejem UTTO o tej samej klasie lepkosci? i czy w starych ursusach  stosuje ktoś z was  olej klasy GL4 10w30 STOU, dodam że ursus 914 ( zalany 80w90) delikatnie się poci w niektórych miejscach, podnosnik też delikatnie puszcza ( agregat 1300 kg na rozgrzanej skrzyni pozostawiony  około jednej godziny i opada na ziemie) obecnie mam skrzynie zalane olejem hipol 80w90 a niebawem będę miał nowy ciągnik i zastanawiam się czy jeżeli zaleje stare ursusy rzadkim  nie będzie wycieków. w nowym producent zaleca własnie STOU 10w30 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Też mam Agro utto w 912. 

Ciągnik pracuje bez większych zastrzeżeń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursusc385
      Zeby chodziło leciutko wystarczy załozyc przedłouzke do tego co wychodzi od silnika
      i załozyc łancuch jutro przesle zdjecia
    • Przez Szymono2106
      Witam.Posiadam zetora proxime 90 power z 2012r. Ma 2000 godzin. Na drugim półbiegu to znaczy jak świecą sie dwa żółwie zaczął się ślizgać pod obciążeniem. Bez obciążeni jedzie normalnie. Czyżby tarczki? Czy może coś innego. Da sie to jakoś jeszcze sprawdzić bez rozbierania? Dodam że na jednym półbiegu jedzie jak należy.
    • Przez Davidastra
      Witam panów mam następujący problem w moim 3p podczes pracy z womem np . prasą czy rotacyjna powyżej 1000 - 1200 obrotów silnika słychać dziwny odgłos przypomina odgłos pracujących bębnów kosiarki rotacyjnej no może jest troche tępszym odgłosem .Tylko podczas cięższej pracy WOM - em Kolega stwierdził że tak ma ten typ Ale mi się to niepodoba Dodam że wszystko sprawnie działa i lekko wskakuje WOM .
    • Przez MateuShew
      Witam użytkuje ursusa 4011 po 9 latach bez uruchomienia. Odpaliłem go kilka miesięcy temu  pojawił się  pewien problem odnośnie podnośnika w 4011. Bowiem kiedy chce podnieść  cięgła do góry ursus podnosi normalnie lecz  kiedy chce je opuścić i dam dźwignię na sam dół to on wtedy też podnosi, lecz gdy dźwignia jest po środku cięgla opadają na sam dół. Wie ktoś co może być przyczyną ?
    • Przez Piotr121z
      Witam mam problem z samem laser 90T pękła mi zębatka od synchronizatora w skrzyni biegów i moje pytanie brzmi jak im rozjechać przodem czy tyłem z góry dzięki za odpowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj