marcin5320

Opinia pług Landsberg

Polecane posty

micgal39533    499

Posiadam 4 na zwykłych odkladnicach i jestem zadowolony jedyny minus to ustawianie śrubami ale jak ustawiasz go dobrze to już nie ruszasz więc to tylko na początku takie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Mam landsberga tylko nie ażurowego i jestem średnio zadowolony, jednakże nie mam za bardzo porównania z innymi zagranicznymi napewno lepiej kryje niż mój stary grudziądz ale dość ciężko idzie. No i trzeba się liczyć że że jest w ch... stary. Nie wiem do którego roku był produkowany jako landsberg, ale pottinger przejął tą fabrykę w '75r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może i przejął (nie wiem), ale pługi pod marką Landsberg były produkowane jeszcze w 96 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Na moim jest tabliczka z nazwą firmy, ale roku produkcji nie ma, dlatego napisałem że nie wiem do kiedy produkowali pod nazwą landsberg, nie znalazłem na to żadnego źródła, ale mniejsza o to. Właśnie na tych zagranicznych maszynach nie ma roku produkcji a szkoda. Mam dwie amazonki też nie ma roku produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Skoro szukasz lemken opal 090 to raczej nie masz za dużego konia pociągowego. Sprawdzałeś masę tego pługa Bometu? Opal 090 waży poniżej 500 kg, a Bomet na lekkiej ramie 740 kg. Piszę tu o 3 korpusach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5320    1

Dokładnie 740 kg .. mam Brodnicę 2.5 m która wazy więcej i sobie radzę .. nie wiem czy taki bomet będzie chodził ciężej niż lemken ? I czy sobie właśnie poradzę ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145
Dnia 28.10.2019 o 16:23, marcin5320 napisał:

Zboże i qq zetor 5320 ziemia raczej średnia tereny płaskie z małymi wzniesieniami :)

do tego ciągnika polecam krone mustang 100/2 3 skibowy, jest u mnie w galerii 


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Zetor 5320? ile to bedzie miało kobyłek ze 60? i jeszcze bez przodu? odpuść sobie tego landsberga, nie da rady do tego ciągnika to chyba dwuskibowe obrotówki szukaj, jak koniecznie ma być obrotówka. Mój pracuje przy Mtz i ciągnik ma co robić, a myślę że mtz bedzie sporo ciężejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

740 kg do tego Zetora to wcale nie jest mało. Co z tego że ma 2400 kg udźwigu na końcówkach tuza, tu dochodzi długość pługa. Do tego jeszcze bez przodu, wg. mnie szukaj jak najlżejszych, max 500 kg i to z dodatkowym obciążeniem przodu.

Lemken opal wyjątkowo lekko idzie ale to nie jest tak że inny musi już mieć o korpus mniej. 

Jak masz qq o najlepiej aby był duży prześwit.

Co do szerokości orki to czym teraz orzesz? Jaka szerokość i jaki zapas mocy. W obrocie będzie trochę ciężej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5320    1

On ma 63 KM .. teraz mam UG 3 i chciałbym zmienić na obrotówke  ... próbowałem tego 090 i daje radę spokojnie tyle ze strasznie ciężko go dostać i dlatego szukam tez coś innego a ten nowy bomet jest w cenie starego lemkena dlatego zwróciłem na niego uwagę ..

Znalazłem jeszcze coś takiego https://www.olx.pl/oferta/plug-3-skibowy-obrotowy-kverneland-z-kolkiem-CID757-IDBM2bo.html      
https://www.olx.pl/oferta/plug-3-skibowy-obrotowy-stan-bardzo-dobry-vogel-noot-CID757-IDBAc2C.html   https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-3-vogel-noot-3x35-40-jak-nowy-z-niemiec-transport-CID757-IDCfboB.html

Edytowano przez marcin5320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

to w takim razie dobry będzie niemeyer na ramie z płaskowników, jest u mnie w galerii tez 


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj