Polecane posty

Kret1992    16

Witam sory za nowy otworzony temat ale nigdzie nie moge znaleźć tematu pomocniczego dla mnie a mianowicie chodzi mi o problem z ursusem 902 ktory polega na tym ze zauwazylem ze strasznie dostal wibracji i wydaje mi sie ze na jeden cylinder nie chodzi ale po sprawdzeniu wtryskow cisnienia cylindrow no i czy pompa podaje paliwo wszystko jest ok no i zabraklo mi juz pomyslow co moze byc pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

popuszczaj po kolei przewody od wtrysków i obserwuj zmianę pracy silnika i zdejm pokrywę zaworów i sprawdź zawory wydechowe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kret1992    16

Wlasnie tak zrobilem. Na pierwszym drugim i trzecim od kabiny ciagnik przygasa a na czwartm nie.. sprawdzilem wtryski cisnienie w cylindrach i jest ok myslalem ze moze sekcja na pompie padla ale tez jest ok bo podlaczylem wtrysk do przewodu no i ladnie rozpyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kret1992    16

Juz doszedlem co i jak.  

Wtrysk sie przycinal.przy sprawdzaniu wtrysku u mechanika wszystko bylo ok pozniej przy ciagniku tez ale przy sprawdzaniu sekcji na pompie wtrysk nie dawal oznak inne wtryski ok oddalem go jeszcze raz do sprawdzenia i dziala a pozniej przy ciagniku nie dzialal znowu. Wymienilem koncowke na nowa i jak ręką odjol...

Mam jeszcze jedno pytanie moze ktos pomoze na malych obrotach cisnienie oleju mi pokazuje 4-4.5 a przy max obr 6. Nie raz 6 z haczykiem nie jest one za duze jak na male obroty?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Boveer
      Sprzedam Elektrozawór, rozdzielacz przedni napęd C385 nr kat: 88178901
       


    • Przez Robson76
      Witam, czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego są gałki zmiany biegów do serii "U" z biegiem 3 albo 4 przy ustawieniu dźwigni do przodu? chciałem kupić ale jak na razie mój tarator jest w remoncie i nie sprawdzę jakie biegi gdzie są, da się to jakoś sprawdzić po oznaczeniu skrzyni czy coś?, mam ursusa 912.

    • Przez Krol295
      Witam w moim ursusie 912 olej silnikowy wylatuje bagnetem co moze byc nie tak?
    • Przez Krol295
      Witam chciałbym się was poradzic jaki kupic licznik motogodzin do 912 w jednej mam firmy KOR ale przeklamuje czy tylko ta sztuka taka jest czy kazdy z tej firmy? Jakie macie w swoich ursusach i jaki polecacie, i które są polskie?
    • Przez swistak1983
      Witam,
      Mam problem z podnośnikiem po regeneracji. Po zakupie ciągnika problem był z podnośnikiem.
      Wymieniony został tłok, cylinder, zawór odcinający od pompy wspomagającej, rozdzielacz został zregenerowany w Tucholi, nowy tłok wspomagajacy. Problem z podnośnikiem pozostał
      Po zamontowaniu pojawił się następujący problem.
      1. Rozdzielacz działa jeśli chodzi o wyjścia zewnętrzne. Ciśnienie na wyjściach szybkozłoczy prawidłowe. Stąd zakładam że pompa jest ok.
      2. Zakładam że nowy tłok, cylinder i pierścienie są ok
      3. Zawór bezpieczeństwa tłoka jest raczej ok ( po zablokowaniu opuszczania na dławiku  maszyny nie opadają )
       
      A  w czym jest problem.
      Niestety nie wiem na których pozycjach jest regulacja siłowa, ciśnieniowa, pozycyjna i mieszana ( może ktoś podpowie) wiec próbuję wszystkich kolejno.
      Podnośnik podnosi na wszystkich pozycjach. Jedna na pierwszej od przodu podnosi bardzo powili a czasami wcale się nie zbiera.
      Na każdej pozycji po podniesieniu pługa 3 skibowego obrotowego po lekkim naciśnięciu na końcu pługa maszyna opada. To samo się dzieje sp na najechaniu na dziurę gdzie zawieszona maszyna zakołysze się ( opada do samego dołu jak już zacznie)
      Wygląda to tak trochę na problem z regulacją siłową. Natomiast dlaczego dzieje się to na wszystkich zakresach w szczególności na regulacji pozycyjnej nie powinno mieć na to wpływu.
       
      Będę wdzięczny za podpowiedzi.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj