macko94

Sterowanie hydrauliką opryskiwacza

Polecane posty

macko94    0

Cześć.    Posiadam opryskiwacz z rozkładaną hydraulicznie belką, hydraulicznym jej podnoszeniem oraz stabilizacją. W trakcie oprysku aby np unieść belkę albo ją przechylić muszę uruchomić hydraulikę w ciągniku za pomocą dźwigni i trzymając ja sterować belką za pomocą sterownika. Jest to po prostu niekomfortowe. Czy da się jakoś rozwiązać ten "problem" tak aby sterować tylko za pomocą sterownika a drugą rękę trzymać na kierownicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

Producent przewidział, że będziesz miał załączoną hydraulikę non stop na przepływ swobodny (bo rozumiem, że masz dwa węże i rozdzielacza gdzieś na opryskiwaczu) i tego nie przeskoczysz. Można ewentualnie przerobić na siłowniki elektryczny/pneumatyczny ale o ile pierwszy jest dość powolny to drugi wymaga pracy ciągłej sprężarki.

Możliwe jest także zrealizowanie zasilania hydraulika opryskiwacza poprzez napęd WOM ale koszty przeróbki ekonomicznie nieopłacalne. Raczej bym na twoim miejscu zrobił blokadę dźwigni hydrauliki i tyle.

 

Edytowano przez daizor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

w każdym ciągniku, który mam mogę wypchnąć wajchę od hydrauliki i ona się tam trzyma a olej pompuje cały czas. Jak tylko odpalam ciągnik z opryskiwaczem to wypycham wajchę od oleju. Wracam do pozycji neutralnej dopiero jak złoże opryskiwacz i zjeżdżam do domu.

To działa tak samo nie ważne czy w opryskiwaczu Bury czy w Hardim. Tak po prostu jest.

Musisz ogarnąć ciągły przepływ oleju w ciągniku. Co to za ciągnik że się nie da zablokować wajchy od hydrauliki?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

ja mam w 60 tce rozdzielacz do którego podłączone jest zasilanie non stop i powrót przez korek wlewu oleju a oryginalna  dźwignia zablokowana na wywrót 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
1 godzinę temu, yacenty napisał:

A o to za ciągnik że się nie da zablokować wajchy od hydrauliki?

Zapewne MTZ/Belarus. Mam tak samo ale ja wywaliłem rozdzielacz na opryskiwaczu i podpinam 4 przewody do ciągnika i steruje hydrauliką ciągnika. Zrobiłem tak bo rozdzielacz na opryskiwaczu był sterowany linkami bowdena czy jak to się zwie i szyba musiała być uchylona bo są dość twarde. Teraz jest szczelniej.
Jeżeli uda się kupić nowy opryskiwacz z RMG to przerabiam w ciągniku na stały przepływ - w MTZ przeważnie wstawiają haczyk do dźwigni a ja może pomyślę nad innym rozwiązaniem które pewnie już ktoś wymyślił i jest na af.pl ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

@Nikita_Bennet w starym MTZcie był na to jakiś sposób bo mieliśmy RCW z taśma z napędem hydraulicznym i on jeździł. Ale jak to było nie pamiętam.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ja w mtzcie mam ładowacz zasilany z rozdzielacza ciągnika i nie ma problemów. Dźwignia sama się blokuje i można tak jeździć cały dzień, jedynie gdy przy zamykaniu np, chwytaka przytrzymam zbyt długo aż hydraulika mocno dobije to czasami dzwigni puści, a tak blokada sama ją trzyma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko94    0

Ciągnik to renault ares. Zastanawiałem się tylko czy nie jest do tego potrzebny wolny spływ oleju, bo chyba podczas takiej "wymuszonej" pracy hydraulika trochę dostaje. 

Ciągnik to renault ares. Zastanawiałem się tylko czy nie jest do tego potrzebny wolny spływ oleju, bo chyba podczas takiej "wymuszonej" pracy hydraulika trochę dostaje.  A dużo roboty jest z tym wolnym spływem żeby go dorobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

końcówka, wąż no i trzeba znaleźć miejsce gdzie wpiąć się do skrzyni, mostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
yacenty napisał:

w każdym ciągniku, który mam mogę wypchnąć wajchę od hydrauliki i ona się tam trzyma a olej pompuje cały czas. Jak tylko odpalam ciągnik z opryskiwaczem to wypycham wajchę od oleju. Wracam do pozycji neutralnej dopiero jak złoże opryskiwacz i zjeżdżam do domu.

To działa tak samo nie ważne czy w opryskiwaczu Bury czy w Hardim. Tak po prostu jest.

Musisz ogarnąć ciągły przepływ oleju w ciągniku. Co to za ciągnik że się nie da zablokować wajchy od hydrauliki?

A w jd przy hardim masz zrobiony wolny spływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dorobiłem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Dnia 24.10.2019 o 16:11, yacenty napisał:

@Nikita_Bennet w starym MTZcie był na to jakiś sposób bo mieliśmy RCW z taśma z napędem hydraulicznym i on jeździł. Ale jak to było nie pamiętam.

no właśnie tak się zastanawiam jak to ogarnąć bo może podłączenie pod jedno normalne gniazdo a drugie pod wolny spływ?
I dźwignie blokować na stałe? Nie ukrywam że w tym roku muszę to ogarnąć bo zamarzyło się opryskiwacz z hydraulicznym rozkładaniem, poziomowaniem i podnoszeniem i sterowaniem elektrycznym z kabiny ciągnika całością. No i będę go w tym roku kupował.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

mtz 952.3 3 sekcje + spływ czyli 7 gniazd.

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

no to jedno na zasilanie drugie na spływ. Wiążesz drutem dźwignie hydrauliki i rura w pole 😁 U mnie w sześćdziesiątce na stale jest śruba skręcone. Wyłącze wałek to i pompa nie chodzi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekHebda    6
macko94 napisał:

Ciągnik to renault ares. Zastanawiałem się tylko czy nie jest do tego potrzebny wolny spływ oleju, bo chyba podczas takiej "wymuszonej" pracy hydraulika trochę dostaje. 

Ciągnik to renault ares. Zastanawiałem się tylko czy nie jest do tego potrzebny wolny spływ oleju, bo chyba podczas takiej "wymuszonej" pracy hydraulika trochę dostaje.  A dużo roboty jest z tym wolnym spływem żeby go dorobić?

też mam renault ares i.mialem ten sam problem wziąłem z tylu przykrecilem pokretlem przepływ oleju na jak najmniejsxy i działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
9 godzin temu, Mich9 napisał:

no to jedno na zasilanie drugie na spływ. Wiążesz drutem dźwignie hydrauliki i rura w pole 😁 U mnie w sześćdziesiątce na stale jest śruba skręcone. Wyłącze wałek to i pompa nie chodzi.

czyli jedno na normalne dwustronne gniazdo a drugie na ten wolny spływ co nigdy nie używałem?
Bo praca na dwóch gniazdach dwustrunnego działania to jednak trochę i pompa i rozdzielacz dostanie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj