farmer_89

Jaki rebak wybrac?

Polecane posty

farmer_89    7

Witam, doradzicie mi jaki rebak wybrać do galezi, mam sporo drzew i przy okazji wycinki sporo galezi glownie olszyna sosna swierk, rozdrobniony material przyda się na oplal do pieca, moje pytanie jaki wybrać, taki żeby rozdrobnił drobno czy grubsze kawałki? i niektóre rebaki lepiej wciagaja galezie czym to idzie?

Wiadomość z agroFakt.pl

bratrolnika    8023

Szwagier ładnych parę lat temu kupował w miejscowości Grzebowilk, koło Mińska mazowieckiego, przerobił nim już setki ton towaru, kosztował wtedy ok 3500zl

semos    20

i podstawowe pytanie gdzie będziesz przeprowadzał cięcie gałęzi, na podwórku czy w lesie, bo jak w lesie to wtedy tylko rebak z podajnikiem aby załadowało zrębke na przyczepe

jarecki    1168

jam mam junkkari  do 17 cm grube tnie jest tarczowy , najpierw  model czy to ma być tarczowy czy inny ,  tarczowy ma przewage ze potnie grubsze i wychodzi drobniejszy wiór , toporowy potnie miejsze , w toporowym musi być lub powinno być sprzegło przeciązeniowe  . niestety nie mam wałkow do wciągania i musze popychać jak w miare równe to samo pociągnie , jak miałbyś sporo do pracy to jednak wałki wciągające muszą być .

akmaly    318

Podstawa to zrębka, później gdzie i czym, a na koniec cena itd.

Zrębka musi być suszona, łatwiej suszy się większą, dużo więcej wymaga drobna.

W czym to będziesz spalał, zwykły kopciuch bez nadmuchu to najlepiej jak najbliżej polany kilkunasto centymetrowej która zajmuje więcej miejsca ale jest łatwiejsza w suszeniu. Jeśli ma iść przez podajnik to drobna ( nie taka jak ten z ogłoszenia ) najlepiej tarczowy.

Do rozpalania w tradycyjnym sprawdzi się taka jak w ogłoszeniu, ale palenie tym na większa skalę mija się z celem.

Kwestia gdzie jest wyjaśniona, czyli napęd z ciągnika lub osobny spalinowy silnik, taniej napęd z wom, jak nieduża przyczepka to można podpiąć pod rębak, chyba że będzie na kołach to i większą podczepisz (ale takim czymś nie można poruszać się po drogach publicznych, chyba że ma homologację ).

Podany z ogłoszenia jest dobry do gałęzi powiedzmy do 5-6 cm więcej pójdzie ale to już droga przez mękę. Do grubszych najlepszy jest walcowy, który nie sprawdzi się w drobnych gałązkach i wymaga podajnika do załadunku ( inne wyrzucą same ).

Maverick    79

Posiadam walcowy r200 z kołem zamachowym. Tnie do 16cm. Muszę dorobić taśmociąg by załadować urobek na przyczepę Współpracuje z ursusem c-360 bez większego problemu. Bardzo dobrze sobie radzi również z drobnymi gałązkami.

farmer_89    7

ciągnik z którym będzie wspolpracowal to najlepiej 360 a zrębka pojdzie na opal do pieca tzw kopciucha, tylko na potrzeby własne 2-3 duże przyczepy w roku

akmaly    318

Do takiego pieca to chyba najlepiej walcowy, oczywiście jeśli zamierzasz tym palić, na rozpałkę będzie bębnowy jak wyżej podałeś link. 

Tylko musisz nabyć lub dorobić podajnik na przyczepę bo ten typ nie wyrzuci. 

Jeśli zdecydujesz się na walcowy to koniecznie z kołem zamachowym jak kolega @Maverick posiada.

Edytowano przez akmaly

Maverick    79

Według mnie najlepiej 8 nożowy niż 6, wtedy da się szufelką do pieca podkładać, bo 6 robi polana dłuższe, a im cieńsze gałęzie tym utnie dłuższe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez aezakmi666
      Witam konstruował ktoś z was wał oponowy posiewny z opon ?  Mam pomysła wykorzystać kilka jednakowych felg z oponami skręcać od środka do zewnątrz śrubami utwardzanymi na końcu dać jakieś piasty samochodowe wspawać to w ramkę żeby można było to dociążyć wał miał by służyć do wałowania posiewnego konstrukcja pod c360 więc raczej ciągana nie podnoszona ,zdało by się powyżej 3 metrów ale trzeba kombinować z rozkładaniem czekam na wasze sugestie , 
    • Przez JM90
      Witam.
      Pilnie potrzebuję opinii na temat obsypników do ziemniaków - każda opinia jest przydatna. Nie ważne czy masz obsypnik 4 czy 2-rzędowy możesz napisać opinię na temat swojej maszyny. Jestem w pewnym sensie "zmuszony" do zakupu 2 nie 4-rzędowego obsypnika ale nie w tym rzecz (powodów jest kilka i nie chodzi o finanse bo wiem że bardziej opłaca się kupić 4 rzędowy, ale jak już wspomniałem nie takich rad potrzebuję). Zakładam, że konstrukcja elementów roboczych 4 i 2 rzędowego obsypnika jest taka sama więc jeśli 4 ładnie formuje to 2 nie będzie robiła o wiele gorzej. 
      Widziałem jaką pracę wykonuje Grimme GH 2 ale ta maszyna jest dla mnie za droga więc niestety odpada więc szukam takiej która też będzie robiła robotę. Słyszałem o obsypniku Forma 2 z Unii ale nigdzie nie widziałem jak wyglądają po nim redliny. Słyszałem o Remprodexie UFO 2, KMK OF-275 i Bomet U865/9 - oglądałem kilka filmów z pracy. Jednak filmy to za mało żeby kupić maszynę nawet taką małą, dlatego teraz chciałbym prosić użytkowników o opinię na temat maszyn i jakości formowania redlin. Może znacie jakieś inne nowe tańsze niż Grimme firmy produkujące dobre i solidne obsypniki.

Drodzy rolnicy, proszę o Wasze opinie.

Pozdrawiam.

• Przez szymon29
      Czy ktoś na AF używa nawadniania?? Jak Tak to jakiego sprzętu do tego używacie??
    • Przez radek5314
      chce zrobic z paleciaka widly do bel, jaki rozstaw tuleji zrobic 85 lub 140cm, nie ma jak za bardzo robic otworow i tulejii wspawywac, czy mozna na wierzchu tuleje przyspawac z 2 stron do blachy grubosc ok 2cm i wkrecic kły, ramka nie jest robiona z profila cos takiego

• Przez plati
      Witam. 
      Moi rodzice prowadzą gospodarstwo rolne. Kiedy zaczynali gospodarowac(40 lat temu) postawili nową obore oczywiście uwieziową jak na tamte czasy. 
      Posiadają 22 krowy i niestety obora nie jest na tyle przystosowana żeby dało usuwać obornik mechanicznie, jedynie za pomocą taczki. 
      Zastanawiam się nad zakupem wozidla budowlanego typu  "karolinka". Zastanawiam się czy ktoś używa takiego wozidla i czy spełnia ona swoją rolę? 

Chętnie kupił bym takie wozidlo na terenie Śląska, Małopolski, świętokrzyskiego czy łódzkiego. 

Będę wdzięczny za każdą opinię jak z funkcjonalnością takiego pojazdu 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj