farmer_89

Jaki rebak wybrac?

Polecane posty

farmer_89    20

Witam, doradzicie mi jaki rebak wybrać do galezi, mam sporo drzew i przy okazji wycinki sporo galezi glownie olszyna sosna swierk, rozdrobniony material przyda się na oplal do pieca, moje pytanie jaki wybrać, taki żeby rozdrobnił drobno czy grubsze kawałki? i niektóre rebaki lepiej wciagaja galezie czym to idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

Szwagier ładnych parę lat temu kupował w miejscowości Grzebowilk, koło Mińska mazowieckiego, przerobił nim już setki ton towaru, kosztował wtedy ok 3500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

i podstawowe pytanie gdzie będziesz przeprowadzał cięcie gałęzi, na podwórku czy w lesie, bo jak w lesie to wtedy tylko rebak z podajnikiem aby załadowało zrębke na przyczepe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

jam mam junkkari  do 17 cm grube tnie jest tarczowy , najpierw  model czy to ma być tarczowy czy inny ,  tarczowy ma przewage ze potnie grubsze i wychodzi drobniejszy wiór , toporowy potnie miejsze , w toporowym musi być lub powinno być sprzegło przeciązeniowe  . niestety nie mam wałkow do wciągania i musze popychać jak w miare równe to samo pociągnie , jak miałbyś sporo do pracy to jednak wałki wciągające muszą być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Podstawa to zrębka, później gdzie i czym, a na koniec cena itd.

Zrębka musi być suszona, łatwiej suszy się większą, dużo więcej wymaga drobna.

W czym to będziesz spalał, zwykły kopciuch bez nadmuchu to najlepiej jak najbliżej polany kilkunasto centymetrowej która zajmuje więcej miejsca ale jest łatwiejsza w suszeniu. Jeśli ma iść przez podajnik to drobna ( nie taka jak ten z ogłoszenia ) najlepiej tarczowy.

Do rozpalania w tradycyjnym sprawdzi się taka jak w ogłoszeniu, ale palenie tym na większa skalę mija się z celem.

Kwestia gdzie jest wyjaśniona, czyli napęd z ciągnika lub osobny spalinowy silnik, taniej napęd z wom, jak nieduża przyczepka to można podpiąć pod rębak, chyba że będzie na kołach to i większą podczepisz (ale takim czymś nie można poruszać się po drogach publicznych, chyba że ma homologację ).

Podany z ogłoszenia jest dobry do gałęzi powiedzmy do 5-6 cm więcej pójdzie ale to już droga przez mękę. Do grubszych najlepszy jest walcowy, który nie sprawdzi się w drobnych gałązkach i wymaga podajnika do załadunku ( inne wyrzucą same ).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Posiadam walcowy r200 z kołem zamachowym. Tnie do 16cm. Muszę dorobić taśmociąg by załadować urobek na przyczepę Współpracuje z ursusem c-360 bez większego problemu. Bardzo dobrze sobie radzi również z drobnymi gałązkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ciągnik z którym będzie wspolpracowal to najlepiej 360 a zrębka pojdzie na opal do pieca tzw kopciucha, tylko na potrzeby własne 2-3 duże przyczepy w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Do takiego pieca to chyba najlepiej walcowy, oczywiście jeśli zamierzasz tym palić, na rozpałkę będzie bębnowy jak wyżej podałeś link. 

Tylko musisz nabyć lub dorobić podajnik na przyczepę bo ten typ nie wyrzuci. 

Jeśli zdecydujesz się na walcowy to koniecznie z kołem zamachowym jak kolega @Maverick posiada.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Według mnie najlepiej 8 nożowy niż 6, wtedy da się szufelką do pieca podkładać, bo 6 robi polana dłuższe, a im cieńsze gałęzie tym utnie dłuższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ghost13    2

Witam panowie,

Odswierze trochę temat, zastanawiam się ostatnio nad rębakiem ponieważ mam sporo gałęzi do przerobienia na obrzeżach pola. Cześć zrębki pewnie przeznaczę na rozpałkę a cześć może spróbuje sprzedać bo sam wszystko to kilka lat będę przerabiał. I tak się zastanawiam nad rębakiem bębnowym firmy Demarol. Ktoś wie czy te rębaki R12 albo podobnej firmy R16 są cokolwiek warte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj