mlodyhef

Zetor 3320 - brak prawego światła mijania...

Polecane posty

mlodyhef    214

Witam, w zetorze jakiś czas temu padło prawe światło, zima idzie i trzeba to zrobić. Stara żarówka poszła do kosza więc kupiłem nową i nie świeci. I teraz tak czynności jakie wykonałem: 

 

1. Wymieniłem stronami żarówki i obie czyli i stara lewa i ta nowa działają na lewej stronie, na prawej nie działa żadna. 

2. Sprawdziłem miernikiem wszystkie bezpieczniki a jest ich w zetorku tylko 12, żaden nie jest zepsuty, przerwany. 

3. Kostki przeczyszczone preparatem do czyszczenia styków. 

4. Ostatnia czynność to sprawdzenie napięcia w kostce i ku mojemu zdziwieniu te napięcie tam jest i wynosi po obu stronach praktycznie tyle samo czyli 12,30 V. 

 

I teraz pytanie co tu może być nie tak jeszcze? Może ktoś coś jeszcze podpowie. Skoro jest napięcie to nie powinno świecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1557

Ja mam podobną sytuację w 9540. Lewa świeci ładnie a prawa żarzy. Żarówka była wymieniona na nową bo stara się upaliła. No i ruszam kostką i nic nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

panie kolego myk jest taki że miernik pokarze napięcie że jest a pod obciążeniem go nie ma, sprawdź jak jest żarówka wlozona pod obciążeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Ja mam podobną sytuację w 9540. Lewa świeci ładnie a prawa żarzy. Żarówka była wymieniona na nową bo stara się upaliła. No i ruszam kostką i nic nie pomaga

Przełóż kabelki przy kostce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Ja mam podobną sytuację w 9540. Lewa świeci ładnie a prawa żarzy. Żarówka była wymieniona na nową bo stara się upaliła. No i ruszam kostką i nic nie pomaga

Masę popraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

U mnie problem rozwiązany, mówię do ojca, chodź może ty masz jakiś pomysł co tu jeszcze nie gra, ten wziął dwa razy kostkę wyjął, włożył i poruszał i światło jest.  A ja to czyściłem i robiłem to samo. Fachura w ręku chyba u starszego większa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Grabę ma większa jak moja to może coś w tym jest :P

W każdym razie dzięki wszystkim za odp

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi napisać jak wyjąć żarówkę z reflektora? Mam nowszą wersję z plastikową maską i prostokątnymi reflektorami i nie wiem jak się za to zabrać. Z tyłu mam kostkę z kabelkami i jaką gumową osłonkę.

received_2492981127696138.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

odpinasz kostkę i ściągasz gumę, pod spodem będzie spinka-sprężynka

ech, te młode, wszystko im pokaż....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1557
Dnia 23.10.2019 o 18:33, bratrolnika napisał:

Masę popraw

Dopiero zauważyłem aktywność w tym temacie 😀problem udało się rozwiązać, dotknąłem kabelka co szedł od lampy co żarzyła do drugiej co normalnie świeciła i przy tej dobrej odpadł (bym przepalony). Docisnąłem go do kostki bardziej bo inaczej się nie dało i świecą dwie elegancko 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj