KamilTeamTV

Piła spalinowa do 1700zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dnia 23.10.2019 o 19:39, akmaly napisał:

Shindaiwa to dokładnie ta sama piła co Echo, niczym się nie różni, ten sam producent.

Każda piła ma wady, Echo ma słabą amortyzację, chamski wyłącznik i słyszałem że nie toleruje nawet najmniejszych zanieczyszczeń w oleju smarowania łańcucha, a wiadomo że to nie pracuje w aptece. Ponoć zdarzają się ukręcone wały ( info serwis )

Moc 3,1 KM vs Stihl 3,0 KM to żadna różnica, kwestia jaką normą określają to bo japońcy mają inną i jeśli wg. nich to może być nawet słabsza od tego germańca.

Ja bym się mocno nad nią zastanowił w tej cenie, choć szukałbym jednak modelu CS-501.

I echo ma chyba przedłużaną gwarancje do 5 lat dla konsumentów 

A może MAKITA DCS5200.

Sprawdź sobie dostępność i cenę części zamiennych, głównie materiałów eksploatacyjnych abyś z tych niezawodności drugiej piły w zębatkach, filtrach czy pompkach nie kupił:)


Plotki plotki na temat Echo - pracuje w serwisie. 
Ewidentnie widze ze handlowcy Husq... i Stihl siedza jak trolle na necie - szczegolnie na elektrodzie :D
Na starcie od razu wszystko co Stihla skreslilbym - od ponad 2 lat produkcje wywalili do Chin - to co teraz to tragedia :/ nawet czesto odmawiamy naprawy...tak samo z Karczerem :D tylko Kranzle ;)
Echo( inaczej Shindaiwa) to porzadny japonski sprzet i tam tez produkowany.

Osobiscie bez dwoch zdan bralbym Echo - tym bardziej ze na ten rok masz promocje modelu CS-4510ES - bajka sprzet i to za 1499pln!

 

Edytowano przez Grzesiek1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wywalili do Chin ale są to ich  fabryki i wszystkie podzespoły maja ich logo... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Jakie ich fabryki? Tam wszystko się zamawia. To są takie molochy, że wyproduką Ci co tylko im zlecisz i o jakości jakiej chcesz. Ale nikt w dzisiejszych czasach nie stawia na jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ich fabryki, kilka wykupili jak zama. Nie wiem co piszą na elektrodzie ale na forach dla leśników też takie wątki się przewijają. Echo też nie musi być całe japońskie, na piłę masz kraj montażu co nie musi być tożsame z produkcją podzespołów. Co do Stihl czy innych to porządne sprzęty są dla profesjonalistów, linie dla amatorów mogą szału nie robić.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, samtech84 napisał:

 Ale nikt w dzisiejszych czasach nie stawia na jakość.

Tutaj sie nie zgodze - sa nadal firmy ktore stawiaja na jakosc. 

 

21 godzin temu, akmaly napisał:

Echo też nie musi być całe japońskie, na piłę masz kraj montażu co nie musi być tożsame z produkcją podzespołów. Co do Stihl czy innych to porządne sprzęty są dla profesjonalistów, linie dla amatorów mogą szału nie robić.

Echo w calosci tak jak Shindaiwa jest produkowana w Japonii. Tak samo jak przychodza czesci na serwis, Stihl wszystko w Chinach. Stihl kiedys byl porzadny - ale zeszli strasznie z jakosci...niestety ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

To gdzie ona ma produkowane części to nie wiesz tego ani ty ani ja. 

Fakt jest taki, że to ciekawa piła, w bardzo dobrej cenie i długa gwarancją. 

No i ten silnik 2-MIX w Stihlu jakoś mi się nie widzi, zawsze nagary były zmorą 2-suwowych silników a tu jeszcze jakieś mieszanie spalin ze świeżą mieszanką. 

Ne mogę być obiektywny ponieważ mój najnowszy Stihl 250 ma ponad 10 lat i działa świetnie, tylko ten nieszczęsny gaźnik Zama zmieniony na Walbro. Mam jeszcze 029 i ten sprzęt jest może i stary ale jary, nie pamiętam żebym coś przy niej robił poza standardową obsługą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, akmaly napisał:

To gdzie ona ma produkowane części to nie wiesz tego ani ty ani ja. 

Fakt jest taki, że to ciekawa piła, w bardzo dobrej cenie i długa gwarancją. 

No i ten silnik 2-MIX w Stihlu jakoś mi się nie widzi, zawsze nagary były zmorą 2-suwowych silników a tu jeszcze jakieś mieszanie spalin ze świeżą mieszanką. 

Ne mogę być obiektywny ponieważ mój najnowszy Stihl 250 ma ponad 10 lat i działa świetnie, tylko ten nieszczęsny gaźnik Zama zmieniony na Walbro. Mam jeszcze 029 i ten sprzęt jest może i stary ale jary, nie pamiętam żebym coś przy niej robił poza standardową obsługą. 

To że Ty nie wiesz nie oznacza ze ja nie wiem :) bo racxzej widze co jest napisane na czesciach ktore mi przychodza na serwis :)
Jezeli masz te starsze to dbaj o nie! Sprawdz w Stihlu ile lat utrzymuja w sprzedazy czesci do wycofanych modeli - jak dobrze pamietam chyba 10 lat czy 15lat
Honda na przykład w wiekszosci sprzetu utrzymuje sprzedaz czesci przez 25lat :)
Widze na serwisie jak jakosc spadla Stihla niestety - osobiscie nigdy juz nie kupie ani piły ani kosy Stihla :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piszesz ze trolle z serwisów siedzą na forach i swoje chwala a sam co robisz ?... 😁

Stihil  ma serwis na każdym rogu praktycznie w każdej dziurze a te piły co reklamujesz to ja na oczy nie widziałem ani  ich serwisu... a te pół wieku przezylem.... 

Mam dwie piły stihil i kose 250 .... złego słowa nie powiem ale fakt że kupiłem je parę lat temu.. 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisze bo taki temat i pracuje na serwisie -> Hondy co prawda ale naprawiamy wszytskie urzadzenia.

to ze nie widziales to niby moja wina? to ze Polska jak zawsze do tylu w maszynach w stosunku do innych krajow?:D

To ze na kazdym rogu jest serwis Stihla to dla mnie akurat zadna reklama...wrecz przeciwnie - na to wyglada ze tyle potrzebują:)
Echo jest pod dystrybucja w Polsce Husqvarny. - czyli mozna poweidziec mojej konkurencji :)
to kup nowego Stihla i testuj ostro i zobaczymy jak szybko zmienisz zdanie :D

Edytowano przez Grzesiek1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no Honda to nie z Chin.... 😁😁😁😁

Nie widziałem bo ich nie ma i to ich problem... I dlatego kupiłem inna markę która zapewnia serwis pod nosem... 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Poszukaj NAC, będzie gorsza bo nie Ursus ale może trochę tańsza i jeszcze taka sama.

ECHO i SHINDAIWA są pod dystrybucją Husqvarny? Coś mi się to nie podoba, wydawało mi się, że jakaś śląska firma to rozprowadza w Polsce.

Moim zdaniem mogą to być bardzo dobre produkty, przy tej cenie i gwarancji, to nawet rewelacyjne. 

Nie powiem aby były lepsze bo niby skąd mam to wiedzieć, serwisant z Hondy też tego nie będzie wiedział:)

Serwis musi być do każdej marki, nie ma pił które się nie psują, kwestia jak często, ile kosztuje naprawa i na jak długo wystarczy ( jakość części zamiennych ).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Nac tańszy to prawda,  ale za logo dopłacę no i pompkę ręczną paliwa  dostanę i pikrywa filtra na zatrzaski czego w nacu nima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ale w tej cenie z NAC jak widzę miałbyś 3,8 chińskiego konia, prowadnice i łańcuch oregona oraz gaźnik walbro i to wszystko tyle samo wazy. Jeszcze jakbyś zagadał ze sprzedawca aby zamienił prowadnice 50 cm na 40 cm to miałbyś sprzęt ze ho ho. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

A ja sobie taką kupię po nowym roku,  mam husgwe, alpine, ale ursus to ursus, chińska ale ładnie opakowana no i to logo 🤗

https://www.majsterkowanie.eu/pily-lancuchowe/3350-pila-lancuchowa-spalinowa-29-km-40cm-walbro-ursus-ur-cst52-40ow-5902067851746.html

Wiesz że to prosry chinol tylko mundurek ursusa🙂 ale fakt sama marka i logo oko przyciąga 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Ja miałem taką nazywała się  Viki🤭 nie powiem bo zarobiła na siebie, z 8 lat ją mordowalem, dałem 200zl rumunowi za nią , teraz coś problem z odpaleniem i nie ma siły. Oglądałem w sklepach nac graphite i tego ursusa to bebechy te same tylko plastiki różne i czasem prowadnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425

Nie! nie! nie tylko nie nac! Przez moje rece przeszło kilkanaście pił i nie wiem co mnie pokusilo żeby kupić ten badziew. Dołożyłem jeszcze do prowadnicy Oregona w która rozleciala się po godzinie cięcia. Zajechałem do serwisu husqvarny (tak serwis naca w husqvarnie) i usłyszałem, Panie to nie ten Oregon, to tylko napis (nie wiem, nie znam sie). Szarpak  rozlecial się, kupiłem drugi, obecnie pila nie odpala a wypalila może 5l paliwa i na złom. nawet na siebie nie zarobiła. 

Tak patrze na polecane echo czy shindaiwe i są bardzo podobne do naca pytanie czy plastyki tej samej jakości? Jeśli amortyzacja taka sama to dziękuję... Obecnie padły mi też 2 jonseredki ale one przynajmniej na siebie zarobiły przez 25 lat. Szukam czegoś około 3,5 KM i pewnie będzie stihl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
1 godzinę temu, akmaly napisał:

Ale w tej cenie z NAC jak widzę miałbyś 3,8 chińskiego konia, prowadnice i łańcuch oregona oraz gaźnik walbro i to wszystko tyle samo wazy. Jeszcze jakbyś zagadał ze sprzedawca aby zamienił prowadnice 50 cm na 40 cm to miałbyś sprzęt ze ho ho. 

Mam mocną z 50 cm prowadnicą alpinę, to jest siła i moc.

A tą kupię ze wzlędu że mi się podoba obudowa 

Do cięcia i gałęzi mam huskę a ursus będzie jako ozdoba.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

No chyba, że tak. 

Logo swoje robi, tym bardziej, że niedługo może być nieosiągalne. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za chwilę to będzie relikt to może kto kiedy odkupi..  😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ogarek napisał:

Nie no Honda to nie z Chin.... 😁😁😁😁

Nie widziałem bo ich nie ma i to ich problem... I dlatego kupiłem inna markę która zapewnia serwis pod nosem... 😁😁😁

A co masz z Hondy z Chin? :) no pokaz swoja wiedze :)
Sa firmy ktore nie wydaja ogromnych pieniedzy na marketing - jak Honda, Echo wlasnie, Kranzle (tez nie znasz tej firmy? :D )

 

4 godziny temu, niezlygagatek napisał:

Nie! nie! nie tylko nie nac! Przez moje rece przeszło kilkanaście pił i nie wiem co mnie pokusilo żeby kupić ten badziew. Dołożyłem jeszcze do prowadnicy Oregona w która rozleciala się po godzinie cięcia. Zajechałem do serwisu husqvarny (tak serwis naca w husqvarnie) i usłyszałem, Panie to nie ten Oregon, to tylko napis (nie wiem, nie znam sie). Szarpak  rozlecial się, kupiłem drugi, obecnie pila nie odpala a wypalila może 5l paliwa i na złom. nawet na siebie nie zarobiła. 

Tak patrze na polecane echo czy shindaiwe i są bardzo podobne do naca pytanie czy plastyki tej samej jakości? Jeśli amortyzacja taka sama to dziękuję... Obecnie padły mi też 2 jonseredki ale one przynajmniej na siebie zarobiły przez 25 lat. Szukam czegoś około 3,5 KM i pewnie będzie stihl. 

Zgadzam sie z Toba nigdy nic takze nie kupie z NACa - to takze Chinol kiepskiej jakosci. Kosiarek na serwis juz nawet nie przyjmuje ich (głównie przez problem z czesciami) :D
Nie no Echo to calkowice co innego niz NAC - raczej NAC to taka chinska podrobka lepszych rzeczy,a wrecz zastanwiam sie czy Husqvarna przez firme NAC nie testuje sobie wersji alfa / beta zanim cos wlozy do siebie i pusci na rynek - w koncu klienci to najlepsi testerzy ;)  podobnie jest z Oleo-Mac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Osobiście nie mam hondy ale znam sąsiadke która ma jazz nachińskich podzespolach.... 😁😁😁

 

Wiem, wiem to tylko plotki.... 😁😁😁😁

 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ogarek napisał:

Osobiście nie mam hondy ale znam sąsiadka która ma jazz nachińskich podzespolach.... 😁😁😁

Jak kupil  pewnie w Słomczynie to co sie dziwisz :D hahaaa  pelno tego na naszym rynku, myslisz ze na serwis do mnie co chwila nie trafiaja takie cuda? :D
Ostatnio gosciu byl ze taki porzadny agregat Hondy kupil, a na drugi dzien juz zaczal miec problemy z paleniem (podrobka ecmt7000 - ok7800), ja mowie ze nie Honda ale on twardo sie kloci ze Honda :D na moje pyanie gdzie kupil ze na targu w PROMOCJI za 3 000 :D hahaa
Sam przedstawiciel japonski marek (w tym HOndy) ARIES Power pisze o tym:

-> http://www.mojahonda.pl/honda/strzez-sie-falszerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To z tymi aregatami to stara i znana bajka.. 

A co do jazz to twierdzisz że nie produkują je w Chinach?.... Toć to nie jest żadna tajemnica nawet na serwisie to potwierdzają.... 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj