KamilTeamTV

Piła spalinowa do 1700zł

Polecane posty

KamilTeamTV    7

Witam. Nasza Alpina P400 po 20 latach skończyła żywot. Z tego powodu szukamy coś podobnego - 3 konnego na zastępstwo. Czy możecie coś polecić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Odwieczny dylemat Stihl czy Husqvarna w tej cenie i mocy raczej tracie ważność.

Dobre opinie mają piły Echo ( japońska Shindaiwa). Sporo osób chwali też Makitę.

Ja osobiście mam dwie piły  Stihl 250 i  029

250 niby nowsza ale już badziewny gaźnik zama, który szybko został zmieniony na oryginalny z 025 czyli walbro - piła super, lekka, mało awaryjna i ogólnie godna polecenia jako piła do lekkich prac.

029 swoje lata ma ale dalej pracuje aż miło, do amatorskiej wycinki jak najbardziej godna polecenia.

Są to jednak modele na plastikowym kraterze, nie nadają się do profesjonalnej ciągłej pracy - aluminium od modelu 261 ( super piła i cena inna )

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Każda będzie dobra jak będzie kosztowała minimum 2500zł... Mam 550 xpg i chodzi bajka, prowadnica pół metra i nie trzeba się mocno schylać żeby gałęzie poodcinać z obalonego drzewa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, akmaly napisał:

Bo ma Makitę i innych nie uważa, szkoda klawiatury na komentowanie.

Też masz problem z tym co napisałem . Moja Makita DCS 430 ma przeszło 20 lat . Jest po wymianie tłoka , 3 prowadnice , no i sporo łańcuchów . Średnio rocznie wypalam jakieś 20 l benzyny . Czy nie warta pochwalenia ? Dlaczego szkoda Ci słów ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827

za 1700zl to wychodzi mi 4 pily marketowe. i co 3 lata nowa. 12 lat spokoju co najmniej. mam stihl 025 jeszcze z 1996 roku. raz w naprawie. duzo popilowala od tego czasu. 4 lata temu kupilem jej do pomocy galeziowke nac 1,7KM i katuje ja wiecej niz stihla, bo ma prowadnice 45cm. nie szkoda jej bedzie wyrzucic jak sie zepsuje bo kosztowala mnie 280zl. deba z mojej galerii popilowalem glownie nackiem. swoje juz zarobila. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Czyli dobrze napisałem - mam i chwałę a reszta to szajs bo ja mam makite. 20 lat to mój stihl 029 ma i jeszcze dziewica w środku, ale jakoś widzę inne marki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827

reasumujac: teraz nikt nie namowi mnie na firmowke. tym bardziej, ze obecne stihle, makity i inne "markowe" produkty maja zblizona jakosc i sa skladane w tym samym kraju co marketowki. za napis nie ma co placic.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

10 minut temu, akmaly napisał: Czyli dobrze napisałem - mam i chwałę a reszta to szajs bo ja mam makite. 20 lat to mój stihl 029 ma i jeszcze dziewica w środku, ale jakoś widzę inne marki:-)  A co ? Mam chwalić jak nie mam ? Naprawdę sporo przeżyła moja piła . To odpowiednik piły Dolmar bodajże 115 . Naprawdę solidna .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Jeśli się ma pieniądze to warto kupić pilarke firmowa, miałem jakąś rynkową nie pamiętam nazwy,  później partnera,  teraz posiadam stihl ms250 i praca nią to przyjemność lekka poręczna wygodna,  nie ma co porównywać do marketowego badziewia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

a ja bym polecił coś takiego STIHL 260 MS260 3,5KM (wklej w olx)

jest kilku sprzedawców takich pił przywiezionych ze wschodu, bez zbędnej elektroniki, bez nowej normy emisji spalin, aluminiowe kartery, piłuje jak dzika, mam taką już rok i 0 problemów

*brałem u tego gościa https://www.olx.pl/oferta/stihl-ms-260-3-5km-fabrycznie-nowa-pila-CID628-IDpMk2r.html#08ef59fcc1

była o 100 tańsza chyba

Edytowano przez HANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filin    5

Dolmar to nie polska a niemiecka.Makita i dolmar to sa te same pily.Obecnie produkowane pily maja praktycznie ta sama jakosc,lepsze sa profesjonalne co wiaze sie z wyzsza cena.Duzo zalezy od obslugi jesli wlasciciel bedzie o nia dbal to i posluzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391
21 minut temu, HANK napisał:

coś takiego STIHL 260 MS260 3,5KM (wklej w olx)

Nowa, orginalna?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

nowa, orginalna, robiona w Brazylii

jedyne co mi się nie podobało to napęd jednoczęściwy, w sklepach ms261 ma od razu z wymiennym trybikiem ( nie wiem jak te części fachowo się nazywają :P

jak się wyrobi to wymiana na 2 częściowy około 100 i póżniej kolejne trybiki około 40, ale to nie tak szybko

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

80zł, dziś kupowałem do 250tki. No chyba  że tam jest większy, te jednoczęściowy to badziew, na swoje użytkowanie w 11lat 3 zajechane


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilTeamTV    7

Wolałbym coś nowego - wiecie jest tam zawsze jakaś gwarancja itd. Mam ofertę używanej Alpiny, nie pamiętam już jakiej ale chyba P500 lecz obawiam się, że skończy tak jak nasza poprzednia a części do tego brak. Niby nie używamy tej piły często, ale jak całkowity chinol dostanie obroty, to zaraz się zatrze :D  Nie chciałbym też zamawiać przez internet :) W okolicy głownie Stihl 3km - 1700 l i Shindaiwa 3.10km - 1500zł. Co myślicie o Shindaiwa, jak z jakością i dostępnością części? 

Edytowano przez KamilTeamTV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też po tym jak makita 520 zakończyła żywot zastanawiałem się nad jej remontem(oryginalne tłok, cylinder itd...około 1000 zł) i kupiłem piłe ole mac 3,3 konia, wydaje mi się ze jest nawet mocniejsza od makity. Dałem za nią 900 zł, 2 lata gwarancji a jak zrobisz przegląd po roku i po 2 latach od zakupu to masz jeszcze rok gwarancji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955
KamilTeamTV napisał:

Wolałbym coś nowego - wiecie jest tam zawsze jakaś gwarancja itd. Mam ofertę używanej Alpiny, nie pamiętam już jakiej ale chyba P500 lecz obawiam się, że skończy tak jak nasza poprzednia a części do tego brak. Niby nie używamy tej piły często, ale jak całkowity chinol dostanie obroty, to zaraz się zatrze :D  Nie chciałbym też zamawiać przez internet :) W okolicy głownie Stihl 3km - 1700 l i Shindaiwa 3.10km - 1500zł. Co myślicie o Shindaiwa, jak z jakością i dostępnością części? 

ja mam echo, 3 lata już chodzi bez najmniejszego problemu, shindaiwa to coś podobnego, możesz brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Shindaiwa to dokładnie ta sama piła co Echo, niczym się nie różni, ten sam producent.

Każda piła ma wady, Echo ma słabą amortyzację, chamski wyłącznik i słyszałem że nie toleruje nawet najmniejszych zanieczyszczeń w oleju smarowania łańcucha, a wiadomo że to nie pracuje w aptece. Ponoć zdarzają się ukręcone wały ( info serwis )

Moc 3,1 KM vs Stihl 3,0 KM to żadna różnica, kwestia jaką normą określają to bo japońcy mają inną i jeśli wg. nich to może być nawet słabsza od tego germańca.

Ja bym się mocno nad nią zastanowił w tej cenie, choć szukałbym jednak modelu CS-501.

I echo ma chyba przedłużaną gwarancje do 5 lat dla konsumentów 

A może MAKITA DCS5200.

Sprawdź sobie dostępność i cenę części zamiennych, głównie materiałów eksploatacyjnych abyś z tych niezawodności drugiej piły w zębatkach, filtrach czy pompkach nie kupił:)

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj