Kyristo

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika

Polecane posty

Kyristo    0

Witajcie.

Powiem tak, dziś mój Ferguson zwariował. Otóż.

Po kilkugodzinnej pracy z rotacyjną, wyszedłem z ciągnika aby złożyc kosiarkę, nie gasiłem silnika a tu nagle silnik sam zwiększył prędkośc obrotową do ok 1100- 1200 obr. na min. na ok. 3 sek. potem zszedł na normalne 750. No to do kabiny zgasiłem go, odpalam jeszcze raz robię przygazówkę do 1500 puszczam pedał a on ładnie zszedł z obrotów i zgasł. No to odpalam jeszcze raz, a tu obr. jałowe ok.850. Po tym zdarzeniu silnik zaczął o wiele lepiej wchodzic na obroty, zwiększyła mu się moc i zaczął równiej pracowac bo wcześniej tak dziwnie "tachał".

Dodam że rok temu robiłem kapitalkę i pompa była też na stole i pompiarz wymienił głowice w pompie, powiedział że ma chodzic jak zegarek ale muszę przyznac że nie miał takiej mocy jak powinien, i tak dziwnie chodził a dzisiaj nagle mu się wzięła moc nie wiadomo skąd.

Co może się dziac, przestawia się dawka czy co? Ciekawe ile tak pochodzi I ciekawe czy znowu trzeba będzie dawac pompę na stół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Coś ci się rozkręciło w pompie chyba trzeba ją na stół dać.Kiedyś miałem tak w 1224 w nocy przyjechałem i było dobrze a rano nie mogłem z podwórka wyjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Może się jakiś papłoch zawinął w pompie i blokował wszystko a przy dużym zapotrzebowaniu na paliwo poprostu go przepchało i jest teraz dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

No niestety ale dziś już musiałem zdemontowac pompę. Rano odpalam, wszystko jest cacy tak jak powinno byc, zaczepiam opryskiwacz i gaszę. Płucze beczkę, odpalam znowu a tu ciągnik muł, słabo wchodzi w obroty i nie ma pałera, mimo to jadę wylac popłuczyny ale silnik łapał max. tylko 1750 obr. Gasze, płucze beczkę drugi raz, odpalam a on się sam wkręca na max. obroty :blink:nie reagując w ogóle na pedał gazu, więc szybko gaszę i tak ze 4 razy aż dałem spokój i zacząłem go rozbierac. Jutro z samego rańca jadę do zakładu zobaczymy co oni powiedzą i co znowu spartolą, bo ciężko jest znaleśc dobrego pompiarza;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem przy mf 255.Na zimnym silniku jest wszystko ok.ma sile nie dymi,ladnie wchodzi w obroty.

A jak sie rozgrzeje to totalny mul,nie moze wejsc w obroty,jak przekroczy 1700obr.to wraca do normy i dymi na kazdych obrotach przy obciazeniu czy bez obciazenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel14011    0

Napisz coś więcej czy wcześniej byo wszystko ok. i stało się to nagle? Stopniowo słabł? A może po jakimś remoncie? Może poluzowała Ci się pompa wtryskowa i masz za późny zapłon? Jakby wracał do normy po przekroczeniu 1700obr to by nie dymił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje jak przekroczy 1700 to nie dymi.Wczesniej bylo ok.

Stopniowo słabł!!!Nie były to wielkie oznaki ale teraz na wiosne sie to okazało.

Rok temu mial remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pompa wtryskowa ci wysiadła.Typowy objaw.Jak go nagrzejesz i tak się będzie działo to polej pompę zimną wodą [schłodź ją ]to wszystko wróci do normy.Nagrzeje się i będzie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Witajcie.

Pompa już dawno po naprawie, zrobiłem 30 mth i jest OK, a rozwaliło się cóś takiego w środku

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c3c06f80b7b7d5b2.html

Koszt 100 częsci i 100 za robote, (zwiększył ciśnienie na wtryskach, bo poprzednik ustawił za małe i kazałem mu zwiększyc kapke dawkę żeby miał lepszego buta i muszę powiedziec jak jadę po dołkach i noga podskakuje na gazie to aż go wyrywa do przoduB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dlaczego mf 255 nie wchodzi na normalne 750 tylko jak odparł to jest 500 obrotów A potem jak przekazuje to już jest na normalnych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

Pewnie papa wtryskowa chce do pąpiarza pojechac

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

"Mam pytanie dlaczego mf 255 nie wchodzi na normalne 750 tylko jak odparł to jest 500 obrotów A potem jak przekazuje to już jest na normalnych obrotach " - mógłbyś po polsku napisać o co Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dlaczego silnik jak się rozgrzeje to na minimalnych obrotach nie chce ruszyć z żadnego biegu bo gaśnie silnik dodam tyle że silnik przeszedł remont pól roku temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj