Kryniu2099

Pług ażurowy

Polecane posty

Kryniu2099    2
Witam, mam pytanie do posiadaczy pługów ażurowych. Na małą modernizację kupuję pług obrotowy. Chciałem go z odkładniami ażurowymi na moje gliniaste ziemie, ale słyszałem że przy orce po kukurydzy na ziarno może być problem z zapychaniem resztek pożniwnych pomiędzy listwy odkładnic. Jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870

Zapytaj na YT Martinflashgordon. Ten facet nic innego oprócz orki nie robi. Zaorał już cała Danie wzdłuż i wszerz. Z tego co widziałem to na jego filmach po kukurydzy orze ażurem i nie widać zeby cos sie zapychało.😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

Mój sąsiad ma ażurowe i sieje sporo kukurydzy na ziarno,nic mu się nie zapycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203

jakiej firmy chcesz kupić pług? Mam pług na ażurach i gliny jakich na oczy nie widziałeś i polecam Ci brać pług z odkładniami śrubowymi może trochę ciężej idzie ale lepiej ziemię odkłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Czy idą lżej to sprawa do dyskusji, odkładnice xl w agromasz to odkładnica śrubowa, ona odkręca skibę i mimo swoich rozmiarów nie stawia dużych oporów. Odkładnica ażurowa ma niby mniejsze tarcie ale to nie znaczy, ze będzie lżej.

Druga sprawa, zarazem zasadnicza - lżej to nie znaczy o skibę więcej lub mniej, dobierz taki pług abyś na każdych odkładniach dał radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryniu2099    2

3x40 da radę, tutaj ewentualnie kłania się kwestia prędkości, czy nie jest tak że dłuższa odkładnica wymaga większej prędkości żeby odpowiednio odłożyć ziemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870

Dłuższa, śrubowa kładzie dobrze czy jedzieszsz powoli czy szybko. Do orki siewnej jest super, świetnie kryje a do tego kruszy bryły. Na zime niekoniecznie, bo cieżko jest zrobić ostrą skibę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Z tą większą prędkością to trochę mit.

Napiszę tak: możesz wykonać orkę z większą prędkością, a to co innego niż musisz.

Rowki będą na lekkiej glebie, tylko co one przeszkadzają? W uprawie nie będzie nierówności ( to nie będą rowy po kolana )

Nie wiem jak w agromasz ale ogólnie ażurowa jest droższa ( w eksploatacji przy wymianie wszystkich listw będzie dużo droższa, ekonomia tego rozwiązania dotyczy tylko wymiany pojedynczej, najczęściej dolnej listwy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj