News
radoslaworzel

Stukot w silniku Renault 95.12

Polecane posty

Proszę znawców tematu o opinię, wydaje mi się że coś stuka w silniku. Po zdjęciu miski i pokrywy zaworów nie widać żeby było coś nie tak, podejrzewałem korowód, jakby na jednym garze coś dzwoniło Co to może być? Chyba że te silniki tak chodzą. 

Wiadomość z agroFakt.pl

3 godziny temu, Mostowiak napisał:

Luzuj przewod od wtryskiwaczy po kolei i zobacz na ktorym cylindrze ustaje stukot

Nie ma ewidentne różnicy, przy odkrecanie przewodów. 

andrewk    88

Najpierw sprawdź luz zaworów. Później gdy będzie dalej stukać, to najprościej wykręcić wtrysk i gdy tłok będzie szedł z gmp w dół to bierzesz coś co wejdzie w otwór po wtrysku i sprawdzasz czy jest luz poprzez wciśnięcie. Jak już wykryjesz luz to albo sworzeń tłoka, albo panewka. Pochwal się co było przyczyną jak naprawisz. 

_

1 minutę temu, andrewk napisał:

Najpierw sprawdź luz zaworów. Później gdy będzie dalej stukać, to najprościej wykręcić wtrysk i gdy tłok będzie szedł z gmp w dół to bierzesz coś co wejdzie w otwór po wtrysku i sprawdzasz czy jest luz poprzez wciśnięcie. Jak już wykryjesz luz to albo sworzeń tłoka, albo panewka. Pochwal się co było przyczyną jak naprawisz. 

Czytałem o tym sprawdzaniu przez stuknięcie tokiem w dół i tak chyba trzeba będzie zrobić. Wiesz może jak ustawić luz zaworowy(pomijając wartości) chodzi mi jak ustawić 1 cylinder czy są jakieś znaki i czy napewno 1 jest od kabiny bo tak wyczytałem na forum, kolejność jest na bloku to wiem, ale jak byś mógł tak na chłopski rozum wyjaśnić to będę wdzięczny. Też obstawiałem korbowody ale ostatnio czytałem że jeżeli tłok będzie miał w cylindrze luz to też będzie pukac a umnie to tak dzwoni jakby co któryś wybuch czyli na 1 cylindrze

andrewk    88

Ja gdy ustawiam zawory to kręcę wałem i obserwuje, który zawór się zamyka, a który otwiera i wtedy ustawiam ten, który się zamknął i tak pokolei aż wszystkie ustawię. 

_

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez elamir
      W renowce 103.54 cofa mi się paliwo przez to bardzo ciężko odpala. W którym miejscu najlepiej zamontować zaworek przeciw cofaniu się tego paliwa? 
    • Przez Facundoo
      Witam, Panowie poszukuję ciągnika Renault, interesują mnie takie modele: 
      - seria 34: 75-34 MX lub TX, 80-34PX, 85-34MX, 90-34MX lub TX,
      -seria 14: 75-14RS, 85-14LS, 85-14TS-TX,95-14 TX.
      Jeśli ktoś z Was przypadkiem natrafi na któryś z w/w modeli godny uwagi, proszę na informacje na PRIV, będę zobowiązany.
    • Przez Pawlus21
      Witam serdecznie potrzebuje pomocy odnośnie wymiany zestawów naprawczych cylinderka tył Renault 113.14.Najbardziej chodzi mi o te od środka.jak je zdemontować???
    • Przez brzoza98
      Witam Państwa
      Jestem właścicielem Renault 651s i mam problem. Mianowicie przy temperaturach bliskich 0 nie podnosi się tur, ani nie ma tez wspomagania kierownicy. Po rozgrzaniu się silnika wszystko ustępuje. Wiecie co może być tego przyczyną? 
    • Przez radek997
      Witam stałem się posiadaczem Renault 90-34 i mam takie pytanie do czego służą w nim dźwignię narazie wiem podnośnik biegi oraz napęd a reszta nic.  Chodzi mi blokada prędkość walka itp... 
      Kolejna sprawa to że mam wyciek spod ciągnika tak. Jakby6z obudowy hamulcow. Tam na ciegnie jest sprężyna która docisk blaszke i spod tej blaszki mam wyciek ktoś wie co może być czy dużo roboty aby naprawić?? 
       Chętnie porozmawiam przez telefon z kimś kto miał z tym ciagnikiem do czynienia 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj