News
Zetix

Kupno ziemi po skończonej dzierżawie kowr

Polecane posty

Zetix    6

Cześć.

Mam pytanie... Mam dzierżawe niedaleko domu (hektar ziemi) z kowr (wygrany przetarg itp) umowa jest do 2021 listopad. Czy jest możliwość wykupienia takiej ziemi przed końcem umowy dzierżawy?? Pytałem się w agencji to "zobaczymy zobaczymy, trzeba pismo napisać ale nie wiadomo" to jak to wreszcie jest? Czy osoba która dzierżawi ma możliwość kupna takiej ziemi przed "innymi"? Cenę sami ustalają czy brana z jakiejś średniej regionalnej?

Krzysztof81    1092

Generalnie teraz jest przykaz zeby dzierzawic a nie sprzedawać (Jak bylo przez ostatnie 30 lat gdzie sprzedano za grosze wszystkim zlodziejom okradajac skarb panstwa) i brac kase co roku co daje niezłą kwote do budżetu. Napisz pismo, taki maly kawalek to jakas tam mała szansa jest.

• Like 1

Bartek933    4150

Małe kawałki będą sprzedawać, mają zostać te większe

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Wiadomość z agroFakt.pl

robi57362    795

ogólnie jeżeli będą chcieli sprzedać to dowiesz sie pierwszy przysla ci pismo że możesz odkupic za pewna kwote jak nie chcesz to wtedy przetarg .ale zawsze dzierzawca ma pierwszeństwo

jesli pomoglem kliknij fajne

Buszmen11    120

U nas kowr sprzedaje działki 0,06-0,5 ha albo tereny zalewowe za wałem nad Wartą albo jakieś knieje na bagnach albo kilku arowe działki bez dojazdu.

cantstop    111

posprzedali połacie tak jak kolega @Krzysztof81 napisał a teraz zgrywają wielkich obrońców rolników i hektara nie chcą sprzedać tylko wszystko co lepsze walą na dzierżawe

suzuki18l    47

jest tak jak piszą jak wystawiają do sprzedaży to działki małe do hektara, ale tak prawo pierwokupu masz już po 3 latach i po tym okresie złóż pismo o chęci wykupu, a jak sprawa sie potoczy to zależy od kowr, ceny średnie wojewódzkie według gus 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rolnik1973
      Pany składać wnioski o suszowe, tylko nie ci co po 8 ton nakosili.
      Ja już złożył.
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez horniczak
      Teoretycznie powinniśmy składać dokumenty do końca kwietnia (albo) jakoś tak. Tylko co mają zrobić osoby bez podpisu elektronicznego i innych rzeczy niezbędnych do rozliczenia przez internet, skoro wszystkie urzędy są teraz pozamykane na 4 spusty? Te terminy zostaną jakoś przedłużone, poszukać kogoś kto zrobi to za nas czy jak?
    • Przez mumio
      Chciałbym zrobić przejazd przez rów melioracyjny (rów głęboki 2,5 m) na działkę.

Jakie są procedury, do kogo najpierw to zgłosić? Ponosimy jakieś koszty zezwoleń bo rozumiem, że materiał na swój koszt, ewentualna koparka, ziemia i piasek zasypowy. Na zdjęciu żółta linia to granica, moja część pola jest na dole i jak widać sąsiad ma swój przejazd ale chyba nie jest on należycie starannie wykonany, nawet nie wiem jakiej średnicy tam rury są, czy są jakieś protokoły z zasypu. Nie mieszam się w to, nie chcę korzystać z jego pozwolenia na przejazd bo może mu czasem coś odwalić i zgodę wycofa a ja zostanę bez dojazdu. Natomiast jeżeli chciałbym wykonać należycie przejazd z odpowiednią średnicą rur, zasypem to podejrzewam, że jakiś organ nakazałby rozkopać i sąsiada przejazd bo zobaczy, że to jest po prostu amatorsko wykonane. Przy okazji pewnie organ nałożył by karę, grzywnę za zasyp rowu bez pozwolenia.

Od razu mówię, że do mojego rowu nie wychodzą żadne rury drenarskie z pola, rury widać w rowie na stronie sąsiada.

No i jak myślicie, lepiej "dołączyć" mój przejazd do przejazdu sąsiada czy zrobić sobie oddzielny na środku rowu?

• Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj