lukaskali1234

Nowa prasa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam własnie stoje przed zakupem nowej prasy w gre wczchodza tylko i wylacznie zachodnie maszyny poniewaz miałem polska i juz nie mam na nia sił . Jakie prasy polecacie mianowicie marke i typ (walcowa, lacuchowa, pasowa) bylbym wdzieczny takze za podanie orientacyjnych cen jesli ktos wie . a i prasa bedzie wspolpracowac z traktorem o mocy 100km przynajmniej rok dwa a pozniej planowany jest zakup wiekszego . Z gory dzieki za info :P

Edytowano przez lukaskali1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to ona polska? Ja myslalem że jak taka dobra to germańska.😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Napisz kolego ile robisz bel rocznie i czego, oraz ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na prase 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

polecam pasową lely v 160 super prasa  też obecnie sprzedawana pod nazwą fendt lub massey ferguson 

troche 100 koni będzie miał ciężko ale powoli daje rade 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

MC V660 ale 100km się zesr...

Prasa ma 4 tony to taki ciągnik po piasku to będzie miał co ciągnąć a co dopiero ja napędzac na WOM... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Pytanie podstawowe: jaki budżet i jakie wymagania co do samej prasy? Bo może starczy ci new holland, a może dopiero pottinger IMPRESS PRO ciebie zadowoli.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

Łańcuchowe tylko mniejsza awaryjność a wydajności te same i lekkość pracy w zmienno komorowych i paszowych pras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rocznie robie ok 1500-2000 belotow 80% to beda bele z sianokiszonki bo robie tez jakies drobne uslugi takze zalezy mi na tym zeby bele byly dobrze zbite . A budżet to tak do 150-160 tys ogólnie myslałem o krone  fortima F 1250 MC lub fortima v 1500 tylko zastanawia mnie jakie wychodza z tego bele bo to jednak prasa łancuchowa a nie mam za dobrych wspomnień z tego typu pras

 

 

Edytowano przez lukaskali1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Nie jestem pewien i nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Pottinger Impress V. Vikon daleko za nią, tylko cena, bo pewnie te 160 tysięcy netto wyjdzie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Kubota, Vicon, DF,Kverneland jeden diabeł tylko wygląd i cena jest inna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kubota i vicon zapewne najtansze . a co sadzicie o prasie case rb 545 czyli to samo co nh bo to tez wspolna robota . jakie macie o tym opinie bo slyszalem ze ten nowy model prasy case jest naprawde konstrukcyjnie poprawiony wzgledem poprzednika i robi robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Dnia 16.10.2019 o 19:50, lukaskali1234 napisał:

Rocznie robie ok 1500-2000 belotow 80% to beda bele z sianokiszonki bo robie tez jakies drobne uslugi takze zalezy mi na tym zeby bele byly dobrze zbite . A budżet to tak do 150-160 tys ogólnie myslałem o krone  fortima F 1250 MC lub fortima v 1500 tylko zastanawia mnie jakie wychodza z tego bele bo to jednak prasa łancuchowa a nie mam za dobrych wspomnień z tego typu pras

 

 

Kuhn vb3160 bądź 3165 polecam. W 170 brutto powinieneś się spokojniej zmieścić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

Kurcze przy 1500-2000 bel to wypadało by kupić już prasoowijarke 😀 tym bardziej że większość kieszonkę robisz. Mam kuhn vb2160 i classem axosem 100km ładnie współpracuje tyle że przy większych prędkościach brakuje mocy. Więc polecam kuhna pasowe czy tam vicona, df bo to to samo tylko kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj