Piszczu

Z czego najtaniej postawić budynek?

Polecane posty

Piszczu    1

Tak jak wyżej.Z czego na obecną chwilę można najtaniej postawić budynek o wymiarach 10x70? 

Płyta warstwowa,pustak czy może hala lukowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Najpierw powiedz czemu ma służyć ten budynek? Na bele słomy? Na maszyny? Na pasze? Zboże? Pyry?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszczu    1

Na odchow kaczek,ale nie zależy mi by był ogrzewany,znajdowałyby się tam kaczki w końcowej fazie tuczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Pewnie hala łukowa wyjdzie najtaniej. Są teraz firmy że na miejscu produkują i gną blachę z rolki. Czasowo chyba też wyjdzie najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
Piszczu napisał:

Na odchow kaczek,ale nie zależy mi by był ogrzewany,znajdowałyby się tam kaczki w końcowej fazie tuczu.

4km odemnie gosc na kaczki czy gesi postawil wlasnie hale lukowa


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740
2 minuty temu, wojtal24 napisał:

4km odemnie gosc na kaczki czy gesi postawil wlasnie hale lukowa

Ja na gęsi i kaczki to postawiłem pieniek z siekierą

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16823
Piszczu napisał:

Na odchow kaczek,ale nie zależy mi by był ogrzewany,znajdowałyby się tam kaczki w końcowej fazie tuczu.

hala lukowa, tzw namiot. u niedalekiego sasiada z powodzeniem sprawdzaja sie dwoe sztuki. zima bele slomy trzyma, wczesna wiosna wstawia do nich gesi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszczu    1

A są jeszcze jakieś inne opcji niż te wyżej wymienione? Widzieliście w czym może chowają kaczki lub gesi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Jeszcze konstrukcja drewniana obita blachą lub deską tylko wiadomo że o pożar łatwo.

No i żelbet. Wynajmujesz szalunki i lejesz ściany z gruchy. Ponoć obory i chlewnie czasem tak stawiają. Od wewnątrz masz gładką ścianę łatwa do szybkiego umycia i dezynfekcji.

Ale na pewno taniej nie będzie.

 

Najtaniej to mur z ułożonej  dużej kostki słomy na ściany. Tylko co z dachem, ogniem i szczurami?😁 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trawers    168
51 minut temu, Piszczu napisał:

A są jeszcze jakieś inne opcji niż te wyżej wymienione? Widzieliście w czym może chowają kaczki lub gesi? 

z deski :D 

 

łukowa/ namiot wyjdzie najtaniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Wybudowałem wiatę 11m/13 m , 13tyś za materiały a budowałem sam ze słupów energetycznych i myślę że można byłoby troszkę taniej gdybym tarcicę zrobił ze swojego drewna 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Tylko nikt Ci papieru na tą wiatę nie podpisze. A tu przy kolegi metrażu to wszystko w papierach musi grać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514
11 godzin temu, Agrest napisał:

Tylko nikt Ci papieru na tą wiatę nie podpisze. A tu przy kolegi metrażu to wszystko w papierach musi grać

No niestety zgadza się , ale najtaniej 😊


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj