Piszczu

Z czego najtaniej postawić budynek?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piszczu    1

Tak jak wyżej.Z czego na obecną chwilę można najtaniej postawić budynek o wymiarach 10x70? 

Płyta warstwowa,pustak czy może hala lukowa?

sumek666    2694

Najpierw powiedz czemu ma służyć ten budynek? Na bele słomy? Na maszyny? Na pasze? Zboże? Pyry?

Piszczu    1

Na odchow kaczek,ale nie zależy mi by był ogrzewany,znajdowałyby się tam kaczki w końcowej fazie tuczu.

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrest    4318

Pewnie hala łukowa wyjdzie najtaniej. Są teraz firmy że na miejscu produkują i gną blachę z rolki. Czasowo chyba też wyjdzie najszybciej

wojtal24    482
Piszczu napisał:

Na odchow kaczek,ale nie zależy mi by był ogrzewany,znajdowałyby się tam kaczki w końcowej fazie tuczu.

4km odemnie gosc na kaczki czy gesi postawil wlasnie hale lukowa

ZETOR TEAM

bratrolnika    7833
2 minuty temu, wojtal24 napisał:

4km odemnie gosc na kaczki czy gesi postawil wlasnie hale lukowa

Ja na gęsi i kaczki to postawiłem pieniek z siekierą

• Like 1
  • Haha 2

Bananek    2460
Piszczu napisał:

hala lukowa, tzw namiot. u niedalekiego sasiada z powodzeniem sprawdzaja sie dwoe sztuki. zima bele slomy trzyma, wczesna wiosna wstawia do nich gesi.

Piszczu    1

A są jeszcze jakieś inne opcji niż te wyżej wymienione? Widzieliście w czym może chowają kaczki lub gesi? 

Agrest    4318

Jeszcze konstrukcja drewniana obita blachą lub deską tylko wiadomo że o pożar łatwo.

No i żelbet. Wynajmujesz szalunki i lejesz ściany z gruchy. Ponoć obory i chlewnie czasem tak stawiają. Od wewnątrz masz gładką ścianę łatwa do szybkiego umycia i dezynfekcji.

Ale na pewno taniej nie będzie.

Najtaniej to mur z ułożonej  dużej kostki słomy na ściany. Tylko co z dachem, ogniem i szczurami?😁 

Trawers    80
51 minut temu, Piszczu napisał:

A są jeszcze jakieś inne opcji niż te wyżej wymienione? Widzieliście w czym może chowają kaczki lub gesi? 

z deski :D 

łukowa/ namiot wyjdzie najtaniej 

Marecki2922    235

Wybudowałem wiatę 11m/13 m , 13tyś za materiały a budowałem sam ze słupów energetycznych i myślę że można byłoby troszkę taniej gdybym tarcicę zrobił ze swojego drewna 

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Agrest    4318

Tylko nikt Ci papieru na tą wiatę nie podpisze. A tu przy kolegi metrażu to wszystko w papierach musi grać

Marecki2922    235
11 godzin temu, Agrest napisał:

Tylko nikt Ci papieru na tą wiatę nie podpisze. A tu przy kolegi metrażu to wszystko w papierach musi grać

No niestety zgadza się , ale najtaniej 😊

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Bananek    2460
piozz napisał:

A o powiecie o betonowych klockach lego

aby nie duplo ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zimonx
      Witam, zastanawiam się nad posadzką z kostki bezfazowej w wiacie gospodarczej. Wiata pod kombajn zbożowy, ciągnik + przyczepy, czy ktoś ma może takie rozwiązanie w wiacie i jak mu się spisuje. Czy może lepsze jest zwykła posadzka betonowa (lana oczywiście z gruszki). Proszę o opinie.
    • Przez Adamqq3
      Witajcie potrzebuje rady. Chce dostawic wiate na słomę 16x14 do istniejącego budynku. I powiedziecie mi ile czasu czeka sie na pozwolenie? I czy ktos dokonuje odbioru takiej wiaty ?
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Jestem na etapie budowy budynku gospodarczego w systemie konstrukcji stalowej obitej płytami warstwowymi z pianki pir / pur . Chciałem się zorientować czy ktoś z forum realizował u siebie już taką budowę ? Interesuje mnie opinia na temat płyt warstwowych tzn dużo jest producentów i proszę o jakieś opinie gdzie korzystnie kupić ?
    • Przez Kamilek1
      Witam, wyczyscilismy koparka row na lace zeby lepiej odprowadzal i osuszal lake bo to laka torfowa i wiadomo dosc mokra problem pojawij jednak ze na połowie dlugosci rowu jest 8m mostek z rur betonowych ktory jest nie drozny. Probowalem go oczywscic ale ze wzgledu na jego długość to nie mozliwe. Mostek jest caly zapchany ze nie mozna przebic sie na druga strone rura itp. Jak udroznic taki mostek ? Bo z jednej strony woda wylewa sie juz na lake bo mostek zapchany. Tego terenu spolka wodna nie ma pod swoim wladaniem. 
    • Przez casefarmer
      mam silos na kukurydzę z betonową posadzką, którą przydałoby się wyremontować, i tak przyszło mi na myśl żeby po prostu ułożyć w nim kostkę brukową z racji tej, że nie jest za droga za 1m2, a na podłoże wystarczyłoby około 3 do 5 cm suchego betonu, co o tym myślicie?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj