vailus

Amazon zae 402 wysiew

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vailus    10
Witam. Zakupiłem rozsiewacz amazone zae 402. Zostanie on zaczepiony pod Ursusa c330. Prędkośc jaka będę chciał osiągnąć w siewie to około 6km/h na 4 biegu przy 1600-1700 obrotów. Chciałem się zapytać jak na początku mniej więcej ustawić na tych przetyczkach otwór pod wysiew nawozu i ile go mniej więcej wyleci. Chodzi mi o mocznik, saletre i polifoske. Wiadomo że wszystko później wyjdzie metoda prób i błędów, ale na początku chciałbym mieć jakieś odniesienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

No dobrze. To mniej więcej jakie to będą ustawienia pod te załóżmy 5 km? Bo jedynie bede miał książkę do niego z tabela pod niemieckie nawozy. A nie jestem pewien czy grabulacja się zgadza. Mniej więcej jeśli ktoś wie prosiłbym wstępnie o podanie pod jakie dziurki ustawić ten wysiew. Wiadomo później to sobie sam dojdę do tego ile mi potrzeba zwiększając lub zmniejszając. Chodzi mi żeby na początku nie walnąć babola i nie dać o 100% więcej nawozu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637
4 godziny temu, vailus napisał:

Witam. Zakupiłem rozsiewacz amazone zae 402. Zostanie on zaczepiony pod Ursusa c330. Prędkośc jaka będę chciał osiągnąć w siewie to około 6km/h na 4 biegu przy 1600-1700 obrotów. Chciałem się zapytać jak na początku mniej więcej ustawić na tych przetyczkach otwór pod wysiew nawozu i ile go mniej więcej wyleci. Chodzi mi o mocznik, saletre i polifoske. Wiadomo że wszystko później wyjdzie metoda prób i błędów, ale na początku chciałbym mieć jakieś odniesienie.

Dlaczego na 4 biegu chcesz jeździć? 

Ja 330 z rozsiewaczem 700kg nawozu latam non stop na 5 biegu 2200 obr i osiagam prędkość ok 12km/h

Szkoda paliwa na 4...

Spokojnie poleci na 5 biegu..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

A po co mam męczyć maszynę i na 5 biegu? Nie czuję potrzeby udowodnienia nikomu że obsieje przed nim, nie mam do obsiania tym ciapkiem 300 hektarów, więc po co mam się spieszyć. Dla mnie jak i dla taty który pewnie będzie więcej sial to i tak spory przeskok technologiczny z motyla. A zaraz zrobienie roboty szybciej i z mniejszym kosztem paliwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637
Dnia 9.10.2019 o 19:18, mds212 napisał:

Szkoda paliwa na 4 biegu, toś doj**ał teraz..

Czegoś nie rozumiesz? 

Mam doprecyzować czy jak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1
Dnia 9.10.2019 o 19:12, panczo1922 napisał:

Dlaczego na 4 biegu chcesz jeździć? 

Ja 330 z rozsiewaczem 700kg nawozu latam non stop na 5 biegu 2200 obr i osiagam prędkość ok 12km/h

Szkoda paliwa na 4...

Spokojnie poleci na 5 biegu..... 

No jeżeli ktoś ma góry to ciapek nie pociągnie na 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj