kellyq

Zt303 zmiana silnika

Polecane posty

kellyq    62

Noszę się z zamiarem zmiany silnika na inny. Pewniakiem jest 6ct107 turbo 6.5litra z autobusu. Łatwy montaż, dostępne części. Ostatnio coraz częściej rozmyślam o mniejszym leylandzie czyli 4ct107 turbo 4.3l lekko ponad 100koni. Chciałem was zapytać czy ten silnik jest godny polecenia? Wydaje mi się że dużo części do niego będzie pasować z 6ct ale nie jestem do końca pewien. Zaletą tego silnika jest fajnie wyprofilowana miska olejowa dzięki czemu można by było pokusić się o skrócenie forsza. Cofnięcie przodka to tylko przykręcenie go w innym miejscu ramy, skrócenie wału napędowego i przedłużki siłownika skrętu także luz. Zyskujemy trochę słabszy ciągnik ale za to zwrotniejszy i krótszy. Hektarów nie mam jakoś za specjalnie dużo, forsz by pracował z 3 obrotową, teraz lata z 4. Do tego agregat uprawowy 3.2m oraz talerzówka 3.15 starego typu. Tyle z ciężkich prac, także chyba ten silnik dał by sobie radę ? Najbardziej w tym wszystkim intryguje mnie właśnie skrócenie forsza, oś by się przesuneła o ok 40cm. Jak wiadomo traktor ten nie grzeszy zdolnościami manewrowymi takie usprawnienie by mu bardzo pomogło. Proszę nie piszcie tylko żebym sprzedał tego trupa bo potrafi on zawstydzić nie jednego młodzieniaszka. 

Sylwekx25    1558

Fortschritt jest ciężkim traktorem i z mocniejszym silnikiem lepiej by wykorzystał swój potencjał... A tak wogóle to coś się dzieje z oryginalnym ,że chcesz zmieniać?

Wiadomość z agroFakt.pl

kellyq    62

Oryginał że tak powiem powoli wyciąga kopyta, jeździ pracuje ale tylko patrze kiedy znowu pierdyknie uszczelka. Pasowało by nowe półbloki mu zafundować ale za tą kasę co bym przeznaczył na remont można kupić dobrego leylanda. 

Bartek933    4419

A z tymi knurami nie było tak że rolnicy je modernizowali polepszając skrętność i udźwig podnośnika? Bo jeżeli zmniejszyć promień skrętu to zawsze lepiej zostać przy większym rozstawie osi

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

samtech84    51

Jak zmieniać to na 6ct107 nic słabszego. Przy małym obciążeniu mało spali, a jak będziesz potrzebował mocy to będzie wystarczająca.

kellyq    62

Knur po zmianie promienia skrętu jest trochę zwrotniejszy ale bez przesady. Mój też przeszedł tą modernizację jak i szereg innych. Inna pompa hydrauliczna, wzmocniony podnośnik, przerobione wspomaganie, sprzęgło mechaniczne. Generalnie można dość sporo różnych silników tu wsadzić: midliner, daf, 6ct107, s359 ze stara, iveco eurocargo, silniki mercedesa om

kellyq    62

Podobno fajnie pasuje też z mielinera, ponad 6 litrów 6 garów turbo i to jest mój drugi pewniak obok 6ct107. Renówki mają też fajne jednostki 4.1 litra 4 gary uturbiony 150km i jeśli bym to wkładał to też bym skrócił.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Przemk
      Witam, mam pytanie odnośnie części do tego ciągnika. Czy funkcjonują internetowe lub stacjonarne sklepy(pomorskie), gdzie będzie można dostać wszystkie podzespoły do tego ciągnika? Zastanawiam się nad zakupem, tylko posiadam obawę, że jak się zepsuje, to będzie problem z naprawą. Jak to u was wygląda? Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez cayman
      Siemanko zastanawiam sie nad kumpnem własnie tego FORTSCHRITT ZT 323-A FORTSCHRITT ZT 323-A (797985200) - Aukcje internetowe Allegro co mi o nim powiecie: jak z jego skrętnościa, ile pali, jak z cześciami jest sytułacja, jakie sprzęty pociagnie, jak czesto sie psuje i co głównie(awaryjność), czy dobry byłby do zrywki drzew w lesie, jaka prędkośc rozwija po prostu wszystko bo nic o nim nie wiem po prostu mi sie podoba własnie ten model co wyrzej podałem w linku jutro jade go obejrzeć.
    • Przez Kubson04
      Mam pytanie zakupiłem ostatnio prase do słomy fortschritt k442 i mam pytanie jaki
      Wałek wom kupić di tej prasy bo słyszałem że zwykły wałek rurowy nie wytrzyma długo przy tej prasie, chodzi mi jaki typ wałka i jaka długość z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez MAARCIN
      Witam. Zrobiłem kapitalny remont silnika 
      wal po szlifie, nowe panewki ,tuleje z piersnieciami nowe. Głowice po renegacji. 
      I po odpaleniu silnika olej na klawiaturze jest, ale nie pokazuje ciśnienia oleju. Co może być przyczyną? 
      Przed remontem na zimnym było ciśnienie, później coraz bardziej spadało. 
    • Przez MAARCIN
      Witam wszystkich, jestem tu pierwszy raz na grupie. Remontuje silnik Fortschritt 323a i przychodzę z pytaniem. Czy przy wymianie pompy olejowej ,która trzma panewki główne na wale. Można bez problemu ją wymienić, czy trzeba oddać osobie która szlifuje wały.  Proszę o poradę.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj