Polecane posty

Witam 

dopiero zaczynam przygodę z rolnictwem jednakże mam problem otóż nigdy nie udało mi się zebrać więcej niż jednego pokosu siana . Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś literaturę (tylko konkretną a nie jakieś naukowe teorie :( )  dzięki której mógłbym się czegoś więcej dowiedzieć na temat użytkowania łak ? . 

Wiadomość z agroFakt.pl

KlimekPL    284

E no co wy, na kilkusetletnich łąkach u mnie sąsiedzi potrafią zebrać 3 pokosy, klasa IV i V. Ale oni wożą tam obornik i sypią nawozy. Co prawda musi też popadać, ale jak dobry rok to spokojnie 3 pokosy zbierają

robi57362    574
KlimekPL napisał:

E no co wy, na kilkusetletnich łąkach u mnie sąsiedzi potrafią zebrać 3 pokosy, klasa IV i V. Ale oni wożą tam obornik i sypią nawozy. Co prawda musi też popadać, ale jak dobry rok to spokojnie 3 pokosy zbierają

to pomyśl ze młodej trawy zebrali by jeszcze wiecej a i o jakosci juz nie wspomne

farmerzpasją napisał:

a jakie nawozy mogą zastąpić obornik ? 

i jaką trawę wsiać? 

zastapic żadne należało by zrobić badanie gleby albo na oko rocznie ok 400 kg poli 6 i po 100 kg saletry pod kazdy pokos na piachy polecam dsv2014 plon może nie rewelacja ale suszy sie nie boi

jesli pomoglem kliknij fajne

artur125    1056

jak trawa nie rośnie , to już chyba tylko wierzbę posadzić.

jak stara ukorzeniona trawa nie daje rady , to świeżo przesiana uschnie po miesiącu.

nawet jak warunki wodne ma dobre , to kilku lat potrzeba ,żeby to doprowadzić do jakiejś zasobności. I tanio nie bedzie

sebe1033    183
Dnia 7.10.2019 o 17:12, farmerzpasją napisał:

Witam 

dopiero zaczynam przygodę z rolnictwem jednakże mam problem otóż nigdy nie udało mi się zebrać więcej niż jednego pokosu siana

Parę lat i się nauczysz...  napisz co robisz -nawożenie , a i terminy nawożenia i koszenia może gdzieś tu robisz błędy , a jak wygląda ta trawa ? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez morel
      Czy kolor folii jest istotny??? Np czy biała nie jest lepsza od jakiejś innej z takiego względu, że odbija więcej promieni słonecznych, a może to wpływa na niekorzyść. Co o tym sądzicie?
    • Przez ceston
      Witam tak jak w temacie jaka trawę polecacie na 6 klasę na głównie piachy. Mam za obora taki około hektar który jest przeznaczony na pastwisko. Tylko ostatnio z trawa to niewypał wychodził. Głównie dlatego że siane na wiosne i z dodatkiem zboża. A teść zboża daje za dużo bo tak jak na pole i dlatego w tym roku wyrósł owies i przydusil cała trawę. Cały czas sieje kupkowke. Chciałem się zapytać o inną trawę przeznaczona na takie piachy. Jakiej używacie i jak uprawiacie. Z góry dzięki.
    • Przez masa24
      Witam, mam 350 tegorocznych bel siana. Chetnych brakuje a ja nie wiem co z tym zrobic. Macie jakis pomysl jak to zutylizowac?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj