Polecane posty

Witam 

dopiero zaczynam przygodę z rolnictwem jednakże mam problem otóż nigdy nie udało mi się zebrać więcej niż jednego pokosu siana . Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś literaturę (tylko konkretną a nie jakieś naukowe teorie :( )  dzięki której mógłbym się czegoś więcej dowiedzieć na temat użytkowania łak ? . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

E no co wy, na kilkusetletnich łąkach u mnie sąsiedzi potrafią zebrać 3 pokosy, klasa IV i V. Ale oni wożą tam obornik i sypią nawozy. Co prawda musi też popadać, ale jak dobry rok to spokojnie 3 pokosy zbierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
KlimekPL napisał:

E no co wy, na kilkusetletnich łąkach u mnie sąsiedzi potrafią zebrać 3 pokosy, klasa IV i V. Ale oni wożą tam obornik i sypią nawozy. Co prawda musi też popadać, ale jak dobry rok to spokojnie 3 pokosy zbierają

to pomyśl ze młodej trawy zebrali by jeszcze wiecej a i o jakosci juz nie wspomne

farmerzpasją napisał:

a jakie nawozy mogą zastąpić obornik ? 

i jaką trawę wsiać? 

zastapic żadne należało by zrobić badanie gleby albo na oko rocznie ok 400 kg poli 6 i po 100 kg saletry pod kazdy pokos na piachy polecam dsv2014 plon może nie rewelacja ale suszy sie nie boi


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

jak trawa nie rośnie , to już chyba tylko wierzbę posadzić.

jak stara ukorzeniona trawa nie daje rady , to świeżo przesiana uschnie po miesiącu.

nawet jak warunki wodne ma dobre , to kilku lat potrzeba ,żeby to doprowadzić do jakiejś zasobności. I tanio nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
Dnia 7.10.2019 o 17:12, farmerzpasją napisał:

Witam 

dopiero zaczynam przygodę z rolnictwem jednakże mam problem otóż nigdy nie udało mi się zebrać więcej niż jednego pokosu siana

Parę lat i się nauczysz...  napisz co robisz -nawożenie , a i terminy nawożenia i koszenia może gdzieś tu robisz błędy , a jak wygląda ta trawa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj