RolnikMonkul

Zakup Deutz Fahr 4060

Polecane posty

Witam, jak w temacie stoję przed zakupem kombajnu zbożowego Deutz Fahr 4060. Jakie są jego wady i zalety na co zwrócić uwagę przy zakupie, oraz czy polecacie ten model. Pozdrawiam 🙂

received_524846634978938.jpeg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
    • Przez Bartolomef
      Witam,
      Z racji tego, że na mojej wiosce pobudowali się 'nowobogaccy' z miasta którym wszystko przeszkadza... (przychodzą na wieś i się rządzą bo im gnojówka śmierdzi) - ale to historia na inny temat.
      Grodzą się po samym skraju jezdni przez co jest coraz większy problem z dojazdem do pól (wręcz ogromny problem - do niektórych trzeba jeździć od d*p* strony i to przez pola innych).
      W związku z czym bardzo intensywnie zacząłem rozważać zakup własnego małego kombajnu z wąskim hederem - najlepiej do 2 metrów (maks 2,2 ). Z hederem 2 metrowym powinienem wjechać wszędzie, natomiast w przypadku hedera 2,2 metra już mogę mieć pewne delikatne problemy.

Chciałbym wydać do 10 tys ale jeśli w tej kwocie nie będzie szans to powiedzmy, że mogę zwiększyć budżet do 12, ostatecznie 15 tys (wole na dzień dobry wyłożyć więcej niż kupić złom który będę musiał od razu generalnie remontować).
      Fajnie by było gdyby był lekki (4 może 6 ton) - zawsze to plus bo po ulewach bizony i inne kolosy zawsze toną.

Z dodatkowych wymagań to sieczkarnia (o co ciężko przy małych kombajnach).
      Fajnie by były gdyby posiadał wspomaganie kierownicy - ale to nie jest wymóg, a o kabinie to nawet nie marze.

Zbierając do kupy:
      1. Do 10 tys - maks 15 tys
      2. Mały
      3. Lekki
      4. Heder 2m - maks 2.2 m
      5. Sieczkarnia

P.s. Jeśli coś z Claas'a to wolałbym silnik Mercedesa zamiast Perkinsa (mam z nim bardzo dobre doświadczenia).
      Jeśli czegoś nie napisałem to pytajcie śmiało. Młócił będzie mało (może w porywach uzbiera się 10 hektarów) ale chodzi o to, aby można nim było wszędzie dojechać bez problemów (bo za rok pobudują się kolejni Panowie szlachta).

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam

• Przez Sola20
      Witam od dłuższego czasu szukam kombajnu zbożowego na swoje warunki (ciasno między płotami teren górzysty)
      Kombajny które mi podchodzą to:
      John deere 952, 1032, 1042
      Sampo 580
      Volvo 1150
      MF 16
      Bizon Z 140
      Według was który jest najlepszy mało awaryjny oraz żeby z częściami nie było większego problemu
      Kombajn jest kupowany nie na kilka sezonów tylko na długie lata
      Przeglądałem różne fora najbardziej mi odpowiada John deere
      Będę wdzięczny za pomoc Pozdrawiam
    • Gość adrian
      Przez Gość adrian
      co byśce proponowali oczywiście chodzi mi o uzywany bo nowego to musiał bym spłacać z 20 lat tak do 45tyś
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj