janek12314

cieknacy olej przy krzyzaku przedniej osi, massey ferguson 6180

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janek12314    0

Witam wszystkich, mam pytanie.

Cieknie olej przy krzyzaku od strony osi. Co musze rozebrac zeby wymienic uszczelnienie?

Jesli moglby ktos mi podpowiedziec z gory dziekuje.

andrewk    88

Tak, na szybko to wszystko 😁 Zdejmujesz koło, odkrecasz dekiel i wyciagasz tryb z polosi. Odkrecasz Góra dół zaślepki łożysk zwrotnicy, wyciagasz sworznie i zdejmujesz całą zwrotnicę. Polos masz na wierzchu. Teraz na sto procent masz już w niej rowki więc potrzebna regeneracja. Robota nie należy do najprzyjemniejszych i uwaga ostro posypia się ku*wy. Piszę z telefonu więc sorry za błędy. 

_

Wiadomość z agroFakt.pl

olkosio    29

nie nie spadnie nic, tylko że sama wymiana uszczelnienia od strony zwolnicy może nie pomóc (może). jest tam tuleja miedziana i może być luźna i dosyć szybko znów padnie uszczelniacz jak jest tam luz. kupuj dobre uszczelniacze bo te tanie to szkoda za robotę, chwila i znów leci. 

janek12314    0

dzieki za porady ale mam jeszcze jedno pytanie czy polos i krzyzak to jedno czy oddzielne czesci ?. Jakiej Firmy Uszczelniacze ?

Edytowano przez janek12314

janek12314    0

przepraszam chlopaki nasuwa sie nastepne pytanie czy do wyciagniecia swozni potrzebny jest jakis przyrzad a moze podpowiecie mi jak najprosciej to zrobic zgory dziekuje

akmaly    324

Potrzebny jest specjalny ściągacz.

Czasami trzeba podgrzać, nie zawsze chcą współpracować, szczególnie jak nie były wcześniej ruszane 

CYCU123    0

ściągacz można łatwo samemu zrobić. Kupujesz pręt gwintowany utwardzany m16 ucinasz go gdzies na 20 cm wkręcasz go w sworznia powinno sie dac łatwo reką wkręcić  potem dobierasz rure o niewiele wiekszej srednicy od sworznia zeby mogł sobie w srodku swobobodnie wychodzic do gory gdy juz dołożysz płaskownik z przewiercona dziurą na środku i na samym końcu nakręcasz nakrętkę na ten pręt i skręcasz aż popuści modląc nie ze nie trzeba będzie tego podgrzewać . Mam nadzieje ze zrozumiesz moją wizje 😁

sznajdik    193

Uszczelniacze corteco combi

Edytowano przez sznajdik

andrewk    88
Dnia 7.10.2019 o 20:56, CYCU123 napisał:

ściągacz można łatwo samemu zrobić. Kupujesz pręt gwintowany utwardzany m16 ucinasz go gdzies na 20 cm wkręcasz go w sworznia powinno sie dac łatwo reką wkręcić  potem dobierasz rure o niewiele wiekszej srednicy od sworznia zeby mogł sobie w srodku swobobodnie wychodzic do gory gdy juz dołożysz płaskownik z przewiercona dziurą na środku i na samym końcu nakręcasz nakrętkę na ten pręt i skręcasz aż popuści modląc nie ze nie trzeba będzie tego podgrzewać . Mam nadzieje ze zrozumiesz moją wizje 😁

Ja jak rozbierałem musiałem dodatkowo grzać gniazda, później dokręcać do momentu aż wszystko się naprężało i następnie przy użyciu profesjonalnego młotka i tępego przecinaka stukać od wewnętrznej strony. Taka wskazówka, jak już wydostaniesz posprawdzaj gwinty w sworzniach. Jak są już lekko zużyte to zakładaj nowe sworznie.

_

CYCU123    0
6 godzin temu, andrewk napisał:

Ja jak rozbierałem musiałem dodatkowo grzać gniazda, później dokręcać do momentu aż wszystko się naprężało i następnie przy użyciu profesjonalnego młotka i tępego przecinaka stukać od wewnętrznej strony. Taka wskazówka, jak już wydostaniesz posprawdzaj gwinty w sworzniach. Jak są już lekko zużyte to zakładaj nowe sworznie.

w moim przypadku poszło w miare gładko bez grzania, możliwe ze ktoś to wcześniej rozbierał, ale zrobił to bardzo profesjonalnie bo nie było śladów. Ciekawe jak pójdzie autorowi tematu 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Albert009099oo
      Zagrają mi się opony z felgami 12.4 r24 i tył 18.4r30 do massey ferguson 3065
    • Przez Kulek101
      Witam 
      Kupiłem tur stoll, lecz poprzedni właściciel miał go podłączonego pod tylne złącza hydrauliczne sterowane z oryginalnych dźwigni w ciągniku. Chciał bym to zmienić i wmontować joystick. Jaki rozdzielacz i joystick polecacie 3 sekcyjny ? 
    • Przez Arek
      Mam spory luz na zwrotnicy w gnieździe przegubu drążka kierowniczego. Jak można to zregenerować?
      Rozwiercać na większy rozmiar + tulejka?

• Przez Maximus13
      Witam ciagnik MF 3080 bardzo dziwny objaw jesli jest zimny to wszystko w porzadku tylko jesli się rozgrzeje i na niskich obrotach przy podjazdach pod górkę przyspieszacz sam się przełącza ,rozjechany juz byl 6 lub 7 razy wymienione dużo części juz nie mam sily proszę o pomoc 
    • Przez Tomek04
      Mam problem z Massey Ferguson 6120 dokładniej mówiąc z półbiegami ma on 4 półbiegli lecz jakiś czas temu zmieniło się na 2 
      A-D SĄ JEDNAKOWE (SZYBSZE)
      B-C TESZ JEDNAKOWE (WOLNIEJSZE)
      Co jest przyczyno tego .
      W nim półbiegi i rewers jest elektroniczny nie mechaniczny.

Dowiedziałem się że z prawej strony pod schodkami sa 2 elektrozawory  od półbiegówi prawdopodobnie dolny niema zasilania czym jest to spowodowane? Czego jest to wina?
      Na liczniku litery się przełączaja od A do D a w skrzyni nie
      pomóżcie w tym
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj