News
Janbrach1

Stosowanie popiołu drzewnego w rolnictwie

Polecane posty

Janbrach1    0

Witam ma okazje dostać popiół drzewny (kilka m3) i zastanawiam się czy można rozsiać go pogłównie na zborza ozime? Wiem że najlepiej było by rozsiać go przed siewnie ale dopiero teraz mam okazje go dostać.

igor10246    139

azotu to to nie ma, ale za to mnóstwo składników mineralnych, tylko ogarnij czy te drewno było czyste, bo barwione i papier źle bardzo wpływa na właściwości popiołu 

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pavel
      Jakie odmiany pszenzyta siejecie i jakies spostrzezenia plonu czy podatnosci na choroby w stosunku do odmian wczesniejszych w waszych gospodarstwach?
    • Przez Sokol2
      Witam, mam 3 ha pszenżyta gringo i jest bardzo słabe, niskie kłos malutki i tak sie zastanawiam czy nie skosic tego zwinąć w baloty i zasiać kukurydze... W jakim mamencie najlepiej skosic? 
    • Przez zdolnyrolnik
      Witam, mam pszenżyto ozime oraz pszenicę na jasień zastosowałem obornik i pod korzeń polifoskę 8, początek marca wysiałem saletrzak 200kg na hektar i teraz moje pytania otóż były spore mrozy pszenica i pszenżyto ma na końcówkach liści fioletowy kolor nic nie szkodzi odbije się? i drugie pytanie czy zastosować jeszcze jakieś nawożenie jak tak jakie? nawozy czy dolistnie? Proszę o pomoc.
    • Przez Pawel1222
      Chciałbym się dowiedzieć czym pryskacie lub będziecie pryskać pszenżyto?
      Z góry dzięki.
    • Przez Jarecki125
      Witam kolegów i koleżanki, mam problem z pszenżytem odmiany trapero.  Zaczęło żółknąć i ginąć.  Klasa ziemi 4a i 4b badanie gleby po żniwach w granicach 5 . W sierpniu było dane wapno węglanowe kujawit 3 tony na hektar ,  przedsiewnie  200kg polifoski 6 . Pszenżyto z centrali siew 190kg na hektar . Teraz 4 marca poszło 200kg saletry, dlaczego na polu robią się puste place, czym ratować . Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj