aneczka882

Jaki pług obrotowy 3+1?

Polecane posty

aneczka882    2

Witam,

chce kupić nowy pług obrotowy 3+1. Nastawiona byłam na Akpila, jednak doradca odradza i namawia na IBIS L 3+1. Proszę o pomoc, który wybrać.

Wiadomość z agroFakt.pl

Pigmei    591

Treść prosta do zrozumienia, Akpil czy Ibis a wy tu o innych pługach  jak tego nie ogarniacie to nic  nie piszcie.

Bartek933    4170

To jest wybór między dżumą a cholerą, brzydko mówiąc

• Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Camel_2159    45

ja mam i polecam Akpila km 180 na odkladnicach Skandynawia i do tego przedpluzki i na polu czysciutko, nie wiem jak z Unią bo nie miałem do czynienia

Agrest    5840
22 minuty temu, Bartek933 napisał:

A konkretniej, dlaczego tak uważasz? Mam akpil km 80 3+1 i z jakości orki jestem zadowolony. 

damiandg    17

Jechałem tydzień temu z Kielc i po drodze mijałem pługa Akpila ( zatrzymałem się żeby zobaczyć) który zrobił się 2+2. Połowa ramy odpadła od reszty pługa i to jest już chyba drugi pług Akpila co tak miał.

przemek28_28    416

3 godziny temu, Bartek933 napisał:

Bo co? Zachodnie orzą bez ciągnika czy jak? Jak ktoś nie umie ustawić pługa to znaczek lemkena, kvernelanda czy rabe za niego tego nie zrobi😂

• Like 3

Mich9    541

Ja mam ibisa na przedpłużkach i na odkładniach typu long po 6 latach nie mam zastrzeżeń 3+1

przemek28_28    416

Agrofarm 430? I Ty chcesz do niego 4 skiby? A jaki rozstaw i jakie zabezpieczenie?

u mnie we wsi jest 430 i jak odpowiedz na moje pytania to coś Ci powiem

Agrest    5840

Właściwie dla 4 korpusów to 120km. Taki dojczek realnie pewnie z 90 mieć będzie

przemek28_28    416

Nie chodzi o uciag bo tu pewnie pójdzie ale sorry ze to pisze ale to mały ,,kajtek” z małym rozstawem i niska masa własna wiec 4 skiby nie podniesie bo bedzie widział niebo

same110    72

Kverneland 150s występuje w wersji 3+1 Duże odkladnie 18 cali i w miarę lekki jak na swoją budowę spokojnie agrofarm by z nim śmigał

Bartek933    4170

@przemek28_28 @Agrest "zachodni" pług: lżej orze, lepiej kryje, jest lżejszy a przy tym lepiej wykonany i wytrzymalszy, niestety sporo droższy.

Tak, miałem ibisa

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Pigmei    591

Przecież polskie to już kopie zachodnich, kształty elementów roboczych chamsko zerżnięte z zachodnich. Co do jakości, wytrzymałości i ceny to mozna sie zgodzi.

Akpil ponoć jest wzorowany na VN, Koja to podróbka KV, Ibis to nie wiem. i co kopie pracują gorzej od oryginału? o.O ciekawa teoria.

Anetka1    255

Prestiż wsród sąsiadów kasa sie nie liczy

Edytowano przez Anetka1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KacyK
      Witam wszystkich...
      Jako, że nie znalazłem takiego tematu postanowiłem napisać o tym tu...

A więc ostatnio na dniach pola Zaintrygował mnie taki sprzęt (FOCUS T DRIVE)
      Słyszałem że to nowość.I jestem bardzo ciekaw opinii na jego temat.
      Dodam ,że zastanawiam się nad nim do mojego zetorka 9641 tylko poje się ,że to zadanie może go przerosnąć.Bo tak na moje pola by pasował idealnie gdyż mam dużo ziemi w jednym kawłku (32ha,10ha i 8ha)myślę więc że taki sprzęt będzie idealnie się nadawał...
      Tak więc jak ktoś coś takiego ma bądź też się na tym zastanawiał zapraszam do dyskusji

<zapraszam stronę poniżej>
      http://www.uniagroup.com/component/content/article/88-polecamy-nowo-focus-t-drive

inne pomocne linki
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/31334-focus-t-drive/page__p__587842__hl__focus__fromsearch__1#entry587842
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/34087-agregat-unia-focus/page__p__623981__hl__focus__fromsearch__1#entry623981
    • Przez rafal11195
      Czesć wszystkim, chciałbym napisać coś o firmie  AWEMAK,  ogólnie firmy nie polecam,  bylem oglądać wał do ubijania gleby, była jedna sztuka na placu u nich, dogadywaliśmy szczegóły , cena była  dobra, przy obgadywaniu szczegółów miałem wątpliwości czy mój ciągnik da rade, usłyszałem od kierownika/właściciela ze da rade (nht115) i  maszyna przyjechała do mnie, okazuje się że jest problem ze składaniem jej, jeśli składamy z pola to cofając ciągnikiem się podnosi ładnie, ale już opuszczając hydraulikę np na noc,  jest problem podnieść, w prospekcie producent pisze zapotrzebowanie od 90- 110 km, mój ma 115 wiec da rade,  ciągnąć ciągnie bez problemu ale nie może go podnieść, temat zacząłem już na targach 2019 w Bednarach , miałem dzwonić po targach i ustalimy szczegóły, zadzwoniłem, dowiedziałem się ze trzeba dorobić jakieś uszy do większego siłownika i ten siłownik trzeba wymienić, podobno wszystko już czekało,tylko przystałem na to że jak będą jechać w moim kierunku to po drodze go zamontują, aktualnie producent stwierdził że nie widzi żadnej wady w maszynie, że ona pracuje tylko żeby podnieść do góry to ja muszę tego nh piłować na 2200obr, nawet mogę stwierdzić ze przestał odbierać telefony(mojego juz nie odbierał)  , bo po wykonaniu połączenia z innego numeru Pan odebrał, wiec jesli ktoś sie zastanawia nad wyborem firmy z okolic Radomska/Przedborza  to może śmiało pisać udzielę cennych rad które omijać szerokim łukiem ....
    • Przez stacho0026
      Witam.Stoję przed kupnem nowego agregatu talerzowego o szerokości 2.2. z wałęm rurowym do zetora 5320.Mam pytanie czy ogólnie poradzi sobie z taką szerokością? Czy może kupić 2.0.Chociaż sprzedawcy doradzają 2.2
      Firmy które biorę po uwagę to agro lift,bomet i tolmet simply. Proszę doradźcie co wybrać bo wszystkie niby takie podobne.
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez Michał177
      Cześć, mam 18 lat i w tym roku będę kończył szkołę. Bardzo interesuje się rolnictwem, maszynami rolniczymi i wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest od zera zakładać gospodarstwo więc mam do was pytanie czy usługi rolnicze to dobry pomysł na biznes i czy to w ogóle by się opłacało?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj