aneczka882

Jaki pług obrotowy 3+1?

Polecane posty

aneczka882    2

Witam,

chce kupić nowy pług obrotowy 3+1. Nastawiona byłam na Akpila, jednak doradca odradza i namawia na IBIS L 3+1. Proszę o pomoc, który wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Treść prosta do zrozumienia, Akpil czy Ibis a wy tu o innych pługach  jak tego nie ogarniacie to nic  nie piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

To jest wybór między dżumą a cholerą, brzydko mówiąc

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel_2159    96

ja mam i polecam Akpila km 180 na odkladnicach Skandynawia i do tego przedpluzki i na polu czysciutko, nie wiem jak z Unią bo nie miałem do czynienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516
22 minuty temu, Bartek933 napisał:

To jest wybór między dżumą a cholerą, brzydko mówiąc

A konkretniej, dlaczego tak uważasz? Mam akpil km 80 3+1 i z jakości orki jestem zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Jechałem tydzień temu z Kielc i po drodze mijałem pługa Akpila ( zatrzymałem się żeby zobaczyć) który zrobił się 2+2. Połowa ramy odpadła od reszty pługa i to jest już chyba drugi pług Akpila co tak miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

 

3 godziny temu, Bartek933 napisał:

To jest wybór między dżumą a cholerą, brzydko mówiąc

Bo co? Zachodnie orzą bez ciągnika czy jak? Jak ktoś nie umie ustawić pługa to znaczek lemkena, kvernelanda czy rabe za niego tego nie zrobi😂

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Ja mam ibisa na przedpłużkach i na odkładniach typu long po 6 latach nie mam zastrzeżeń 3+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Agrofarm 430? I Ty chcesz do niego 4 skiby? A jaki rozstaw i jakie zabezpieczenie?

u mnie we wsi jest 430 i jak odpowiedz na moje pytania to coś Ci powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Właściwie dla 4 korpusów to 120km. Taki dojczek realnie pewnie z 90 mieć będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Nie chodzi o uciag bo tu pewnie pójdzie ale sorry ze to pisze ale to mały ,,kajtek” z małym rozstawem i niska masa własna wiec 4 skiby nie podniesie bo bedzie widział niebo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Kverneland 150s występuje w wersji 3+1 Duże odkladnie 18 cali i w miarę lekki jak na swoją budowę spokojnie agrofarm by z nim śmigał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

@przemek28_28 @Agrest "zachodni" pług: lżej orze, lepiej kryje, jest lżejszy a przy tym lepiej wykonany i wytrzymalszy, niestety sporo droższy.

Tak, miałem ibisa


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Przecież polskie to już kopie zachodnich, kształty elementów roboczych chamsko zerżnięte z zachodnich. Co do jakości, wytrzymałości i ceny to mozna sie zgodzi.

Akpil ponoć jest wzorowany na VN, Koja to podróbka KV, Ibis to nie wiem. i co kopie pracują gorzej od oryginału? o.O ciekawa teoria.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Prestiż wsród sąsiadów kasa sie nie liczy

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj