rataj

Deutz-Fahr 6165 rc schift czy Valtra T 144 active

Polecane posty

rataj    3

Witam.

 

Przymierzam się do zakupu ciągnika. Obecnie wybór zawężony do dwóch modeli: mianowicie DF 6165 rcshift  i Valtra T 144 active.

Proszę o sugestie, podpowiedzi, wskazówki.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Witaj, powiem tyle: nie mam ani jednego , ani drugiego. 

Valtrę miałem na pokazach t144 z pługiem 2,25m Kuhna i szła jak szalona (ciężkie ziemie, rędziny , lecz przegruberowane na 20cm przed orką) nie wiem czy miała zwiększoną moc jako pokazowa, spalanie wyszło 17l/ha.  Jedynie dość długi czas przełączania zakresów mi się średnio podobał.

Deutz Fahr - skrzynia, mosty ZF, silnik dawnego MWM powinien być ideał, bajka . A niestety widziałem na własne oczy kilka przypadków ciągników serii 6, z przebiegiem 2500-3000 godzin z rozebraną skrzynią. Jak dla mnie ze względu na brak kompetentnego serwisu, dealera, psujące się skrzynie (niby ZF a dlaczego się psuje) nie brnął bym w to.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traczykula    2

Valtra t144 mogę polecić.  Mam taką i jest ok. Zakresy rzeczywiście przelaczaja się z chwilą zadumy ale da się z tym żyć i pracować.  Mała średnica zawracania 12,1 metra ( Proxima  7441 12,6 😂 sam mierzylem). Dobra widoczność dzięki scietej masce i przede wszystkim stabilność traktora z np plugiem GB który ponad 1.5 tony waży a na przód ciezarka nie trzeba zakładać.  Rozstaw osi robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Valtra i MF to chyba najtrwalsze ciągniki z tych obecnie produkowanych.

O ciągnikach SDF sporo się słyszy złego na temat zwykłych (Nie bezstopniowych) skrzyń biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hornady    0

Mógłbyś rozwinąć temat awaryjnosci skrzyń w DF? Zastanawiam się nad 6165 z mechaniczną skrzynią Power Shift.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

Nie ma jeszcze decyzji.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 9.10.2019 o 23:58, LukaszC5 napisał:

Valtra i MF to chyba najtrwalsze ciągniki z tych obecnie produkowanych.

O ciągnikach SDF sporo się słyszy złego na temat zwykłych (Nie bezstopniowych) skrzyń biegów.

Wiekszość złych opinie jest o ciągnikach produkowanych we Włoszech z włoskich części. Niemieckie sa lepsze ale to tylko modele powyżej 6155.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

tez jestem ciekaw Twojej decyzji  bo  zaraz będę miał podobny dylemat ale do stawki dołoże Pume 140 

Jakie ceny tych ciągników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

Kupione Valtra t144 Versu


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj