FarmerX2

Automatyczne wyłączanie napędu w 30xx

Polecane posty

FarmerX2    8
Czy ktoś przerabiał instalacje tak, żeby po odpaleniu automatycznie się napęd wyłączał? Np. wziąć sygnał z czujnika sprzęgła i puścić go przez diodę do sterownika by Autotronic myślał że hamulec jest wciśnięty i wtedy jakiś przekaźnik daje sygnał na wejście od wyłączania napędu. Będzie to działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

A po co tak kombinować ? Kupujesz oddzielny włącznik on/off, metr przewodu, kilka konektorów i gniazdo pod bezpiecznik. Plus bierzesz ze stacyjki, oczywiście ten, który pojawia się po przekręceniu. I komp ominięty.

_____________________________________________________
AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych

AgriDane - Specs of agricultural machinery

AgriDaten – Technische daten von landmaschinen

AgriSpec – Technische gegevens voor

AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola

AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles

AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole

АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Drugi sposób jest prostszy, tylko wtedy kontrolka napędu będzie i tak świecić, wyjscie na kontrolkę jest prosto z Autotronic na osobnym kablu. Trzeba by na przewodzie kontrolki dać przekaznik zwierno - rozwierny do obsługi kontrolki i przycisku on/off. Ale dzięki za naprowadzenie, chyba tak zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Czyli musiałem mieć w 6190 2-ke bo jest załączony po odpaleniu( teraz mi założyli jakąś przejściówke kit) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No bo hamuje na 4 koła to załącza. Nie wiem jaki jest sens przerabiania tej opcji odpalasz wciskasz hamulec i po napędzie po co grzebać i robić jakieś obejścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Obejścia po to Panowie, że nie zawsze hamowanie z przodem jest potrzebne, mówię tu o pracy w polu, przy każdym zatrzymaniu, nawrocie napęd włącza się na ułamek sekundy i wyłącza, przyspiesza to zużycie sprzęgła napędu, wyciera się kosz i O-ringi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

filozof się znalazł... wyobraź sobie, że w 30 letnim traktorze to już wypada wymienić parę części a wspomniane oringi, których tam nawet nie ma to stały się dawno plastikowe... a że ty tam teraz zaczniesz coś przerabiać.. to już dawno wszystko zużyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Nie przy każdym nawrocie hamujesz więc nie przy każdym się załącza jak ci to przeszkadza:

1 Zmień traktor (może inny nie będzie tak miał)

2 Wyjmij wałek łączący przód z tyłem

3 Wstaw przełącznik żeby odcinać zasilanie cewki od przedniego napędu i przestań ludziom zawracać d... swoimi widzi mi się bo ci szkoda części które zaraz wymienisz a w najbliższych 10-15-stu latach uznasz że dalsza naprawa go nie ma sensu

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
Dnia 11.11.2019 o 11:08, FarmerX2 napisał:

Obejścia po to Panowie, że nie zawsze hamowanie z przodem jest potrzebne, mówię tu o pracy w polu, przy każdym zatrzymaniu, nawrocie napęd włącza się na ułamek sekundy i wyłącza, przyspiesza to zużycie sprzęgła napędu, wyciera się kosz i O-ringi

Nie mam już tego modelu. ale jeśli dobrze pamiętam to hamuje na 4 koła powyżej jakiejś prędkości. na wolnej jeżdzie hamuje tylko na tył. tak samo jak powyżej jakiejś prędkości sam odłącza 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolFarm40    2

Bodajże od 15 lub 20 km/h napęd załącza się automatycznie hamując na 4 koła. Poniżej tej prędkości hamuje sam tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Co wy bredzicie zawsze hamuje na 4 dlaczego po naciśnięciu hamulca zapala się kontrolka 4x4? bo załącza przód a przy 15km/h rozłącza a poniżej załącza pod warunkiem że był włączony wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo514    3

Poniżej 5km/h nie hamuje na 4 (nie załącza sie przód przy hamowaniu).

Edytowano przez przemo514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

To jest bardziej skomplikowane niż się wydaje. Mam opis w instrukcji to mogę wieczorem zamieścić  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Chyba. 

 

Ja mam serię 61 ale miałem auto2 więc chyba też jest w serii 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj