Polecane posty

andrzej612b    225

Sam nie długo ruszę z siatką i jestem ciekaw wszelkich niespodzianek ale mamy tu fachowców i na nich można polegać , mam na myśli andrzeja78 i arka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@mati0912

Na sterowniku masz symbol siatki i sznurka, coś mi się kojarzy, że w dół jest na sznurek. Jeśli jest na siatkę to spróbuj odłączyć kabel od elektrozaworu przy przekładni kątowej. Bez prądu nie powinien otwierać klapy, jeśli otwiera to walnięty jest zawór ale bardziej prawdopodobny jest walnięty przekaźnik w sterowniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0912    0

Panowie u mnie sprawa wygląda tak czy przełączyłem w dół na siatkę czy na sznurek wszystko działało tak samo. Przy przekładni kątowej od elektrozaworu nie idzie żaden kabel jest tylko gniazdo a i klapa otwiera się bez problemu.

Jak podłączyć taki kabel i skąd on powinien wychodzić. Czy trzeba mieć takie gniazdo czy można to zrobić jakoś na krótko.

Proszę o pomoc czas nagli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Coś masz zepsute z tym zaworem bo bez prądu nie powinno się dać otworzyć klapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0912    0

Witam

Panowie wracając do tematu czy mógłby ktoś zrobić fotkę elektrozaworu przy przekładni kontowej i odchodzącego kabla i gdzie ten kabel wędruje. Czy można go dokupić, po co ktoś go odłączał. Okazuje się że moja prasa nie ma wszystkich części.

Jeśli to możliwe proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

W prasie na pewno muszą być przewody elektryczne zasilające sterownik oraz przewody do czujnika ilości obrotów obok silniczka zwalniającego nóż siatki , elektrozawór jest po to aby na jednej parze przewodów hydraulicznych wykonywać dwie funkcje sterowanie siatką i sterowanie komorą, jeżeli posiadasz dwie sekcje w ciągniku możesz poprowadzić oddzielne przewody hydrauliczne do siłownika hydraulicznego podawania siatki w 100 procentach nie jestem tego pewien ale raczej tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0912    0

Faktycznie było by to na pewno rozwiązanie z tym że nie posiadam dwóch sekcji musiała bym założyć w ciągniku rozdzielacz i wówczas miało by to sens, wtedy oddzielnie uruchamiał bym siłownik od siatki i oddzielnie od komory

Jeżeli chodzi o sterownik i silniczek od zwalniania noża to działają poprawnie tak jak to opisywano w wcześniejszych postach

Dziękuję za podsunięcie pomysłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0912    0

Mam jeszcze jedną prośbę czy mógłby ktoś potwierdzić że ma tak zrobione u siebie i to działa przypomnę że chodzi o podłączenie osobnej hydrauliki do siłownika siatki.

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czujnik ciśnienia oleju. Zapala kontrolkę i steruje zaworem zamykania klapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

witam panowie mam pytanie,czy można gdzieś dokupić te kółka gumowe montowane przy podbieraczu , zapewne ułatwiło by to zbieranie sianka na zakrętach,ma ktoś je zamontowane? poza tym drugie pytanie ,wie ktoś czym się różni prasa z symbolem 44sp od 44s..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad055    33

ten sterwonik to gdzie można kupić. możę ktoś ma schemat takiego sterownika teraz cieplej to bym może zrobił żeby siatka działała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

@konrad może jaśniej melduj co masz popsute - na oko to wiesz chłop w szpitalu umarł - po co wszystko demontujesz , może przeczytaj wcześniejsze posty - kolega @andrzej 78 opisywał podobny problem , u mnie pomogło ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad055    33

andrzej przeczytałem wszystkie posty.owijam bele siatką i nóż nie odetnie albo klapa sie nie chce otworzyć albo silniczek kręci sie cały czas.najlepiej by było jak by ktoś miał schemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Szukaj w temacie "prasa rolująca kilka pytań " - dokładnie 66 i 68 post , ten ostatni kserowałem i z kartką ustawiałem maszynę i uważaj na nóż o przekaźnikach też gdzieś jest dokładnie opisane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

O jaki schemat chodzi ? ten od zakładania siatki powinien być na maszynie u góry - nad skrzynką (podestem ) chyba że masz zamalowany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad055    33

ma ktoś z was schemat instalacji siatki bo jest mi potrzebny bo zepsuło mi sie owijanie siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Bez dokładnego opisu jakie są dokładne usterki ciężko będzie ustalić przyczynę ,dodam jeszcze że poszukaj wszystkie moje posty w temacie prasa rolująca może coś cię naprowadzi ,użyj opcji szukanie zaawansowane.

w kwestii różnic 44 a 44s to 44s są nowsze ,posiadają odrzutnik,koła z oponami 11,5-15 a nie 10,-12 ,chociaż zmianę opon i odrzutnik wprowadzono troszkę wcześniej zanim pojawiła się literka s w symbolu oraz grubszy łańcuch 1 calowy na górnych 3 zębatkach od przekazania napędu na tylną część komory

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Przyznam że ostatnio miałem inne ważne zajęcia i forum było trochę w odstawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj