Polecane posty

Arek    218

Rozdzielacz w ciągniku jeszcze szybciej puści ciśnienie...

Możesz na próbę założyć zwykły zamek hydrauliczny za 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Gadałem z kumplem od hydrauliki.... test siłownika: docisnąć klapę, odłączyć od traktora węża, który służy do podnoszenia klapy (powrót oleju przy dociskaniu), odkręcić szybkozłączkę i dać wykapać olejowi z tego przewodu. A potem znów dociskać klapę... jeśli siłownik dobry to więcej oleju z tego odczepionego węża nie wyleci.

 

Test zamka... docisnąć klapę, zgasić traktor, spuścić ciśnienie z przewodów i odłączyć węża odpowiedzialnego za dociskanie, odkręcić szybkozłączkę tego przewodu i obserwować zegar. Zegar opada  i kapie olej no to zamek bankowo zużyty.

 

Co lepsze u mnie za każdym razem nic z węży nie leciało a wiec wszystko sprawne a i tak jak się nabiera materiału to co jakiś czas trzeba podbić ciśnienie... Albo klapa się "układa" w czasie zbierania materiału albo była kwestia oleju bo testowałem na zimnym... tak czy siak przy 220-230 atm, bo do tylu ładuje materiał to klapa uchyli się  2cm dołem a to chyba nie dużo. Ale niż owinę sznurkiem to już spadnie na 180 zegar a to mnie denerwuje :> obojętnie czy szybko czy wolno się jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

Witajcie koledzy potrzebuje rozmiar lozysk w piascie co kolo jest przykrecone bo odpadlo mi w polu i nie mam jak wrucic do domu i prosilbym o jakas pomoc z tymi lozyskami dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gores    0

Gadałem z kumplem od hydrauliki.... test siłownika: docisnąć klapę, odłączyć od traktora węża, który służy do podnoszenia klapy (powrót oleju przy dociskaniu), odkręcić szybkozłączkę i dać wykapać olejowi z tego przewodu. A potem znów dociskać klapę... jeśli siłownik dobry to więcej oleju z tego odczepionego węża nie wyleci.

 

Test zamka... docisnąć klapę, zgasić traktor, spuścić ciśnienie z przewodów i odłączyć węża odpowiedzialnego za dociskanie, odkręcić szybkozłączkę tego przewodu i obserwować zegar. Zegar opada  i kapie olej no to zamek bankowo zużyty.

 

Co lepsze u mnie za każdym razem nic z węży nie leciało a wiec wszystko sprawne a i tak jak się nabiera materiału to co jakiś czas trzeba podbić ciśnienie... Albo klapa się "układa" w czasie zbierania materiału albo była kwestia oleju bo testowałem na zimnym... tak czy siak przy 220-230 atm, bo do tylu ładuje materiał to klapa uchyli się  2cm dołem a to chyba nie dużo. Ale niż owinę sznurkiem to już spadnie na 180 zegar a to mnie denerwuje :> obojętnie czy szybko czy wolno się jedzie

 

Witam lukbold ten test silowników i zamka to troche lipa bo przy zamykaniu klapy jak u mnie na zegarze dojdzie do 180 a kulke owijam siatką przy 300 wiec jak miało by mi puszczać olej przy 180 to do 300 by nie nabiło ja przez 5 lat użutkowania swojej prasy 2 razy dołożyłem podkładek pod sprężyne w zawoże i lata jak wściekła przy dobijaniu wskazówka bardzo powoli sie unosi (prawie 40h u mnie i od zaje....a po zarobkach) chyba ze jest jakaś zadra w zamku na tym grzybku albo jest już podrobiony i u ciebie lukbold pewnie to jest przyczyna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no właśnie z ciekawości rozebrałem to przed chwilą bo podkładki też kiedyś podłożyłem. Pod grzybkiem, już na tym tłoczku jest tak jakby odbite siedzenie, choćby narysowane... pod palcem nie czuć wgłębienia ale kto wie czy to nie winowajca..

 

Wczoraj kolega od hydrauliki zajrzał do tego zamka..  te wasze i moje podkładki pod sprężynę o kant d... można roztrząść. to jest zawór bezpieczeństwa zapewne na 300 lub 350 atm ustawiony fabrycznie.

A faktyczna przyczyna puszczania klapy którą mi wskazał jest rozwalony oring pod drugim tłoczkiem w tym zaworze. trzeba odkręcić ten króciec z trójnikiem, potem wykręcić korek z otworkiem a dalej jest tłoczek z oringiem. Jeszcze tego nie testowałem ale raczej pewne

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jeszcze od tego czasu nie prasowałem i 100% pewności nie mam.... pewne jest że docisnąłem klapę 180atm na manometrze, odczepiłem ciągnik i cały tydzień tak się trzymało... nawet któregoś dnia było więcej bo chyba olej w przewodach się nagrzał i rozszerzył.

 

11,3x2,4 to jego rozmiar ale kolega mi tam jakiś typowy rozmiar zapewne założył.. obstawiam że 10x2,5 lub 11x2.5 Polecam spróbować bo to nic nie kosztuje a mój oring był twardy i popękany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz009    0

Witam mam mały problem z moją Arobale 1212s ponieważ przestała mi owijać siatką tzn. pierwsza rolka wszystko dobrze ale przy następnej jak włączam owijanie siatki (dźwignią od podnoszenia klapy) to już nie włącza się aparat co owija siatkę tylko otwiera klapa i wyrzuca nie owiniętą rolkę wcześniej też czasami nie odcinała siatki tylko otwierała klapę przed odcięciem i musiałem ręcznie odcinać siatkę a teraz już w ogóle nie chce owijać tylko pierwszą zrobi a następne wywala nieowinięte. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz009    0

proszę o pomoc ponieważ żniwa niedługo się zaczynają a chciałbym kręcić siatką bo szybciej lżej ładniejsze i praktyczniejsze rolki i wcale nie drożej  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz009    0

a gdzie mogę dokupić kostkę co jest przypięta nad zaczepem tą od elektro zaworu bo może tu jest przyczyna bo ona dosyć luźno siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

serwis class? takie rzeczy się robi we własnym zakresie bo cena w serwisie czasem może zaskoczyć... szukaj kogoś od hydrauliki siłowej bo sam bez podstawowej wiedzy wpędzisz się w koszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Notorycznie pęka mi łożysko (wewnętrzna bieżnia) na górnym walcu. Zakładam łożyska SNR nie jakieś tanie. Nie mam już pomysłów.

Przy okazji pogięła się ta okrągła osłona-blacha na walcu zapobiegająca dostawaniu się materiału między komorę a walec. Teraz napycha mi się tam słomy... Można ją gdzieś kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Można kupić nowe to osłony w serwisie, o ile pamiętam koszt ok 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja w ubiegłym sezonie zdjąłem łańcuch i pojechałem z nim do sklepu, sprzedawca obejrzał zmierzył i uciął na miarę, dodał spinkę i gitara. Pewnie chodzi Tobie o łańcuch na tylnej komorze, właśnie ten wymieniałem, cena podobna do tej podanej przez Ciebie około 160 PLN zapłaciłem.

Po co robić sobie problem typu, taki będzie dobry? czy nie krótki? czy nie za cienki?

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Na tylnej klapie wymieniałem 10 lat temu, od razu po zakupie ale 5m kosztowało 300-400zł, a płytka ogniwa ma ponad 3mm i po jakiś 2-2.5tys belek nie widze żeby się naciągnoł. Teraz pora na łańcuch co ciągnie przednie walce i widły i tam płytka ma 2.5mm. Pewno marki jednego łańcucha nie można porównywac z drugą no ale żeby aż tak zaoszedzić na materiałe bez utraty żywotności to... Wiesz wg Twojego podejścia to ściagnałeś z prasy gównolit, zaniosłeś do sklepu i znów Ci sprzedali gównolit który wytrzyma dłuższa lub krótsza chwile bo nie wiesz czy to był oryginalny ten stary.... mój stary łańcuch na klapie to był poskładany z kilku byle sie tylko walce kręciły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Może i gównolit ale ukręcił w sezonie około 1000 bel i jakoś nie naciągałem, to może nie jest taki gównolit jak twierdzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to tylko sie cieszyć, Bys przynajmnij zmierzył grubość płytki w tym swoim łąńcuchu bo niby sie udzielasz na forum a dalej nie wiem czy zakładać Renolda czy kupic coś innego u konkretnego dostawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ale  macie problemy  ... jakie  znaczenie  ma  grubość  płytki? czy  1,8  czy  2,5   to i  tak sie  zmieści  .

Pójdź  do porządnego  sklepu  rolniczego  , powiedz że  chcesz  wzmacniany  łańcuch  , kup , załóż  i nie  zawracaj  gitary  z  grubością płytki  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A czy to taki wielki problem zmierzyć? Rozchodzi sie o to że szukałem jednego tryba do tej prasy, zamówiłem, gościu oferuje mi dodatkowo łańcuch renolda. Cena mi od razu podpadła no ale gościu handluje czesciami tylko do claasa więc może sie znać (ale nie musi, bo ten pseudo zamek hydr który stoi na necie po 400zł odesłałem. szmelc bez zabezpieczeń za 100zł z allegro).  Trybo przyszło dziś z łańcuchem i.... no badziew na moje oko ale może ktoś montował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

to tylko sie cieszyć, Bys przynajmnij zmierzył grubość płytki w tym swoim łąńcuchu bo niby sie udzielasz na forum a dalej nie wiem czy zakładać Renolda czy kupic coś innego u konkretnego dostawcy

 

Na twoim miejscu to pojechał bym do fabryki Class i zrobił sobie nowy łańcuch i nie będziesz musiał się udzielać na AF. Zajął byś się pisownią jak taki jesteś dokładny i w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

I  tak  ci  to nic  nie  da  ze  ktoś  zmierzy  , wcale  nie  będzie  to  znaczyło że  jest  taki jak  twój .

więc  jak już pisałem - nie  zawracaj d..y 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaslukas    65

Śmiało montuj tego Renolda. Może wygląda troche marnie w porównaniu do tych wszystkich wzmacnianych, ale to nie jest bazarkowa marka czy tam chińczyk, żeby się od razu wyciągnoł albo pękł. Tu się liczy materiał a nie grubość płytki w takim Renoldzie bo pozory potrafią mylić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj