Polecane posty

Gores    0

Jak owija Ci sie siatka na tym gumowy wałku to masz na nim zadry ja pol dnia siedzialem z żyletka bo gałąź mi tam wpadła i też siatka sie zachaczała o nierówności na nim i jak kupuje siatke to wole dołozyc 30zł i kupic lepszą całkiem inna robota tych tanich albo nie poda albo nie utnie i ja już swoja prase zrobiłem chodzi pieknie wszystko działa zanienione były weże od silownika ktory opdaje siatke zmienilem sprężyne w zamku hydrałlicznym na nową (10zł a nie prawie 400zł za cały nowy) i ten czujnik nad podestem teraz lampki świecą a cały sterownik byl ok

Edytowano przez Gores

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gores    0

Sprężynę zamówiłem w agromie Czernikówko mają swoje aukcje allegro znajdziesz numer zależy też na kogo trafisz jeden z tego samego sklepu gadał ze jej nie dokupisz drogi zaraz zamowił :lol: a czujnik od gościa co ogłasza części do tych pras

Edytowano przez Gores

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

a ile cie ten czujnik kosztował?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogal22    0

sucha słoma przenżytnia ok.150kg jak komora się za mocno uchyla to daj więcej podkładek pod zawór

właśnie ja chciałbym sie zapytać, czy mocno uchylająca się komora to problem słabego ciśnienia?

pod jaki zawór miałbym te podkładki dać?

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

jak się uchyla mocno klapa to albo pod zawór w prasie dołożyć podkładek albo uszczelniacze do wymiany w siłownikach klapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Puszcza rozdzielacz na prasie lub siłowniki. Przeczytaj kilka stron wstecz i będziesz znał rozwiązanie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik3    0

Panowie kupiłem Rollanta 44s i wszystko chodzi cacy tylko powiedzcie mi którym zetorem lepiej ciągnąc Zetorem 7211 czy Zetorem 12145 , zetor 7211 jest po kapitalnym remoncie silnika ma 150 mtg przepracowanych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

spokojnie zetor 7211 da rade ja ciagam rollanda 62s co robi bale 160x120 80 konnym i fajnie dobite belki sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Spokojnie zetor będzie latał za letko nie będzie ale da radę, ja 3 lata 3P kręciłem kulki i wszystkie dobrze się zakisiły. Ten sezon prasowałem renówką 70 Km to już idzie sprawnie.

Jak można ile dałeś za prasę?może być na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No to rozsądna cena.... zapewne nie od handlarza, bo tam i 20tys wołają a jakby nie patrzeć to troche zabytek już mamy ale... nie ma co narzekać, nie psuje sie przynajmniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Kolego zależy też od stanu prasy, same koła zębate w niej zmienić to koszt około 3500zł ale jak by nie patrzeć to i tak fajna cena te 11 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

witam koledzy mam rollanta 62s i zawsze zalaczalem te dwa przewody pod dwie sekcje w ciagniku i mam takiego pytanie czy mozna te przewody podlaczyc pod jedna sekcje bo w ciagniku mam tak ze jedna wajche musze dac do przodu a druga do tyl zeby otworzyc klape a zeby dobil tylko jedna do tyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no żeby podpinać tego typu maszynę z siłownikami dwustronnego działania pod 2 sekcje to.... gratuluje bystrości umysłu. jeszcze chyba nikt na to nie wpadł, chyba że przez przypadek :rolleyes: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

tak mi doradzil poprzednik u ktorego kupilem maszyne z ciekawosci jutro sproboje no ale zebyscie sie nie smiali to caly tamtem sezon tak przejezdzilem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tu nie ma z czego się śmiać. tu można tylko płakać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

witajcie koledzy mam taki problem przy claas rollant 62s gdy prasuje kiszonke z trawy i belka zaczyna sie krecic wtedy zaczyna wciagac mi siatke nie zawsze ale zdaza sie ze musze walek wylaczac i isc rozerwac ja na prase moze wiecie co trzeba dociagnac by jej nie sciagalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

 Możliwe że sprężyny docisku siatki są zbyt luźne dożo też zależy od rodzaju siatki .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jak zdiagnozować, w którym miejscu 44s puszcza ciśnienie... wiadomo... albo ten zamek hydrauliczny albo siłowniki. Kiedyś podkładałem podkładkę pod sprężynę w tym zaworze i zdaje się efekt był, ale po kilku latach znów poradzi spaść ciśnienie z 200 bar do 160 nawet bez zbierania siana...

Tak się zastanawiam. ominąć ten zamek i pozwolić na trzymanie ciśnienia tylko przez rozdzielacz w traktorze i obserwować zegar.... wykluczę wtedy uszczelnienie siłowników

Jest jakiś inny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj