Polecane posty

Daniel26    0

-- połączono --

 

Witam wszystkich forumowiczy. Jestem tutaj nowy. :)

Chcę poznać wasze opinie na temat prasy rolującej class rollant 44. Czy warto taką kupić? Ile może kosztować?

Czy Massey Ferguson 255 poradzi sobie w pracy z tą prasą. ? :D Proszę o opinie o tej prasie. POZDRAWAM :)

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ14    4

w tym przedziale cenowym ok.13-17 tyś to jest dobra belara. fm 255 będzie sobie z nią dobrze radził .

Jej wadą to wąski podbierak

a zaletą to dosyć duźe bele 120 na 150 jeśli się mylę to poprawcie mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

bele 120x120 ;) A co do tego czy poradzi to wątpie. Kładłem bele po zestawie c360+rolant 44 i bele były bardzo słabo zbite, a 60-tka dobrze po garach dostała na dobijaniu. Po MTZ 82 bele są dobrze zbite. I zaraz poleją sie komentarze że 60-tką można na max zgniocie tą prase zbijać. Gadajcie zdrowi ;) Nie wiem może u mnie jest inna słoma, albo słabsze traktory, bo to co niektórzy wypisują to głowa mała. Dziękuje, dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rycho80    0

Posiadam taką prasę i przy porządnym dobijaniu to 100 KM potrafi na wolnych obrotach zadusić. Ja sobie efektywnej pracy tej prasy z MF 255 nie wyobrażam. A tak po za tym sprzęt godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Miałem taką prasę kilka lat i na pewno MF255 jest do niej za słaby , ja po jednym sezonie z c360 zmieniłem traktor na zetora 7211 i ten też miał co robić przy dobijaniu beli . A czy warto to dziś bym nie kupił tej prasy są lepsze ................... Celował bym w pasówkę jeśli do tego traktora


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

no mf 255 to za slaby. my prasowalismy do tej pory zetorem 6945 i przy dobijaniu trzeba bylo dobrze gazu dawac. teraz bedzie chodzila z ursusem 902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidom123    0

Czy polecacie prasę rolującą claas roland 44s walcówkę do sianokiszonki bo mam zamiar kupic.

 

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ14    4

jest dobra ale myśle że lepsza była by jd550 jeśli masz sposobność kupic taką.

claasa wada to to że nie jest zmienno komorowa a to jest bardzo przydatne. Potem możesz żałowac że nie masz zmiennokomorowej a cena ta sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Mam odpowiednik tej prasy arobale1212 dokładnie to samo tylko że czerwona ,słoma bardzo ładnie dobija z sianem był na początku problem ,ale po dołożeniu podkładek w tej kostce na zaczepie prasy i wolniejszym jeżdzeniu problem znikł. Na plus można dodać ze ma centralne smarowanie w standarcie.Jeśli chciałbyś sie coś dowiedzieć więcej to pisz i ogólnie prasa jest przeznaczona na sprzedaż :)


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rycho80    0

Odpowiednia moc ciągnika trochę treningu z prasowaniem i belki wychodzą lepiej zbite niż z polskich nowych pras. No jeszcze dużo zależy od materiału jaki prasujesz. Z doświadczenia wiem że w krótkiej i mokrej trawie ciężko uformować ładnego balota. Do pasówki nie mam porównania nikt nie ma w okolicy. Z awarii to kilka łożysk wymienionych na walcach, pęknięte mocowanie podbieraka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Coś mi się wydaje że niedawno był podobny temat....Co do tej prasy- niekture osoby twierdzą że nie jest dobra do słomy, mam ją 3lata i jestem zadowolony,bezawaryjna,sianokiszonki robie bardzo mało ale jest ok z tym że pod maską trzeba mieć te 80kucy, minusem jest troszkę wąski podbieracz gdzieś na zakrętach możesz trchę gubić materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidom123    0

80* km :) Ja mam Ursusa 1604 155km :D jak oglądam te prasy to według mnie jest największym manka mętem tej prasy jest wąski podbieracz.

Dzięki za odpowiedzi, a z częściami jak jest w kraju. Łańcuchy pasują polskie.

Edytowano przez dawidom123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Lańcuchy pasują polskie , miałem tą prase 6 lat i w sianokiszonce kilka razy wyrwało mi wałek z dekli w walcu -_- . Do tego wąski podbieracz , mocno obciązona hydraulika traktora bo prasa nie ma zatrzasków tylko siłowniki dwustronne trzymają zgniot , jest co prawda taki zawór zwrotny a le często nie działa :(

ogólnie to nie polecam


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal5314    0

dołaczając się do tematu, co sadzicie o połączeniu ursusa 5314+Claas Rollant 350RC? chciałbym uzyskań informacje od urzytkowników tejże prasy, dodam że byłoby to rozwiazanie tymczasowe, pozdrawiam:)

Edytowano przez michal5314

URSUS- polubisz polną drogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidom123    0
Napisano (edytowany)

Zakupiłem prasę claas roland 44s i mam pytanie odonśnie ciśnienia jakie powinna miec ciśnienie przy robieniu sianokiszonki, a jakie przy słomie. Czy uciągnę ursusem c-360 czy chaczyć większego 6 turbo??? Jak maszyne wypróbowac maszyne zeby sie nie okazało że wyjade i awaria. Na co zwrócić uwagę.

Edytowano przez dawidom123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidom123    0

Mógłby mi ktoś opisać co to są te zamki w prasie claas roland 44s lub zrobić zdjęcie?? Ja mam na hydraulice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidom123    0

Rozchodzi mi się bardzo jak to wyglądają te zamki na komorze. Mógł by ktoś zdjęcie zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

44S ma zamek ale hydrauliczny. Te rozdzielacz na dyszlu jest właśnie zamkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a powie ktoś czy od innej prasy ten zawór hydrauliczny będzie pasował? Mama 250RC i właśnie coś podpada mi ten zawór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie wiem jak w 250 ale w 44 można dopasować od sipmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

tak się przyglądałem i wygląda to na zwykły zawór krzyżowy szokowy i pytanie kolejne ode mnie, stosował ktoś w zamian tego zamiennik? Piszecie ze podkładkę trzeba dać to z mojego toku myślenia wychodzi na to że sprężynka która tam jest po prostu się zmęczyła i nie daje rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj