News
Fra

Krzyżowanie się kur ras rosa i zielononóżka.

Polecane posty

Fra    0

Dzień dobry, chciałbym zapytać czy kury rasy rosa krzyżują się z zielononóżkami. Z góry dziękuję.

Fra    0

Nawet jeśli w zdaniu zabrakło słowa 'kogut' to zdanie jest zrozumiałe. Na forum poświęconym rolnictwu w tym hodowli kur można spodziewać się więcej życzliwości, bo z punktowania pytań - nawet jeśli ono wydaje się Panu/Pani naiwne - niewiele wynika.

Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez hajtowow
      Czołem.
      Hoduję od paru lat kury, kilkaset sztuk. W zeszłym tygodniu poprosiłem ojca, aby przywiózł mi z targu 70szt do nowego kurnika, od gościa u którego już parę razy brałem i byłem zadowolony. Aczkolwiek teraz spotykam się z dziwną sytuacją, bo kury w wielu miejscach mają wydziobane pióra, duże grzebienie, część wyglada na starsze. Gość ręczy, że mają 23 tygodnie i ma na to podobno wszelkie papiery. Wszystko Ok, ale jeśli następnego dnia kura zniosła mi bardzo duże jajo 75 gram, to możliwe jest ze ma 23 tygodnie? Byłem w ciężkim szoku, bo tyle lat co biorę po kilkaset młodych kur to nigdy nie miałem jaj większych niż 45 gram od takiej kury. Do osiagniecia około 35 tygodni zawsze niosły jaja około 50 gram. Natomiast te znoszą jaja dosyć spore o wadze 60+ gram. Najdziwniejsze było to 75 gram (kategoryzowane jako XL). Po rozmowie gość twierdzi ze tak dobrze odchowuje, 16h światła, dobra pasza, itd. Takie standardy które ja u siebie tez trzymam, a z takimi rezultatami się pierwszy raz spotykam. Czy możliwe jest ze tak młode kury (które wg teorii w tym wieku dopiero powinny znosić pierwsze jaja) niosą aż takie giganty? Boję się ze dostałem kury „wyniesione”. 
      Proszę o opinię.
    • Przez kuba0130
      Hej! Nazywam się Kuba i mam 13 lat. Od roku hoduję kury rasy rosa. Obecnie mam ich 100. Potrzebuję pomocy na temat żywienia. Obecnie dostają: Mieszankę do woli, ziemniaki oraz pszenice i przenżyto.

Część jest młodych. Obecnie niesie się około 60. Znoszą mi dziennie 20-30 jaj. Moim zdaniem to mało. Myślę co zmienić w ich żywieniu. Proszę o pomoc oraz pozdrawiam.
    • Przez Z_u_z_a
      Witam, od niedawna znalazłam się w posiadaniu jednego kurczaka, ma około tygodnia. Niewiele wiem o zajmowaniu się kurami, a kurczak zaczął mi ostatnio trochę kichać i często się drapie. Nie wiem czy coś poważnego dlatego chciałam zasięgnąć opinii kogoś bardziej doświedczonego.
      (Co do opieki nad nim: zapewniłam mu karton z wiórkami, paszę dla kurcząt, daje mu też trochę ugotowanego żółtka i pokrzywę, dostaje wodę z witaminami dla kurcząt. Karton jest zabezpieczony od dołu żeby nie było zimno grubym kocem i jest ustawiona lampa grzewcza, która ociepla kurczaka.)
    • Przez Skipperab
      Czy jajka kury Czubatki miniaturki (to takie małe jajka ważące około 30 gram) cieszą się jakimkolwiek zainteresowaniem i czy ktokolwiek mógłby je kupić? (To nie oferta sprzedaży tylko pytanie czy na świecie są ludzie w ogóle chętni na tak małe jajka) Jeśli tak to po jakiej cenie byście sugerowali, lub powiedzieli o jakiś skupach takich jaj czy coś takiego. Dziękuję za wszelką pomoc, dopiero zaczynam hodowlę kur.
    • Przez Cosiejakota
      Witam. Ostatnio zdechla mi jedna kura leghorn, nie zauważyłem u niej jakichś niepokojących objawów, ale też miałem mniej czasu i mogłem coś przeoczyć.
      Teraz druga dziwnie się zachowuje, jest słaba, zmęczona, wczoraj prawy cały dzień przesiedziała w jednym miejscu, z zamkniętymi oczami, czasem nawet tak chodzi. Nie zauważyłem żadnej opuchlizny na oczach, powieki wyglądają normalnie. Zauważyłem także wczoraj że unosi głowę do góry, a czytałem że taki objaw jest przy zarażeniu się pasożytem Syngamus Trachea, który lokuje się w tchawicy i kura tak próbuje nabrać powietrza. Niby najłatwiej się zarazić przez dżdżownice i ślimaki. A ślimaków to te kury zjadły sporo. Dodatkowo zauważyłem u niej przezroczysta wydzielinę z nosa
      Istotne informacje:
      Wybieg gdzieś tak 50-60m2, już łysy ale wypuszczam je codziennie na zielony teren
      Mam jeszcze tam 13 perliczek 2 koguty i dwie kurki
      Dostęp do wody cały czas
      Dostęp do pszenicy
      Wypuszczam je na teren gdzie mogą sobie zjeść różne zieloności i pogrzebać w ziemii
      U kogutów także zauważyłem że są jakby słabsze, dodatkowo u jednego słychać jakby był zakatarzony? Przy szybkim oddychaniu jakby miał flegmę? Takie trzeszczenie..

Może to jakiś skutek upałów?
      Od jakiegoś czasu nie daje im witamin, odrobaczane jeszcze nie były
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj