Mateusz200

Malowanie problem

Polecane posty

Mateusz200    0

Witam otóż chce pomalować maszyny rolnicze farbą Ral 9005 na bazie żywicy syntetycznej za bardzo konkretnego na niej nie pisze wszystko po niemiecku i mam pytanie czy można tą farba malować pistoletem? Czy przed malowaniem muszę do niej dolać rozpuszczalnik? Czy przed nakładaniem tej farby muszę dać jakiś podkład na maszynę? Piszą też o utwardzaczu że powinno się do niej dodawać ale nie jestem pewien czy to konieczne. Będę wdzięczny za pomoc pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To się nie nauczy jak próbował nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Farba granit nopolux lub podobna z kramp?

Jeśli tak to pistoletem maluje się średnio ale da się nawet w miarę to zrobić.

Parę uwag:

1. Na goły metal ( lub przeszlifowane stare powłoki ) obowiązkowo podkład, najlepiej epoksydowy. Jeśli ma być taniej to może być Unikor tylko rozcieńczaj go zalecanym przez producenta farby ( nopolux ) rozcieńczalnikiem ( pod żadnym pozorem nie używaj zwykłego nitro ).

2. Farbę rozcieńczasz zalecanym rozcieńczalnikiem do 15 % objętości

3. Obowiązkowo utwardzacz ( ona i tak bardzo długo osiąga użyteczną twardość powłoki ) ok 10-20 % ( jak nie masz doświadczenia to max 10 %).

4. Nakładaj tylko jedną warstwę ( ewentualnie wstępnie przepylić i tak po kilku minutach  dokładna warstwa ).

5. Używaj możliwi małych rozmiarów dyszy ( tą farbą maluje się podobne do chlorokauczuku, no może trochę łatwiej )

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Urekorem pomalowałem przyczepę i teraz mam problem bo farba się łuszczy.Na ramę dałem pouliretan i jest dobrze a na burty akryl i nie nie mogę tego pomalować .Jak jeszcze daje się na sucho akryl to jakoś to wygląda a tam gdzie grubiej pójdzie to podnosi podkład.Próbowałem to odciąć akrylowym , epoksydowym i to samo.Chyba trzeba będzie kupić pouliretan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nie do końca rozumiem co chcesz przekazać? Pod akryl stosuje się podkład epoksydowy lub akrylowy. Bardzo ważny jest zastosowany rozcieńczalnik do podkładu. Pod farby poliuretanowe to zupełnie inna historia, nim pomalujesz nawet bez podkładu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Chcę przekazać że urekor nie jest wcale taki dobry a jednocześnie potrzebuje rady co teraz zrobić bo nie mogę go pomalować akrylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Urekor nie jest zły, jest to podkład ftalowy przeznaczony głównie pod emalie ftalowe, emalie nitrocelulozowe i chlorokauczukowe. Osobiście uważam, że lepszy jest Unikor ale to ten sam rodzaj farby podkładowej. Pod Akryl się nie powinno stosować takich podkładów, a przynajmniej nie bezpośrednio. Można dać podkład antykorozyjny Unikor, na to wypełniający akrylowy i lakier akrylowy. 

Jeśli już pomalowałeś i podnosi Ci warstwę to nie ma wyjścia tylko usuniecie i lakierowanie od nowa. 

Pod poliuretan możesz zastosować sam unikor ale lepiej podkład epoksydowy ( chyba że masz do czystej blachy wyczyszczone to są inne systemy ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj