Bizonekk

Jaka cena za dzierżawę jest uczciwa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bizonekk    1

Witam.  Jestem właścicielem 16 hektarów  oraz 19 hektarów ( klasa 3-4)  dzierżawie. Niestety  ale  mam drobne problemy że zdrowiem ( prawdopodobnie tymczasowe ) i myślałem aby te 19 hektarów oddać komuś aby  sobie uprawiał ( tak zwanie na pysk umowa ) , ale również nie chce być na tym stratny  więc jak uważacie jakie  warunki były by dobre  dla obu stron ? Ja osobiście myślałem nad tym aby koszty dzierżawy oraz połowa dotacji  +  jakieś odszkodowania  tzw. szusowe, akcyza  itd była dla tego co uprawia  , a dla mnie na czysto pół dotacji. Uważacie że to dobra oferta ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

ja bym wziol dotacje a reszte dzierzawca i on niech placi podatek a skad jestes


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonekk    1

Pomorskie,

Ale to by to samo wyszło, tak czy siak na plusie bym był koło pół dotacji, nawet na takich warunkach jak napisałeś wojtal24. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Chcesz wydzierżawić dzierżawę? Od rolnika czy państwową?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonekk    1

rolnika ( powiedzmy, ponieważ mam dzierżawę od syna rolnika który nie interesuje się)  

Edytowano przez Bizonekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Zasiej kukurydze bo chyba z nią jest najmniej roboty bo ktoś Ci to sprzątnie sprzed nosa na własne Twoje życzenie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

A on zobaczy co robisz i problemy gotowe, ja odradzam ale Ty podajemujesz decyzję. Zdrowia życzę

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonekk    1

Powiem szczerze że  jemu  chodzi o to aby na czas zgadzało się na koncie. I również mam zamiar porozmawiać z nim o tej sytuacji. Podejrzewam że jak  będzie jak dotąd że kasa  będzie na czas, to nie będzie problemów. Również życzę zdrowia i pozdrawiam. 

Uważacie że taka umowa jest korzystna dla obu stron ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Raczej ryzykowna według mnie. Nie lepiej nająć kogoś do siewu zboża. W żniwa słomę ściąć a zboże prosto z pola do skupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

dsbh MA racje ja bym tak nie robil. Jesli nie chcesz sie pozbyc ziemi to lepiej najac do wszystkiego a obrabiac potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Jeśli posiadasz własny park maszynowy lepiej najmować kierowców i pracowników, a kasę(dopłaty i inne) którą chcesz oddać w ramach dzierżawy przeznaczyć na pracowników i lepiej na tym wyjdziesz, choćby w oczach prawa i własnych korzyści czy strat, bo wiedz że dusz życzliwych nie braknie, znam takie przypadki z naszych okolic, że to się skończyło w sądzie, bo ARiMR wszczęła postępowanie o wyłudzanie dopłat.Tak że się dobrze nad tym zastanów , bo możesz stracić dopłaty w całości, ponadto kara i dołożysz do interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25586

Jak oddasz to już nie odzyskasz, a jeśli nawet to na mniej korzystnych warunkach, bo ktoś nawet z zawiści czynsz Ci wywinduje.

Na upartego posiej motylkowe pod talerzówkę. Ziemia skorzysta, wyższe dopłaty dostaniesz, Ty będziesz miał czas na leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

 Masz problem jeżeli dzierżawa to dla przykładu 1000 zł za ha  płatne przelewem   nie dopłata bo kto poniesie konsekwencje negatywnej kontroli  Ponadto właściciel powinien na piśmie oświadczyć zgodę na poddzierżawienie .  W zależności od dostępności usług i struktury areału na dużych kawałkach wynajem usług powinno wystarczyć do osiągnięcia przyzwoitego zysku jednak to wymaga bezwzględnego nadzoru. Oddanie w dzierżawę na krótki okres to wyjałowienie bo dzierżawca nie posypie PK już to przechodziłem .Znalezienie odpowiedzialnego traktorzysty z umiejętnościami to 30 zł na godzinę do tego dochodzi zarządzanie zakupy nawozów środków i części . Najlepszym rozwiązaniem zdaje się wynajem kompleksowo usług od orki po zbiór po z góry ustalonych   ustalonych kosztach . Możesz również sam zaoszczędzić na nawożeniu PK na dwa lata zasoby glebowe spokojnie wystarczą . Z upraw proponuję pszenicę ,pszenżyto, kukurydzę (tylko jeżeli w okolicy uprawiają i jest sprzęt i zbyt na mokrą )najtańsze w uprawie jest proso ale zapewnić zbyt .Jeżeli w okolicy występuje głód ziemi to żegnaj dzierżawo po oddaniu innemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
17 godzin temu, Agrest napisał:

Jak oddasz to już nie odzyskasz, a jeśli nawet to na mniej korzystnych warunkach, bo ktoś nawet z zawiści czynsz Ci wywinduje.

Na upartego posiej motylkowe pod talerzówkę. Ziemia skorzysta, wyższe dopłaty dostaniesz, Ty będziesz miał czas na leczenie.

też bym się na tym zastanowił. Koniczynę czy lucernę, siew zlecić, oprysk też, koniczynę krowiarze zabiorą jak wcześnie skoszona, 2-3 pokosy pewne. Ziemia skorzysta, trza tylko dopłaty przeliczyć żeby nie być pod kreską. Warto to zrobić tym bardziej jak za 2-3 lata chcesz znowu uprawiać zboża a umowa jest jeszcze na kilka lub kilkanaście lat. Właścicielowi wyjaśnisz spokojnie że chcesz aby ziemia odpoczęła żeby mieć potem wyższe plony i siejesz koniczynę przez 2 lata. Pytanie czy ogarniesz siew i oprysk i ktoś Ci to zbierze. 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj