hajtowow

Młoda kura, duże jajko?

Polecane posty

hajtowow    0

Czołem.

Hoduję od paru lat kury, kilkaset sztuk. W zeszłym tygodniu poprosiłem ojca, aby przywiózł mi z targu 70szt do nowego kurnika, od gościa u którego już parę razy brałem i byłem zadowolony. Aczkolwiek teraz spotykam się z dziwną sytuacją, bo kury w wielu miejscach mają wydziobane pióra, duże grzebienie, część wyglada na starsze. Gość ręczy, że mają 23 tygodnie i ma na to podobno wszelkie papiery. Wszystko Ok, ale jeśli następnego dnia kura zniosła mi bardzo duże jajo 75 gram, to możliwe jest ze ma 23 tygodnie? Byłem w ciężkim szoku, bo tyle lat co biorę po kilkaset młodych kur to nigdy nie miałem jaj większych niż 45 gram od takiej kury. Do osiagniecia około 35 tygodni zawsze niosły jaja około 50 gram. Natomiast te znoszą jaja dosyć spore o wadze 60+ gram. Najdziwniejsze było to 75 gram (kategoryzowane jako XL). Po rozmowie gość twierdzi ze tak dobrze odchowuje, 16h światła, dobra pasza, itd. Takie standardy które ja u siebie tez trzymam, a z takimi rezultatami się pierwszy raz spotykam. Czy możliwe jest ze tak młode kury (które wg teorii w tym wieku dopiero powinny znosić pierwsze jaja) niosą aż takie giganty? Boję się ze dostałem kury „wyniesione”. 

Proszę o opinię.

Niuch2016    28

A powiedz skąd brałeś bo też ostatnio brałem kilka kurek które miałe być młode a miały tak samo pióra wydziobane i dość duże jajka niosą jak na wiek, który powinny mieć

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MarcinSp10
      Witam
      Prosze o udzielenie rady kiedy mnie oszukano z kurami. Zamowiłem sobie 30 kurek ktore dzis mi je dowieziono, mialy byc zdrowe bez robadztwa i bakteri. Sprzedająca mowiła ze są ladne dobrze sie niosą a przede wszystkim zdrowe. Niestety tak nie jest kiedy wyladowano mi je do kurnika rozpoznałem podobne objawy chorob jakie kiedys mialy moje kury. Ewidetnie są chore jakby z jakiegos odrzutu. Kierowca zostal powiadomiony o zaistnialej sytuacji i ma powiadomic sprzedającą prawdopodobnie wlascicielke chodowli. Jesli do niczego nie dojdzie mozna gdzies to zglosic aby sie ktos tym zajął??

• Przez Anika114
      Cześć wszystkim. Z poniedziałku na wtorek jedna z moich 10 tygodniowych kur została silnie poturbowana. Niestety do dziś zagadką jest dla mnie, jak to się stało, gdyż kurnik był szczelnie zamknięty, kury między sobą się nie gryzą. Kurka ma wygryziony bok, i część nogi, tak, że nie może na nią stanąć, ani nią poruszać. Została odłączona od stada i próbuje ją leczyć na własną rękę. Na chwilę obecną czuje sie normalnie, je bardzo dużo, ale martwi mnie brak poruszania nogą. Dodatkowo noga zaczęła robić się żółta i bardzo ciepła. Co robić w tej sytuacji? 

Na zdjęciu jest pokazana noga o której mówię. Rana jest od wewnątrz nad zgięciem

• Przez twójstary3000
      Witam Ostatnio zauważyłem że moje kurczęta zaczynają dosyć często zdychać. Pierwszą ofiarą była 1 miesięczna kaczka zmarła ona w nocy. Kolejny był bojler kilka dniowy który podczas wymieniania przez mnie słomy został zauważony. Był on słaby oraz jego upierzenie było mokre od gnoju . Podejrzewam  że przygniotły go inne pisklaki które spały ponieważ dzień wcześniej im wymieniałem słomę i wszystkie żyły. Zmarł on tego samego dnia około godziny 21-22. Kolejne ofiary miały inne przypadki. Stały one w kącie i miały pozamykane oczka i nie miały siły. Oraz miały one zmniejszony apetyt i miały one bardzo mało siły bo nie mogły wyprostować nóg i klatka piersiowa się słabo ruszała ponieważ miały problem z oddychaniem. Wyglądało to jak by miały krzywice ale to raczej nie to. Wczoraj kiedy jedno zmarło mi na rękach kilka sekund przed śmiercią otworzyło oczka uniosło głowe i wyprostowało nogi a kiedy go zakopywałem był sztywny jakby go ktoś lakierem posikał. Podejrzewam że to glizdy ale moje kurczęta nie mają otwartych dziobów i nie majà wydzieliny. Bardzo Proszę o pomoc. Jakie leki kupić czy jak postępować.

• Przez mevido
      Witam, przymierzam się do powiększenia stada kur niosek do 150szt , myślę o sprzedaży jaj w cenie 0,70 - 0,80zł  , Jajka zamierzam sprzedawać lokalnie. Pytanie do osób które już trzymają kury i sprzedają jajka .
      1. W jakiej cenie sprzedajecie jajka
      2. Jakie stado kur posiadacie
      3. ile jajek , tygodniowo/miesięcznie sprzedajecie ?
      4. Jak pozyskiwaliście/ pozyskujecie klientów  wiadomo że z czasem działa już poczta pantoflowa.
    • Przez jakpol97
      Witam, 
      kwoka ma termin na 21 czerwca (sobota), jednak od przedwczoraj zauważyliśmy, że schodzi na dłużej z jajek i je delikatnie je dziobie. Przenieśliśmy jej gniazdo z szopki do piwnicy gdzie jest cieplej bo bałem się że jajka się mogą zaziębić. Kwoka jest w zamkniętym gnieździe z pokarmem i świeżą wodą dlatego jajka są nieco ubrudzone- czy należy je wyczyścić, czy zmienić jej ściółkę,  zapytam Was czy należy cokolwiek robić czy po prostu czekać? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj