News
Laver94

Plug zagonowy OVERUM SR3- Ustawienie szerokości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Laver94    0

Witam  posiadam pług overum SR 3 skibowy na zabezpieczeniach tzw,, byczych jajach,,. Interesuje mnie zmiana szerokości orki.  na każdym korpusie jest regulacja w postaci 4 otworów które są skręcone śrubą do ramy. w tej chwili jest ustawiony na drugim otworze licząc od korpusu.  Moje pytanie jest w którą stronę przestawić pojedyncze słupice żeby zminejszyc szerokość orki? . Na logikę biorąc to aby zmniejszyć szerokość orki należy pługi wysunąć w stronę ,, zaoranego,, czyli ustawić na 1 otworze ? 

Zdj nie moje ale występuje tego typu regulacja 

Z góry dzięki za odpowiedz

post-166638-0-22285000-1469819580.jpg

Laver94    0
8 godzin temu, MarcinZetor8011 napisał:

Jak chcesz zmniejszyć to korpus dosuń do ramy pługa.kazdy otwór to jak pamiętam 5cm.na korpusie. Nie zapomnij ustawić Go na belce.

Czyli na odwrot niz myslalem. Czyli jak teraz jest na drugiej dziurze liczac od ramy to aby maksymalnie go zwęzic musze przesunac go na czwartą dziure ?

Edytowano przez Laver94

Wiadomość z agroFakt.pl

Laver94    0
2 godziny temu, michalek4040 napisał:

Sam nie  wiesz co piszesz. Dosun do ramy czyli w strone zaoranego

Co napisalem zle ?  Wydawalo mi sie ze jak odsune od ramy to zmniejsze szerokosc orki. Dlatego jestem zaskoczony ze dziala to na odwrot . 

Rolnik1973    6757

Jak odsuniesz od ramy to zwiększysz szerokość orki bo korpusy pójdą pod skos, i wtedy na belce na wykorbieniu żeby je ustawić w lini prostej do ciągnika trzeba narzucić tył pługa w lewo tym samym zwiększy się szerokość orki bo ostatni korpus będzie dalej od zaoranego.

Edytowano przez Rolnik1973
Dla zetorki12 co by oko nie zbielało.

Gość   
Gość
4 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

pujdą

🧐

izydor6280    833

proste jak budowa cepa, mniejsze masz 2 szerokości a większą jedną

przy zmniejszeniu należy pamiętać aby odwrócić płytkę/uchwyt lewy belki

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez BurdynaDamian
      Czy claas arion 640 z 2011 roku, pójdzie z pługiem kverneland wf 100, 5 skib ?
    • Przez szczupak
      jakie są wasze opinie na temat takiego rodzaju pługów? czy opłaca się je kupić?
    • Przez foks7
      Dzień dobry
      Mam pytanie czy ktoś wymieniał łożyska ( ślizgi) w obrotnicy podanego w temacie pługa? Wygląda że rozleciały mi się obydwa i trzeba ja wymienić. Byłem w sklepie i z katalogów Kuhna podano i zamówiono dla mnie łożyska 490063 i 490025 , dziś odbieram wiec zobaczymy czy dobre. Mam pytanie jeśli ktoś to wymieniał to czy trzeba ściągać całą kolumnę czy można zamontować je bez ściągania?
      Pozdrawiam
    • Przez kubus
      Hej. Chciał bym wiedzieć który plug był by lepszy czy zagonowy 4*35 czyobrotowy 3*40 z walem .
      Opowiadajcie!

POZDRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Przez przemek230591
      Witam Panowie jestem przed zakupem pługa obracalnego 3+1 lżejszej konstrukcji w okolicach 1 tony, w ogłoszeniach napotkałem oferte na Awemak REVO 3+1 w cenie 13 netto, co sądzicje o tym pługu może ktoś posiada, będzie pracował na 20 ha, grunty piaskowe i gliniaste nie sprawiające problemu Ursusowi c360 z 3 skibowym  
      https://www.awemak.pl/oferta/plug-obrotowy-revo/
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj