ceston

Jaka trawę na 6 klasę.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ceston    35
Witam tak jak w temacie jaka trawę polecacie na 6 klasę na głównie piachy. Mam za obora taki około hektar który jest przeznaczony na pastwisko. Tylko ostatnio z trawa to niewypał wychodził. Głównie dlatego że siane na wiosne i z dodatkiem zboża. A teść zboża daje za dużo bo tak jak na pole i dlatego w tym roku wyrósł owies i przydusil cała trawę. Cały czas sieje kupkowke. Chciałem się zapytać o inną trawę przeznaczona na takie piachy. Jakiej używacie i jak uprawiacie. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586

Poszukaj w google trochę jest tych mieszanek na niby słabe stanowiska. Aczkolwiek VI klasa to jednak za słaba gleba na jakąkolwiek trawę , tym bardziej gdy jest susza.

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35
Widziałem też w Google że jest. Ale bardziej chciałem skorzystać z doświadczenia innych rolników jeżeli któryś uprawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na takie stanowiska, to jedynie jakieś odmiany kostrzewy trzcinowej, kupkówki i może jeszcze stokłosa, ale one jedynie tam przetrwają, bo plon będzie mizerny. Może jeszcze pierwszy pokos da się zebrać, ale potem to już nędza będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Na takiej glebie To jako pastwisko posiej seradelę , jak będzie dostatecznie deszczu to paszy będzie więcej niż z trawy 

Edytowano przez Marecki2922
  • Like 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze rosną kaktusy na takich piachach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

dsv2014 u mnie nie przetrwała tegorocznej suszy. Może jakby siana była na jesieni to by było lepiej. Tak to tyle tej trawy przetrwało, że musiałem przesiewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

U mnie 2014 przetrwało suszę 2018 i 19 na 5-6 więc obstawiam kwaśną ziemię lub braki materii organicznej która maganyzuje wodę.

Ja w tym roku na 4b-5 zasiadłem bg7+lucernie i pomimo ciężkiego startu już mam 3 pokos i lucerna nie daje szans trawie ale pH 7 i 40t/ha obornika.  W takie suche lata trzeba dbać o materię organiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie 2014 tez w tym roku polegla na lekkiej ziemi. I zastanawiam sie co zasiac w to miejsce. Nutri honey jak nie przepaduje to tez uschnie na takiej klasie ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Na 5 klasie mam Granum KP 3 i jakoś przetrwała zeszłoroczną jak i tegoroczną suszę. Podłoże piaszczyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
-Sebastian- napisał:

U mnie 2014 przetrwało suszę 2018 i 19 na 5-6 więc obstawiam kwaśną ziemię lub braki materii organicznej która maganyzuje wodę.

Ja w tym roku na 4b-5 zasiadłem bg7+lucernie i pomimo ciężkiego startu już mam 3 pokos i lucerna nie daje szans trawie ale pH 7 i 40t/ha obornika.  W takie suche lata trzeba dbać o materię organiczną.

pod trawę poszedł obornika i conieco wapna (nie jednoczesnie). Rok wcześniej pole to było dość mocno wapnowane Radkowit Premium. 3..4 lata temu też tam poszło kilka ton wapna.


-Sebastian- napisał:

A jakie macie podłoże? Na górze piach a niżej?

niżej żółto/biały piach


tylko w moim przypadku ta działka to, przynajmniej według rejestru i map, 4b i kawałkiem 5 klasa


jeszcze wszystko zależy jak kto trafi z pogodą. W moim przypadku nie udało się i zanim cokolwiek ta trawa zaczęła wschodzić to minęło kilka dobrych tygodni. Wschody niestety też nie były równe. Później wpakował się komosa i przytłumiła wszystko. Może też moja wina, że trochę zbyt długo pozwoliłem tej kosmosie rosnąć. Na drugiej działce (5/6 klasa) posiałem chyba bg7 i tą sobie dużo lepiej poradziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

A kiedy siejecie najlepiej? Na wiosne czy na jesień? Wszędzie pisze ze od marca do sierpnia wysiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, rolnik34 napisał:

las posadz do na 6 kl to bedzie gowno

Nie zgodzę się z tym. Zawsze da się coś uprawić, i zebrać. Jak jest hodowla i obornika pod dostatkiem to już w ogóle idzie do przodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547
6 minut temu, ceston napisał:

A kiedy siejecie najlepiej? Na wiosne czy na jesień? Wszędzie pisze ze od marca do sierpnia wysiew.

Ja sieje w sierpniu razem z owsem. Do zimy zdarzy urosnąć i sie zakorzenić.A na wiosnę nawet jak ładnie wzejdzie to z każdym miesiącem temperatury rosną i przy braku wody po prostu usycha.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
ceston napisał:

A kiedy siejecie najlepiej? Na wiosne czy na jesień? Wszędzie pisze ze od marca do sierpnia wysiew.

chyba większa szansa powodzenia będzie przy siewie w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, ceston napisał:

A kiedy siejecie najlepiej? Na wiosne czy na jesień? Wszędzie pisze ze od marca do sierpnia wysiew.

To już chyba zależy od rejonu. U nas niby jest chłodno, ale jeszcze we wrześniu idzie zasiać. Raz nawet wysiałem pod koniec października mały kawałek gdzie trochę ziemi w doły nawieźliśmy i też przezimowała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Z pewnością nawadnianie to byłby strzał w dziesiątkę z plonem , ale efekt finansowy przy uprawach związanych z hodowlą bydła to raczej wyszedł by na minus


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
cantstop napisał:

na 6 kl to chyba trzeba zacząć myśleć o nawadnianiu

dla mnie nawodnienie to czysta abstrakcja kiedy w okolicy wody brakuje. Ale najgorsze w tym jest ile to kosztuje i ile musiałbym tego robić przy takim rozdrobnienie działek. Ciekaw jestem ile czasu zwracała by się inwestycja w instalację nawadnianiającą dla 1ha działki 5 czy 6 klasy ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj