News
Lukas85

New Holland TD90D -Zacinający się podnośnik

Polecane posty

Lukas85    17

Koledzy mam problem z podnośnikiem w TD90D. Prawdopodobnie jest jakis problem z rozdzielaczem bo zacina mi sie podnośnik. Konkretnie chodzi o to że podnosi bez problemu, szybko i płynnie problem jest natomiast z opuszczaniem bo opuszcza bardzo powoli, a czasami praktycznie w ogóle nie chce opuszczać. Pomaga na szybko wciniecie tej dzwigni przy fotelu na blotniku do szybkiego podnoszenia/opuszczania. Prawdopodobnie cos zacina sie w tym rozdzielaczy pod fotelem. Moze ktos wie o co chodzi?

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Witam przy problemach z podnośnikiem w New Holland TD i Case JX przyczyną jest zawór hydrauliczny właśnie pod fotelem , można spróbować go rozebrać przesmarować ale zazwyczaj trzeba wymienić. koszt 2,5tyś ja kupiłem w agristar mają na miejscu 

https://agristar.pl/ciagniki/czesci-case/hydraulika/9633-hyd6001-zawor-hydrauliczny-podnonika-jx-farmal-td.html?search_query=zawor+podnosnik+case+jx&results=4

Zdemontować fotel + klapę pod nim , samemu można to ogarnąć 2-3 godziny.

821678.png

Lukas85    17

Dzieki za odpowiedź. Da sie go wymienic bez zdejmowania całej górnej pokrywy podnośnika z ramionami? Jakie miałeś objawy uszkodzenia?

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukas85    17

Wykręciłem dzis fotel i zdjąłem płyte ktora jest pod nim. Niestety nie bardzo widze dojścia do tej sekcji. Czy na pewno da sie to zrobic bez podnoszenia kabiny?

Lukas85    17

Ktoś mi podpowie jak zdemontowac ten zawór? Czy trzeba zdejmowac cała górę pokrywy podnośnika a c za tym idzie podnosic kabine?

Lukas85    17

Wygląda na to ze problem udało sie rozwiazac w nieinwazyjny sposób. Po rozmowie z serwisem podpowiedziano mi ze w wiekszosci takich przypadków powodem moze byc źle wyregulowana linka od lift-matic czyli przycisku do szybkiego podnoszenia na błotniku. Wystarczyło mocniej naprężyć tą linke i podnosnik nawet na pusto zaczął sie normalnie opuszczać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Ceres96
      Witam, mam problem ze światłami w nh td5, a mianowicie podczas deszczu, lub przy dobrym myciu świeci się światło stopu. Czy miał ktoś taki problem? Co było przyczyną
    • Przez barosz99
      A mianowicie stoję przed zakupem new Holland td5.85 i jaki rewers wybrać hydrauliczny czy mechaniczny ktory jest mniej awaryjny ?
    • Przez damian19111999
      Czym się roznic new holland td5.85 od t5.85 proszę o pomoc jaki model lepiej wybrać ?
    • Przez mixer90
      Witam jak w temacie..
      Paliwo do filtra dochodzi 
      Kreci normalnie ale nie reaguje,  nawet zadrga ani dymka nie puści 
      Chwile przed zgaśnięciem  jakby lekko obroty spadły później było ok i jak już wracałem do domu to zgasł na polnej drodze 
      Pomocy...
    • Przez pilaszko
      Witam, posiadam New Holland td5.85 i mam problem z hydrauliką ponieważ z dnia na dzień sekcje rozdzielacza zaczęły przepuszczać np. pług sam się zaczął obrać po założeniu zaworów kulowych i zamknięciu ich jest ok czyli w pługu wszystko jest dobrze. Zaznaczam że na obydwu sekcjach jest tak samo i stało się to nagle. Serwis twierdzi ze  cały rozdzielacz jest do wymiany lecz koszt ok 4tys netto więc wolałbym sie upewnić czy może da sie to jakoś tańszym kosztem naprawić. Mam opłacane AC lecz wątpie żeby obejmowało rozdzielacz. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj